ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Özel Karşıyaka Göz Hastanesi Başarı Hikayesi

Özel Karşıyaka Göz Hastanesi

İzmir/Karşıyaka'da göz hastalıkları alanında yaklaşık çeyrek asırdır hizmet veren, Myop, Hipermetrop ve Astigmat tedavisinde PRK, LASİK veya LASEK yöntemlerini uygun göze uygun tedavi sloganı ile kullanabilen Özel Karşıyaka Göz Hastanesi, günümüzde görme bozukluklarının tedavisinde güncel olan refraktif cerrahi ve laser tedavilerinde öncü rol üstlenmektedir...Devamı

Mersin Agropark 800 istihdam yaratacak

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

21.01.2019 Pazartesi - İSTANBUL

Yaklaşık 800 kişiye istihdam sağlayacak olan Mersin Agropark 800 dönüm üzerine kurulacak.Türkiye'nin ilk tarım ve gıda teknoparkı Mersin'de kuruluyor. Yaklaşık 800 kişiye istihdam sağlayacak Mersin Agropark'ta yapılacak tüm çalışmaların ihracat odaklı olduğunun ifade eden Mersin Agropark kurucularından Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır, daha modern sistemle üretim yaparak, daha sağlıklı, katma değeri yüksek ürünler üretmek adına Amerika'daki Silikon Vadisi ya da Hollanda'daki Food Valley (Gıda Vadisi) teknoloji merkezlerinin büyümeleri noktasından hareket ettiklerini ifade etti.

2008'de bölgesel inovasyon stratejisi (RİS Mersin Projesi) kapsamında Mersin'de öne çıkan tarım turizm ve lojistik sektörleri belirle diklerin kaydeden Çakır şöyle devam etti: "İlk adımları ise 2009'da atıldı. 28 Aralık 2018'de de Mersin Agropark AŞ'nin kuruluşunu gerçekleştirdik."

Agropark için Tarsus'un Ali Fakı ve Reşadiye mahallelerinde 800 dönüm arazi tahsis edildiğini kaydeden Çakır; "İlk etapta parselasyon yapıp, sonra tahsisler için firmalara tahsiste bulunacağız. Şu anda bile ulusal firmalar dahil çok sayıda firmadan talep geliyor. Tamamlandığında bu taleplerin çok ciddi boyutlara ulaşacağını düşünüyoruz. Tüm kurulum bittikten sonra 800'e yakın istihdam sağlayacak" diye konuştu.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Güven, hizmette arttı, perakende ve inşaatta geriledi

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında hizmet sektörü güveni yüzde 1,9 artarken; perakende ticaret ve inşaatta güven sırasıyla yüzde 0,1 ve yüzde 0,3 geriledi.... Devamı

Reel kesim güveni Nisan'da arttı

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında reel kesim güveni 3,4 puan artarak 105,5 oldu.... Devamı

Geleceğin ihracatçıları EVTEKS'i açtı

24.04.2019 - İSTANBUL

İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 120 ülkeden 50 bini yabancı 120 bin alıcının katılımı ile başladı. ... Devamı

Tüketici güveni Nisan'da arttı

22.04.2019 - ANKARA

Tüketici güveni Nisan ayında yüzde 6.9 arttı ve 63.5 değerini aldı.... Devamı

ÇAYKUR, tanıtım için 81 ilde çay tadım satış mağazası kuracak

19.04.2019 - RİZE

ÇAYKUR, tanıtım, bilinirlik ve satışların artırılması için 81 ilde çay tadım ve satış mağazası kuracak.... Devamı