ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Akdöküm Sanayi A.Ş.

Akdöküm Sanayi Anonim Şirketi

Akdöküm Sanayi A.Ş. 1958 yılında İzmir/Çamdibi`nde küçük bir dökümhane olarak kurulmuştur. Türkiye`de ilk kez beyaz temper ve sfero dökümü gerçekleştiren Akdöküm, bugün 550 kişinin çalıştığı, üretiminin % 95`ini ihraç eden, konusunda 10`un üzerinde kalite belgesine sahip bir firmadır.Devamı

KOBİ'lere 'siber' paket

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

20.03.2019 Çarşamba - İSTANBUL

Artan dijitalleşme siber riskleri de artırdı. Siber riskler sadece bankaların ya da bireylerin değil şirketler nezdinde de üretime tehdit oluşturmaya başladı.

Son yapılan araştırmalara göre küresel ölçekte koordineli ve olası bir siber saldırının yaratacağı zarar 85 milyar dolar ile 193 milyar dolar arasında olacak. Bir dönem sadece finansal sektör için 'risk' olarak görülen siber saldırılar şimdi üretimin de konusu olmaya başladı. Siber saldırılara maruz kalan şirketlere yönelik riskler sayılırken, birinci sırada iş durması sebebiyle uğrayabilecekleri üretim kaybı ifade edilirken ikinci sırada itibar kaybı var. Dünyada siber sigortaların büyüme hızına bakıldığında Asya pazarının yüzde 87'lik artış en hızlı büyüyen pazarların başında geldiği dikkat çekerken global bazda 2017 yılında yıllık küresel siber prim üretiminin 2,5 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Türkiye'deki bireylere yönelik ilk Bireysel Siber Güvenlik Paket ürününü hayata geçiren Anadolu Sigorta, geçen yıl da KOBİ'ler için 'Ticari Siber Güvenlik Paket Sigortası'nı satışa sundu. Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez siber sigortaları DÜNYA'ya anlattı.

◗ Ticari işletmeler neden siber risk sigortası edinmeli? Siber saldırıların finansal etkileri de oldukça büyük oluyor ve gün geçtikçe artmaya devam ediyor. WannaCry, NotPetya gibi hızla yayılan saldırılar sebep oldukları maddi hasarlarla sıkça gündeme geldi.
Yapılan araştırmalara göre, KOBİ'ler nezdinde riski artıran unsurları şöyle sıralamak mümkün: XKOBİ'lerin çoğunda siber güvenlik yatırımlarının düşük olması, güvenlikle ilgili koruyucu yazılımların bulunmaması, yazılım programlarında yapılması gereken güncellemelerin zamanında yapılmaması, bilgi güvenliğiyle ilgili yetişmiş personel istihdam etmemeleri,XMali durumun çok güçlü olmaması nedeniyle bir siber saldırının etkisini finansal olarak güçlü bir şekilde hissetmeleri, XSiber saldırganların KOBİ'lerin bu yöndeki açıklarını bilmesi ve takip etmesi,

◗ Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi kapsamı nedir?

Anadolu Sigorta olarak pek çok bireysel ve kurumsal riski güvenceye alırken, siber riskleri de gündemimize aldık. Geçen sene sunduğumuz Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi ile şirketlere bu konuda ihtiyaçları olan tüm desteği sunuyoruz. Türkiye'de ilk niteliğindeki poliçe, ticari işletme ve KOBİ'lerin tüm siber risklerini ve satın alma eğilimlerini de göz önünde bulunduruyor. Siber tehditlere karşı veri koruma hasarı, iş durması, bilgi güvenliği ve gizlilik sorumluluğu, siber fidye hasarı, veri ihlali masrafl arı gibi teminatların yer aldığı veri sızıntıları ve ihlallerinin potansiyel hasarlarına karşı sigortalıyı koruyan yenilikçi ve standart bir koruma paketi oluşturuyor.

◗ Bireysel Siber Güvenlik Paket Poliçesi kapsamı nedir?

