ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talat Matbaacılık Başarı Hikayesi

Talat Matbaacılık ve Deri Mamulleri A.Ş.

40 yılı aşkın bir sürede yüz binlerce farklı tasarımın üretimine imza atmanın gururunu taşıyan Talat Matbaacılık, 5.000 m² üzerine kurulu entegre tesislerinde elektronik dizgi, film, cilthane, ambalaj ve ofset tesislerinde kalite ve estetikten taviz vermeden hızlı üretim yapabilmektedir...Devamı

KOBİ kapsamına alınan galerilere kredi kapıları açıldı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

04.05.2012 Cuma - İSTANBUL

KOBİ kapsamına giren sanat galerilerinin KOSGEB desteğini de arkasına alması sektörde olumlu karşılandı.

 

Sanat galerilerinin bu yıl itibariyle KOBİ kapsamına alınması ve KOSGEB desteğinden yararlanması, çağdaş sanat için umut verici olarak karşılanıyor.

Önümüzdeki günlerde sanat galerilerinin sayısında artış beklediklerini belirten Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, "Büyük kesiminin işletme sermayesi eksikliği içinde bulunduğu galeriler için sağlıklı büyüme ve uzun süreli planlama yapabilmeleri açısından KOBİ destekleri çok önemli.

Galeri sayısının artması kaçınılmaz. Pazarın büyümesi, KOBİ destekleri, kişi başı gelirin ve müze sayısının artma eğiliminde olmasının yanı sıra devlet tarafından sektörün önündeki engeller kaldırılırsa bu gelişmeler çok daha hızlanır. Yaklaşık 100 galerinin KOSGEB'ten yararlanacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Metrekare başına 120 TL destek geliyor
 
2009 yılından bu yana çaba sarf ettiklerini söyleyen Güreli, "Öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığı kanalı ile girişimde bulunduktan sonra konuyu Sanayi Bakanlığı ve bünyesindeki KOSGEB'e direkt başvuru yaparak devam ettirdik.

KOSGEB'de destek ortamı ilk etapta yok gözüküyordu ancak birçok toplantı ve taleplerimiz sonucunda olumlu gelişmeler oldu" diye konuştu. Bundan sonraki dönemde galerilerin de çabalaması gerektiğini vurgulayan Güreli, "Bu hususu Şubat ayı başında galeriler ile paylaşacağız" yorumunu yaptı.

 Güreli, yeni uygulamayla birlikte hem sanatçıların hem de sergi sayılarının artacağını söyleyerek, "Galeri sayısının artması kaçınılmaz. Sektörel sivil toplum kuruluşunun bulunmadığını göz önüne alırsak bu destek daha da önem kazanıyor.

KOBİ destekleri ile galeriler ve diğer işletmeler tanıtım desteğinden de yararlanabilecek. Örneğin Contemporary İstanbul'a katılım amaçlı destek metrekare başına 120 TL civarındadır ve ilk kez bu yıl gerekli bürokratik işlemleri tamamlayan galerilerce kullanılabilecek" dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Konya'da pancar ekimi başladı

25.04.2019 - KONYA

Konya'da şeker pancarının 2019-2020 kampanya dönemi için üretilecek ürünün ekimine başlandı. ... Devamı

Fethiye, turizmi bu yıl İngiliz, Rus ve Çinli turistlerle büyüyecek

25.04.2019 - MUĞLA

Yıllık ortalama 1 milyon 250 bin turist ağırlayan Fethiye'de bu yıl doluluklarda yüzde 15, gelirde de euro bazında yüzde 5 büyüme bekleniyor.... Devamı

Turizmciler Moskova'daki festivale hazırlanıyor

25.04.2019 - ANKARA

TÜRSAB Bağlıkaya, Moskova'da haziranda düzenlenecek Türkiye Festivali ile ilgili, "Festival, hem turist sayımızın hem de turizm gelirlerimizin artmasına katkı sağlayacak." dedi.... Devamı

Türkiye'nin elektronik sanayicilerinin gurur günü

24.04.2019 - İSTANBUL

TESİD'in Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri 17'nci kez sahiplerine verildi.... Devamı

Sigorta primi tespitinde ceza puanı dönemi

24.04.2019 - ANKARA

Ceza puanları sigorta primi tespitinde kullanılabilecek. ... Devamı