ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talipsan Deri Başarı Hikayesi

Talipsan Deri Konfeksiyon Gıda ve Hediyelik Eşya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Deri sektörüne yönelik geçmişte çok küçük çapta başlanan ticari faaliyet, bugün Ülkemizin farklı illerine yönelik üretim ve pazarlama yapabilen, kendi markasını yaratmış Talipsan Deri firmasının başarı hikayesini ortaya çıkartmıştır... Devamı

Kar yaşamı olumsuz etkiledi

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

21.12.2012 Cuma - İSTANBUL

İstanbul'da ilk ve ortaöğretimin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verildi.

 

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, İstanbul'da yaşamı felç etti. Beykoz ve Sarıyer'de kar kalınlığı 15 santimetreye ulaşırken, kentte ilk ve ortaöğretimin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verildi.

İstanbul'da ani bastıran kar ve buzlanmaya hazırlıksız yakalanan araçlar zincirleme trafik kazalarına yol açtı, bu da trafikte aksamalara yol açtı. Bir metrobüs, Okmeydanı'nda bariyerlere çarparak E-5 karayoluna geçti. Kazada, iki kişi hafif yaralandı. Kar yağışı, nedeniyle deniz ulaşımında da aksamalar olurken, Atatürk Havalimanı'ndaki uçak ve araç trafiğini olumsuz etkilendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, karın kentte bölgesel olarak farklı ölçülerde etkili olduğu belirtildi.

Kar yağışının, özellikle Beylikdüzü, Sarıyer-Hacıosman, Beykoz ve Zekeriyaköy'de yer yer tipiye dönüştüğü kaydedildi. Açıklamada, Beykoz ve Sarıyer bölgelerinde kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı, rüzgarın ise saatte 80 kilometreye kadar çıktığı kaydedildi.

Kar ve tipi nedeniyle, sınır kapılarında tır kuyrukları oluştu. İç ve Doğu Anadolu'da çok sayıda köyle ulaşım sağlanamadığı bildirildi.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı