ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talipsan Deri Başarı Hikayesi

Talipsan Deri Konfeksiyon Gıda ve Hediyelik Eşya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Deri sektörüne yönelik geçmişte çok küçük çapta başlanan ticari faaliyet, bugün Ülkemizin farklı illerine yönelik üretim ve pazarlama yapabilen, kendi markasını yaratmış Talipsan Deri firmasının başarı hikayesini ortaya çıkartmıştır... Devamı

Maden Türkiye 2018 Fuarı'nda satışların yüzde 85'i tamamlandı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

10.07.2018 Salı - İSTANBUL

TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı'na, yurt içi ve dışından çok sayıda firmanın katılması bekleniyor.TÜYAP (Tüm Faurcılık Yapım) tarafından düzenlenen Maden Türkiye Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor. TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan fuara, yurt içi ve dışından çok sayıda firmanın katılması bekleniyor. Maden Türkiye Fuarı'nı düzenlenmeye başladıkları, 2004 yılı itibarıyla yaklaşık 30 ülkeden bin 969 katılımcı firmayla birlikte 40 bin 416 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yaptıklarını kaydeden TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Hakan Mirgün, alanında düzenlenen kapsamlı fuarladan biri olan Maden Türkiye Fuarı'nın her yıl artırdığı başarısıyla sektöre yön veren kayda değer satış ve pazarlama platformu olduğunu vurguladı. Bu yıl da aynı başarıyı ortaya koymayı hedeflediklerini ifade eden Mirgün, söz konusu tarihler arasında düzenlenecek olan fuar satışlarının yüzde 85'inin şimdiden tamamlandığına dikkat çekti.

Almanya ve Fransa'dan milli katılım gerçekleşecek

TÜYAP olarak, sahip oldukları 39 yıllık tecrübeyle bugüne kadar 39 ülkede düzenledikleri bin 796 yurtiçi ve dışı fuarda 200 ülkeden 55 milyon ziyaretçiye ve 123 ülkeden 300 binin üzerinde katılımcı firmaya ev sahipliği yaptıklarını bildiren Hakan Mirgün, bugün itibarıyla; İstanbul, Bursa, Konya, Adana, Diyarbakır, Samsun ve Erzurum'daki fuar merkezleri ve Rusya, Bulgaristan, Gürcistan, Makedonya, İran ve Mısır'da bulunan ofisleriyle hazırladıkları fuarlarda yaklaşık 60 sektöre hizmet verdiklerini aktardı.

Maden Türkiye 2016 Fuarı'nda ağırladıkları alım heyetleri ile katılımcılar arasında geleceğe yönelik görüşmelerin gerçekleştirildiğini hatırlatan Hakan Mirgün; Arnavutluk, Fransa, Gürcistan, İran ve Yunanistan'dan gelen alım heyetlerinin dört gün boyunca fuar alanında firmalarla bir araya geldiğini aktardı. Ekonomi Bakanlığı tarafından da desteklenen Maden Türkiye Fuarı'nda, bu yıl da madencilik sektöründe Türkiye'nin ticari faaliyetler yürüttüğü ülkelerden alım heyetleri ağırlamayı ve güçlü iş birlikleri için ortam hazırlamayı hedeflediklerini söyleyen Mirgün, "Almanya ve Fransa'nın milli katılım gerçekleştireceği fuar, çevre ülkelerden gelerek, madencilik sektörünün yasal dayanaklarına ilişkin fikir alışverişinde bulunacak olan madenciliğin önde gelenlerinin buluşma noktası olacak" dedi.

Sektör değerlendirmesi de yapan Hakan Mirgün, maden ürünlerinin yüksek katma değere sahip olması sebebiyle yurt ekonomisine kayda değer oranda katkı sağladığını belirtti.

Zengin yeraltı kaynaklarına ve güçlü jeopolitik konuma sahip Türkiye'nin, sektörde başarı sağlamak için gerekli potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Mirgün, özellikle ekonomiye önemli katkı sağlayan madencilik faaliyetlerinin etkin şekilde yürütülmesinin, Türkiye'nin 50 yıllık hedeflerine ulaşabilmesinde kritik olduğunu dile getirdi.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Şampiyonlar ligi MIPIM'de 200 firma görücüye çıkıyor

15.02.2019 - İSTANBUL

Dünyadan 26 bin kişi 30. kez kapılarını açacak olan MIPIM'e katılıyor.... Devamı

İşsizlik kasımda 2 puan arttı

15.02.2019 - İSTANBUL

İşsizlik oranı, Kasım 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 2 puan artarak yüzde 12,3 oldu.... Devamı

Sanayi üretimi beklentinin üzerinde daraldı

14.02.2019 - İSTANBUL

2018 Aralık ayı sanayi üretimi yüzde 9,8 ile beklentilerin üzerinde daraldı.... Devamı

İnşaatçılar fuarda buluştu

14.02.2019 - ADANA

TÜYAP Adana İnşaat, Kent ve IHS (Isıtma Soğutma Havalandırma Doğalgaz Teknolojisi, Tesisat ve Yalıtım) Fuarları 17 Şubat'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. ... Devamı

Ocakta makine ihracatı 1.3 milyar doları geçti

14.02.2019 - ANKARA

Ocakta sektörün ihracatı yüzde 12'lik artışla 1 milyar 300 milyon doların üzerine çıktı.... Devamı