ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Bony Tekstil Başarı Hikayesi

Bony Tekstil

Çorap sektörüne yönelik olarak, Hasan Gülkaya tarafından üretim ve satış amacıyla 1986 yılında kurulan, ülkemizde sektörünün öncüsü olan BONY, kurulduğundan bu yana planlı, programlı ve istikrarlı büyüyerek, mükemmelliyetçi bir tutumla, müşteri odaklı çalışma prensibi edinmiştir... Devamı

Kamu 'güvenli internet'e geçecek

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

08.12.2010 Çarşamba - ANKARA

Başbakan Erdoğan, IPv4'ten IPv6'ya geçiş için genelge yayımladı.

 

Kamu kurum ve kuruluşlarının 31 Ağustos 2012'ye kadar gelişmiş yapısı ile gerek internet, gerek şirket içi ağlarda daha yüksek bir güvenlik sağlayan IPv6'ya geçişlerini tamamlamaları için genelge yayımlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede, Kamu Kurum ve Kuruluşları İçin IPv6'ya Geçiş Planı genelgesi yayımlandı. Genelgede, bilgi ve iletişim teknolojilerinin, özellikle de internetin, son yıllarda büyük bir hızla gelişmekte ve yaygınlaşmakta olduğu vurgulanarak, "Buna karşılık, hâlihazırda internet bağlantısı için dünya çapında kullanılmakta olan IPv4 adresleri tükenmektedir. Bu soruna çözüm olarak geliştirilen IPv6 protokolü yakın bir gelecekte internete bağlanmak için IPv4 protokolünün yerini alacaktır. Dünya çapında IPv6'ya geçiş çalışmaları özellikle son yıllarda hız kazanmış olup internetin sürekliliğinin sağlanması ve gelişiminin devamı için IPv6'ya hazır olunması ve geçiş çalışmalarına başlanması önem arz etmektedir" denildi.

 IPv4'ten IPv6'ya geçiş

Dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak Türkiye'de de IPv4'ten IPv6'ya geçiş çalışmalarının başlatılması gereğinden, TÜBİTAK Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı çerçevesinde kabul edilen ve www.ipv6.net.tr adresinden ulaşılabilen "Ulusal IPv6 Protokol Altyapısı Tasarımı ve Geçişi Projesi" kapsamında "Kamu Kurum ve Kuruluşları için IPv6'ya Geçiş Planı" hazırlandı. Söz konusu plan ile kamu kurum ve kuruluşlarının internet üzerinden sundukları hizmetlerde, IPv6'nın sağladığı güvenlik, verimlilik, hizmet kalitesi gibi özelliklerden faydalanmaları amaçlanıyor.

2012'de tamamlanacak

Kamu kurum ve kuruluşlarının 31 Mart 2011'e kadar, üçüncü seviye anahtarlama cihazları, yönlendirici cihazlar, güvenlik cihazları, internet üzerinden dışarıya verilen hizmetler ve bu hizmetlerin verilmesini sağlayan yazılımlar da IPv6 desteğinin olup olmadığı konusunda bir envanter çıkarma çalışması yapacakları genelgede belirtildi.

Kamu kurum ve kuruluşları en geç 31 Ağustos 2012 tarihi itibariyle de IPv6 adresi ve IPv6 bağlantılarını temin etmiş olacaklar. Genelge de 31 Ağustos 2012'den sonra IPv6'yı desteklemeyen hiçbir ağ donanım ve yazılımına yatırım yapılmayacağı bildirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının en geç 31 Ağustos 2013 tarihine kadar ise internet üzerinden verdikleri kamuya açık tüm hizmetleri IPv6'yı destekler hale getirmeleri gerektiği belirtildi.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Eskişehir Gıda Fuarı kapılarını açtı

19.04.2019 - ESKİŞEHİR

ETO-TÜYAP Fuar Merkezinde bu yıl ilki düzenlenecek olan Eskişehir Gıda Fuarı açıldı.... Devamı

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı