ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Solimpeks Enerji Başarı Hikayesi

Solimpeks Enerji Gıda Turizm San. Tic. A.Ş.

Solimpeks, güneş enerjisi sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, Dünya standartlarında güneş enerjisi sistemleri üretmeyi başarmıştır...Devamı

KOBİ kapsamına alınan galerilere kredi kapıları açıldı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

04.05.2012 Cuma - İSTANBUL

KOBİ kapsamına giren sanat galerilerinin KOSGEB desteğini de arkasına alması sektörde olumlu karşılandı.

 

Sanat galerilerinin bu yıl itibariyle KOBİ kapsamına alınması ve KOSGEB desteğinden yararlanması, çağdaş sanat için umut verici olarak karşılanıyor.

Önümüzdeki günlerde sanat galerilerinin sayısında artış beklediklerini belirten Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, "Büyük kesiminin işletme sermayesi eksikliği içinde bulunduğu galeriler için sağlıklı büyüme ve uzun süreli planlama yapabilmeleri açısından KOBİ destekleri çok önemli.

Galeri sayısının artması kaçınılmaz. Pazarın büyümesi, KOBİ destekleri, kişi başı gelirin ve müze sayısının artma eğiliminde olmasının yanı sıra devlet tarafından sektörün önündeki engeller kaldırılırsa bu gelişmeler çok daha hızlanır. Yaklaşık 100 galerinin KOSGEB'ten yararlanacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Metrekare başına 120 TL destek geliyor
 
2009 yılından bu yana çaba sarf ettiklerini söyleyen Güreli, "Öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığı kanalı ile girişimde bulunduktan sonra konuyu Sanayi Bakanlığı ve bünyesindeki KOSGEB'e direkt başvuru yaparak devam ettirdik.

KOSGEB'de destek ortamı ilk etapta yok gözüküyordu ancak birçok toplantı ve taleplerimiz sonucunda olumlu gelişmeler oldu" diye konuştu. Bundan sonraki dönemde galerilerin de çabalaması gerektiğini vurgulayan Güreli, "Bu hususu Şubat ayı başında galeriler ile paylaşacağız" yorumunu yaptı.

 Güreli, yeni uygulamayla birlikte hem sanatçıların hem de sergi sayılarının artacağını söyleyerek, "Galeri sayısının artması kaçınılmaz. Sektörel sivil toplum kuruluşunun bulunmadığını göz önüne alırsak bu destek daha da önem kazanıyor.

KOBİ destekleri ile galeriler ve diğer işletmeler tanıtım desteğinden de yararlanabilecek. Örneğin Contemporary İstanbul'a katılım amaçlı destek metrekare başına 120 TL civarındadır ve ilk kez bu yıl gerekli bürokratik işlemleri tamamlayan galerilerce kullanılabilecek" dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı