ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bony Tekstil Başarı Hikayesi

Bony Tekstil

Çorap sektörüne yönelik olarak, Hasan Gülkaya tarafından üretim ve satış amacıyla 1986 yılında kurulan, ülkemizde sektörünün öncüsü olan BONY, kurulduğundan bu yana planlı, programlı ve istikrarlı büyüyerek, mükemmelliyetçi bir tutumla, müşteri odaklı çalışma prensibi edinmiştir... Devamı

Odalar seçime hazırlanıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

29.04.2013 Pazartesi - İSTANBUL

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki odalar ve borsalarda seçim heyecanı yaşanıyor.

 

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yeni dönemde meclis başkanlığına aday olmayacağını açıklayarak, oda üyelerine veda etti. 15 yıldır odanın meclis başkanı olan Konukoğlu, üyelere seslenerek, "Herkes Gaziantep'e gıpta ediyor. Hepinize teşekkür ediyorum, Gaziantep sanayisini bugünlere getirdiniz" dedi.

GSO'da 4 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek seçimler öncesinde açıklama yapan Konukoğlu, "Bütün üyelerimizin Sanayi Odamızın gelişmesinde tuzu var. Bu son 15 yılı kavga etmeden, birbirimizi kırmadan ve Türkiye'ye bir emsal olarak götürdük" diye konuştu.

GSO'nun her konuda birlikte hareket ettiğini, diğer şehirlerdeki odalara benzemediğini vurgulayan Konukoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve bakanların nereye gitse Gaziantep'i örnek gösterdiğini kaydetti. Gaziantep'in daha ileriye gideceğine emin olduğunu anlatan Konukoğlu. Meclis'e yeni seçilecek üyelere başarılar diledi. Yönetim Kurulu adına Meclis Başkanı ve Divan Heyetine teşekkürlerini sunan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da, "Bize duyduğunuz güvenle, bütün arkadaşlarımızla birlikte burayı daha ileriye götürebilmek için var gücümüzle çalışacağız, aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız" diyerek söz verdi.

Ender Yorgancılar

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, açılım sürecini sonuna kadar desteklediklerini söyledi. 2 Mayıs'ta sandık başına gidecek EBSO seçimleri öncesi İzmir'deki gazetecilerle bir araya gelen Yorgancılar, hem ülke gündemindeki gelişmeleri hem de EBSO seçim sürecini değerlendirdi. Türkiye'nin şu anda en önemli gündem maddesinin açılım süreci olduğunu hatırlatan Yorgancılar, kolay bir süreç olmadığını ve herkesin fedakarlık yapması gerektiğini savundu.

Yorgancılar, 2 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde meclis üyeliğine seçilmesinin ardından EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayacağını söyledi. EBSO'da 2009-2013 dönemini değerlendiren Yorgancılar, EBSO'da 20 yıldan bu yana yönetim kurulu başkanlığı için ilk kez tek adayla seçime gidileceğini söyledi. Yorgancılar, "Başkan adayı olduğumu söylememde bir sıkıntı yok. Meclis üyeliğine seçildikten sonra basın mensuplarıyla bir araya gelip başkan adaylığımı açıklayarak yönetim kurulu için adaylarımı belirleyeceğim. Yönetim kurulu için meslek gruplarına göre bir çalışma yapacağız. Adayları 4 Mayıs'ta bir basın toplantısı ile duyuracağız" açıklamasını yaptı.

İlhan Parseker

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) 7 Mayıs'ta yapılacak komite seçimlerine ve yönetim kurulu başkanlığına aday olan İlhan Parseker, bütün üyeleri kucaklayan bir ekip kurduklarını söyledi.

7 Mayıs'ta düzenlenecek seçimler öncesi, yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde (ULUTEK) açıklamalarda bulunan İlhan Parseker, 22 bini aktif 30 bin üyesi bulanan odanın başkanlığına talip olduğunu anımsatarak, "Şimdiye kadar aldığım tüm görevler bende büyük bir birikim sağladı. Ben bu birikimi Oda başkanlığı ile taçlandırıp şehre yansıtmak istiyorum. Bursa'da bütün sektörler temsil ediliyor. Odamız, herhangi bir kurumun örgütü haline gelmemeli. Bütün herkesi kapsayacak şekilde yönetim modeli oluşturuyoruz. Tüm üyelerimizi kucaklayan bir ekip oluşturuyorum" şeklinde konuştu.

ULUTEK ve diğer işbirliği kuruluşlarıyla birlikte, Bursa'ya 'Yazılım Vadisi' kazandıracaklarını vurgulayan Parseker, Yazılım Vadisi Projesi için BİSİAD, ULUDAĞ Üniversitesi ve BTSO ortaklığıyla 1 milyon TL'lik bir yatırım yapılacağını söyledi. Parseker, "Proje ile üretimde katma değer artırılacak. Bir kilo demirin fiyatı 50 cent, ancak 1 kilo telefonun fiyatı 4 bin dolar. Orta vadede Türkiye'nin orta ve ileri teknoloji üretim oranını yüzde 90'lara taşımayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

TÜRSAB, 9 ülkenin büyükelçisini Bursa'da ağırladı

08.05.2019 - BURSA

TÜRSAB, Türkiye'de görev yapan yabancı misyon şeflerine yönelik ikinci tanıtım gezisini Bursa'ya yaptı. ... Devamı

'Tekstil sektörünün yeni bir hikayeye ihtiyacı var'

29.04.2019 - KAHRAMANMARAŞ

TİM Başkanı Gülle, "Tekstil sektörünün tekrar bir hikaye yazmaya ihtiyacı var. Ağustos ayında açıklanacak ihracat reformumuzun alt çalışmalarını bakanımızla birlikte yapıyoruz" dedi.... Devamı

2. Bursa Gıda Fuarı 2 Mayıs'ta kapılarını açıyor

26.04.2019 - BURSA

Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile profesyonel alıcıları buluşturan 2. Bursa Gıda Fuarı, 2 Mayıs'ta kapılarını açacak.... Devamı

Halıda dünya trendini belirleyen DOMOTEX Turkey yarın açılıyor

26.04.2019 - GAZİANTEP

Halı sektörünün dünya liderleri DOMOTEX Turkey ile yarın Gaziantep'te bir araya geliyor.... Devamı

Gayrimenkul, İnşaat ve Kent Mobilya Fuarı Konya'da açıldı

26.04.2019 - KONYA

Ersözlü, inşaat sektöründe faaliyet gösteren onlarca tedarikçi firmanın, gayrimenkul, mobilya-dekorasyon firmalarının buluşacağı fuarlarda, yeni işbirliklerinden doğacak etkileşimin sektörlere katma değer yaratacağını söyledi. ... Devamı