ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Meydan Grup Başarı Hikayesi

Meydan Otomotiv Endüstri Nakliye ve Gıda Sanayi İç Dış Tic. Ltd. Şti.

1969 yılında otomotiv sektörüne yönelik faaliyet gösteren bir firmada çalışan olarak iş hayatına başlayan Ömer Faruk Meydan, 1991yılında Konya için bir ilki gerçekleştirerek; Japon otomobillerinin yedek parça ticaretini yapan firmayı kurmuştur...Devamı

Maden faciası sonrası 'ulusal yas' ilan edildi

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

14.05.2014 Çarşamba - MANİSA

Soma'daki maden faciasında ölenlerin sayısı 205'e yükselirken, can kaybının artacağından endişe ediliyor

Manisa'nın Soma ilçesindeki bir kömür madeninde dün meydana gelen trafo patlaması sonucunda 200'ün üzerinde kişi yaşamını yitirdi.

Trafo patlamasının ardından çıkan yangının ardından madende mahsur kalanlara ulaşmak için yürütülen kurtarma çalışmalarının son durumu hakkında bilgi veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Hayatını kaybedenlerin sayısı 205'e çıkmış durumda. İlerleyen saatler bu sayının artmasıyla da sonuçlanabilir. Üç günlük milli yas ilan edildi. Bu sıkıntı ve acı beklediğimizin üzerinde oldu. Türkiye'de şu ana kadar yaşanmış en yüksek işçi kaybımızla sonuçlanan bir kazaya doğru gidiyoruz" dedi.

Daha önce durumu ağır olduğu belirtilen dört madencinin durumunun ağır olmaktan çıktığını belirten Yıldız, bazı yararlıların da taburcu edilmesinin ardından çeşitli hastanelerde tedavileri süren yaralı sayısının 57 olduğunu açıkladı.

Madende mahsur kalanların sayısına dair soruları ise yanıtlamayan Yıldız, "Elimizde özel sektörün bize ilettiği rakamlar var, o yüzden işçiler çıkarıldıkça sayıyı paylaşacağız" dedi.

Milli Yas ilan edildi

Öte yandan Başbakanlık, kaza nedeniyle ülke çapında üç günlük yas ilan edildiğini açıklarken, 19 Mayıs törenleri de iptal edildi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kaza nedeniyle Arnavutluk ziyaretini ertelediği ve Soma'ya gideceği açıklandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, bugünkü Merkezi Yürütme Kurulu toplantısını iptal ederek saat öğlen Soma'ya hareket edeceğini açıkladı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı