ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik, 2001 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Otomotiv, beyaz eşya, makine ve inşaat sektörüne yönelik toptan ve perakende olarak kaliteli çelik malzeme satışı yapmaktadır. Kapasitesi yüksek ve son teknoloji kesim tesisine sahip olan firma müşteri ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılayan, uygun fiyatlı ve yüksek kalitede hizmet anlayışını ilke edinmiştir.Devamı

KOSGEB'den TASEV'e 3 Milyon Euro'luk laboratuvar ve makine teçhizatı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

07.08.2009 Cuma - İSTANBUL

TİM ve aynı zamanda TASEV kurucu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen programda, TASEV ile KOSGEB arasındaki devir-teslim protokolü imzalandı.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), kendi bünyesinde yer alan 3 milyon Euro değerindeki laboratuvar ve makine teçhizatını Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfına (TASEV) devretti.

TASEV'den yapılan açıklamaya göre, Avrupa Birliği (AB) ve KOSGEB desteğinde TASEV'in öncülüğünde 2002 yılında ayakkabı sektörüyle ilgili eğitim amaçlı başlayan projede yeni adımlar atıldı.

KOSGEB, kendi bünyesinde yer alan 3 milyon Euro değerindeki laboratuvar ve makine teçhizatını TASEV'e devretti.

TASEV, KOSGEB ile gerçekleştirdiği AB destekli ayakkabı eğitimi projesinde bundan sonra yoluna tek başına devam edecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve aynı zamanda TASEV kurucu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen programda, TASEV ile KOSGEB arasındaki devir-teslim protokolü imzalandı.

Büyükekşi, konuya ilişkin değerlendirmesinde, TASEV'in araştırma geliştirme ve tasarım yönüne verdiği öneme dikkati çekti.

İstanbul'un merkezi arsa, ulaşım, konut ve işçilik maliyetleri gibi nedenlerle gittikçe üretim yapılması zor ve sıkıntılı bir yer olduğunu ifade eden Büyükekşi, pek çok sektörde üretimin İstanbul dışına çıkacağına inandıklarını, tasarımın da önümüzdeki yıllarda önemli olacağını kaydetti.

Egemen: Ayakkabı sektörüne yön vereceğiz

TASEV Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Egemen ise 2002 yılından bu yana AB ve KOSGEB destekli eğitim projelerinde bundan sonra hedeflerine tek başlarına devam edeceklerini bildirdi.

2002'de projenin ilk ayağı olan Halkalı'da ilk ayakkabı enstitüsünü kurduklarını, ayrıca burada TASEV Ayakkabı Anadolu Meslek Lisesi'ni hizmete açtıklarını hatırlatan Egemen, şunları ifade etti:

"Bugün KOSGEB'den devralarak tamamen bizim bünyemize geçen enstitüdeki laboratuvar ve eğitim amaçlı makine ve teçhizatla sektöre yön vereceğiz. Hem tasarım, hem AR-GE yapılacak. Laboratuvarımızda da bitmiş ayakkabının kalite kontrolü sağlanacak. Burada avantajlardan bir tanesi, ihracatta akredite bir laboratuvara sahip olduğumuz için ihracatçılarımız ürünleri dünyanın her yerinde daha rahat hareket etme şansı bulacaktır. Üretilen ayakkabılara vereceğimiz belgeler bu ayakkabıların pasaportu olacaktır. Buradan alınacak belgeler kalite güvencesi altında ihracat yapmalarını sağlayacaktır."

TASEV'in bundan sonra üniversitelere de yöneleceğini vurgulayan Egemen, İstanbul Üniversitesi ile yaptıkları işbirliği sayesinde bu yıl ilk kez üniversitenin Teknik Meslek Yüksekokulu'na bağlı Ayakkabı Tasarım Bölümü'nde 20 öğrencinin eğitim ve öğrenime başlayacağını duyurdu.

Önceki Haber Sonraki Haber

FİRMA HABERLERİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Kalıpçılar, ithalatın teşvik edilmesine karşı acil önlem istiyor

09.10.2019 - İSTANBUL

Kalite sorunlarına rağmen düşük maliyet nedeniyle kalıp ithal edilmesinin stratejik bir sektör olan kalıpçılık sektörüne darbe vurduğunu söyleyen UKUB Başkanı Şamil Özoğul, yerli üreticinin desteklenmesini istedi.... Devamı

TSKB'den ilk çeyrekte 185 milyon lira net kâr

02.05.2019 - İSTANBUL

TSKB Genel Müdürü Suat İnce, "Proaktif bir yaklaşımla oluşturduğumuz politikalarımız sayesinde yılın ilk çeyreğinde sağlıklı sonuçlar elde ettik" dedi.... Devamı

İzmirli turizmciler ödüllendirildi

22.04.2019 - İZMİR

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün 11. İzmir Turizm Ödülleri, 43. Turizm Haftası kapsamında düzenlenen törenle verildi.... Devamı

Mekem Robot, dünya devlerine otomasyon tedarikçisi oluyor

08.10.2018 - KONYA

Mekem Robot, dünyaca ünlü Alman markası Homag ile işbirliği protokolü imzaladı.... Devamı

Akçalı, Avrupa'da fabrika açıyor

04.10.2018 - İSTANBUL

Akçalı Şirketler Grubu CEO'su M. Akın Akçalı, "Avrupa'da kuracağımız üretim tesisi 2019'da üretime başlayacak" dedi. ... Devamı