ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talat Matbaacılık Başarı Hikayesi

Talat Matbaacılık ve Deri Mamulleri A.Ş.

40 yılı aşkın bir sürede yüz binlerce farklı tasarımın üretimine imza atmanın gururunu taşıyan Talat Matbaacılık, 5.000 m² üzerine kurulu entegre tesislerinde elektronik dizgi, film, cilthane, ambalaj ve ofset tesislerinde kalite ve estetikten taviz vermeden hızlı üretim yapabilmektedir...Devamı

Mahalle esnafına 'sanal' destek verecek

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

21.05.2013 Salı - İSTANBUL

Zor günler geçiren mahalle esnafı, e-ticaretin Türkiye'deki ilk temsilcilerinden Demir Ali Toktaş'ın yeni platformu mahalleesnafi.com'da biraraya gelecek.

 

e-ticaret, esnafa da uzandı. Büyük marketler ve discount zincirlerin rekabeti nedeniyle zor günler geçiren mahalle esnafı, e-ticaretin Türkiye'deki ilk temsilcilerinden Demir Ali Toktaş'ın yeni platformu mahalle esnafi.com'da biraraya gelecek. Sitede tüketiciler en uygun fiyatın hangi işletmede olduğunu rahatlıkla görüp anında siparişini verebilecek. Esnaf da platform sayesinde piyasadaki fiyat araştırmasını sahaya çıkmadan yapabilecek.

Son donemde lokasyon bazlı servislerin artması ile birlikte 5 yıldır düşündüğü e-ticaret portalını hayata geçirmeye karar veren Demir Ali Toktaş, geçen hafta hizmete başlayan portalın ortaya çıkış nedenlerinden birinin de esnafın uğradığı haksız rekabet olduğunu kaydetti. Portal ile esnafın büyük marketlere karşı daha adil rekabet edebileceği iddiasında olan Toktaş, sistemi şöyle açıkladı: "Kullanıcı geldiğinde üye girişi yapıyor. Girince sepet dinamik oluyor. Ürünleri seçiyor. Bunu yaparken ürünleri ve fiyatlarını karşılaştırabiliyor. Ödemeyi kapıda kredi kartıyla ya da nakit yapabiliyor. Esnaf ise ürününü eklemek istediğinde görselleri sistemde zaten var. Yoksa ekleyebiliyor."

Sistemin, esnaflığın yeniden meslek olabilmesinin önünü açacağını savunan Demir Ali Toktaş, "Bir bakkalın kendi çocuğuna bırakabileceği bir işi yok. Çünkü bu bir iş olarak görülmüyor. Oysaki bu sistem onları güçlendirecek. Baba işyerinde dururken oğlu servis yapacak" diye konuştu.

Esnaftan para almayacak


İlk yıl için bin üye işyeri hedeflediklerini anlatan Toktaş, sisteme dahil olan üye işyerlerinden de para almadıklarını aksine ilk girişte 100 TL verdiklerini söyledi. Toktaş, "Bakkalar için hiçbir maliyet yok. İlk başladığında yüzde 3 komisyon alıyoruz. Ama 100 TL'lik ödül kredisi bile veriyoruz. Yani 3 bin TL'lik ürün satan üye işyerinin 100 TL'lik kredisi bitiyor. Memnun kalırsa devam ediyor. Kalmazsa hiçbir ücret ödemeden çıkabiliyor" dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Güven, hizmette arttı, perakende ve inşaatta geriledi

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında hizmet sektörü güveni yüzde 1,9 artarken; perakende ticaret ve inşaatta güven sırasıyla yüzde 0,1 ve yüzde 0,3 geriledi.... Devamı

Reel kesim güveni Nisan'da arttı

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında reel kesim güveni 3,4 puan artarak 105,5 oldu.... Devamı

Geleceğin ihracatçıları EVTEKS'i açtı

24.04.2019 - İSTANBUL

İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 120 ülkeden 50 bini yabancı 120 bin alıcının katılımı ile başladı. ... Devamı

Tüketici güveni Nisan'da arttı

22.04.2019 - ANKARA

Tüketici güveni Nisan ayında yüzde 6.9 arttı ve 63.5 değerini aldı.... Devamı

ÇAYKUR, tanıtım için 81 ilde çay tadım satış mağazası kuracak

19.04.2019 - RİZE

ÇAYKUR, tanıtım, bilinirlik ve satışların artırılması için 81 ilde çay tadım ve satış mağazası kuracak.... Devamı