Bireysel Siber Güvenlik Sigortası poliçesi ile sigortalılarımıza kimlik hırsızlığına uğramaları, ödeme araçlarının hileli veya kötüye kullanımı, yaşadıkları online alışveriş anlaşmazlıkları ve sanal dünyada saygınlıklarına zarar verilmesi durumunda destek ile bu süreçlerde gerekiyorsa hukuki danışmanlık hizmeti veriyoruz. Anlaşmazlıkların hukuki bir süreç içerisinde çözümlenmesi durumunda 6.000 TL'ye kadar, adli süreç dışında çözümlenmesi durumunda ise 900 TL'ye kadar sürecin çözümüne yönelik teminat sağlıyoruz.
Poliçemizde yer alan bir diğer teminat ise; Kişisel Şifre Çalınması Teminatı. Bu teminat çerçevesinde sigortalılarımızın kişisel şifrelerinin teknolojik yöntemlerle çalınarak veya çeşitli yollarla rızaları dahilinde öğrenilerek, bu şifreler kullanılarak yapılacak internet alışverişleri veya sigortalılarımızın banka hesabından para çekilmesi ve benzeri durumlarda, ilgili banka veya finansal kurum tarafından karşılanmayan ekonomik kayıplar, talep başına ve poliçe süresince toplam 2.000 TL limit çerçevesinde tazmin ediliyor. Yine poliçemiz kapsamında sunulan Bilgisayar Asistans Hizmeti ile sigortalılarımızın kişisel bilgisayarlarında yaşayacakları teknik sorunların çözümü için ücretsiz teknik destek hizmeti sağlıyoruz. Poliçe kapsamında sunulan bir diğer hizmet ise Anadolu Anlık Siber Güvenlik İzleme Hizmeti. Sigortalılarımız, poliçenin düzenlenmesini takiben cep telefonlarına SMS olarak onay gönderildikten sonra www.anadolusiberguvenlik.com.tr linkinden üyeliklerini aktive ederek anında bu hizmetten faydalanmaya başlayabiliyorlar. Bununla, poliçe süresince sigortalılarımızın kimlik numarası, banka hesap numarası, telefon numarası, eposta adresi vb. kendi tercihleri ile belirledikleri bilgilerinin web'de kötü amaçlı kullanımının tespitine yönelik 7/24 izleme ve anlık uyarma hizmeti sağlıyoruz.

◗ Poliçe nasıl edinilebilir? Müşterilerimiz, Şirketimizin sunduğu geniş kapsamlı ürünlerimizi en yakın satış noktamıza uğrayarak ya da web sitemizden online olarak inceleyerek kolayca satın alabilirler.

Neden Bireysel Siber Güvenlik Sigortası edinmeli?

Bu ürünümüz klasik sigortacılık ürünlerinden farklı içeriği ile ön plana çıkıyor. Sigortalılarımıza, sadece zarar gerçekleştikten sonra değil, zarar ve kayıp gerçekleşmeden önce de, olası riskleri engellemeye yönelik siber taramalar, periyodik ve otomatik raporlama hizmetleriyle koruma teminatı sağlamamız en önemli ayrıcalığımız.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Hurda araçta ÖTV indirimi, 15 bin liraya çıkarılacak

24.05.2019 - ANKARA

Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen torba yasa teklifi ile hurda araçta ÖTV indirimi 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarılacak.... Devamı

"Tarıma yönelik kredi paketiyle gıda enflasyonu dengelenir"

24.05.2019 - ANKARA

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Kiraz, "Seracılık yatırımlarının artmasıyla özellikle sebze gibi ürünlerde gıda enflasyonu ve gıda fiyatlarındaki hareketlilik dengelenir." dedi. ... Devamı

6. Çin Ürünleri Fuarı, İstanbul'da kapılarını açtı

23.05.2019 - İSTANBUL

Çinli üreticilerle Türk alıcıları altıncı kez bir araya getiren Çin Ürünleri Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde yaklaşık 600 Çinli firmanın katılımıyla başladı. ... Devamı

88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın partner ülkesi Çin olacak

23.05.2019 - İZMİR

Türkiye’nin 23 milyar dolarlık ticaret hacminin bulunduğu Çin Halk Cumhuriyeti, 6 – 15 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın (İEF) “Partner Ülkesi” olacak. ... Devamı

Kapasite kullanımı Mayıs'ta yüzde 76,3

23.05.2019 - ANKARA

Kapasite kullanım oranı, 1,3 puan artarak yüzde 76,3 seviyesine yükseldi. ... Devamı