ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Kayadağ Gıda Başarı Hikayesi

Kayadağ Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle yakın çevresine adeta bir ticaret okulu olan Maksut Kaya, ticaret hayatına 1963 yılında Ağrı'da başlamıştır. Bugün Kaya Ailesi tarafından yönetilen Kayadağ Gıda, bulunduğu bölgedeki büyük gıda toptancıları arasında yer almaktadır...Devamı

KOBİ kapsamına alınan galerilere kredi kapıları açıldı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

04.05.2012 Cuma - İSTANBUL

KOBİ kapsamına giren sanat galerilerinin KOSGEB desteğini de arkasına alması sektörde olumlu karşılandı.

 

Sanat galerilerinin bu yıl itibariyle KOBİ kapsamına alınması ve KOSGEB desteğinden yararlanması, çağdaş sanat için umut verici olarak karşılanıyor.

Önümüzdeki günlerde sanat galerilerinin sayısında artış beklediklerini belirten Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, "Büyük kesiminin işletme sermayesi eksikliği içinde bulunduğu galeriler için sağlıklı büyüme ve uzun süreli planlama yapabilmeleri açısından KOBİ destekleri çok önemli.

Galeri sayısının artması kaçınılmaz. Pazarın büyümesi, KOBİ destekleri, kişi başı gelirin ve müze sayısının artma eğiliminde olmasının yanı sıra devlet tarafından sektörün önündeki engeller kaldırılırsa bu gelişmeler çok daha hızlanır. Yaklaşık 100 galerinin KOSGEB'ten yararlanacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Metrekare başına 120 TL destek geliyor
 
2009 yılından bu yana çaba sarf ettiklerini söyleyen Güreli, "Öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığı kanalı ile girişimde bulunduktan sonra konuyu Sanayi Bakanlığı ve bünyesindeki KOSGEB'e direkt başvuru yaparak devam ettirdik.

KOSGEB'de destek ortamı ilk etapta yok gözüküyordu ancak birçok toplantı ve taleplerimiz sonucunda olumlu gelişmeler oldu" diye konuştu. Bundan sonraki dönemde galerilerin de çabalaması gerektiğini vurgulayan Güreli, "Bu hususu Şubat ayı başında galeriler ile paylaşacağız" yorumunu yaptı.

 Güreli, yeni uygulamayla birlikte hem sanatçıların hem de sergi sayılarının artacağını söyleyerek, "Galeri sayısının artması kaçınılmaz. Sektörel sivil toplum kuruluşunun bulunmadığını göz önüne alırsak bu destek daha da önem kazanıyor.

KOBİ destekleri ile galeriler ve diğer işletmeler tanıtım desteğinden de yararlanabilecek. Örneğin Contemporary İstanbul'a katılım amaçlı destek metrekare başına 120 TL civarındadır ve ilk kez bu yıl gerekli bürokratik işlemleri tamamlayan galerilerce kullanılabilecek" dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

TÜRSAB, 9 ülkenin büyükelçisini Bursa'da ağırladı

08.05.2019 - BURSA

TÜRSAB, Türkiye'de görev yapan yabancı misyon şeflerine yönelik ikinci tanıtım gezisini Bursa'ya yaptı. ... Devamı

'Tekstil sektörünün yeni bir hikayeye ihtiyacı var'

29.04.2019 - KAHRAMANMARAŞ

TİM Başkanı Gülle, "Tekstil sektörünün tekrar bir hikaye yazmaya ihtiyacı var. Ağustos ayında açıklanacak ihracat reformumuzun alt çalışmalarını bakanımızla birlikte yapıyoruz" dedi.... Devamı

2. Bursa Gıda Fuarı 2 Mayıs'ta kapılarını açıyor

26.04.2019 - BURSA

Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile profesyonel alıcıları buluşturan 2. Bursa Gıda Fuarı, 2 Mayıs'ta kapılarını açacak.... Devamı

Halıda dünya trendini belirleyen DOMOTEX Turkey yarın açılıyor

26.04.2019 - GAZİANTEP

Halı sektörünün dünya liderleri DOMOTEX Turkey ile yarın Gaziantep'te bir araya geliyor.... Devamı

Gayrimenkul, İnşaat ve Kent Mobilya Fuarı Konya'da açıldı

26.04.2019 - KONYA

Ersözlü, inşaat sektöründe faaliyet gösteren onlarca tedarikçi firmanın, gayrimenkul, mobilya-dekorasyon firmalarının buluşacağı fuarlarda, yeni işbirliklerinden doğacak etkileşimin sektörlere katma değer yaratacağını söyledi. ... Devamı