ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Ata Bilişim Başarı Hikayesi

Ata Bilişim San. Tic. Ltd. Sti.

2007 yılında kurulan ATA Bilişim; eğitim, destek, teknik servis, proje, satış ve pazarlama departmanlarındaki eğitimli kadrosuyla müşterilerine “Müşteri Memnuniyetinin Sürekliliği Esastır“ ilkesi ile hizmet vermektedir...Devamı

İTO'dan Erzurum'a teknik lise

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

30.01.2012 Pazartesi - ERZURUM

Erzurum'a Şehit Er Vedat Tetik'in isminin verileceği endüstri meslek lisesi ile ilgili protokol imzalandı.

 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Erzurum'a teknik lise kazandıracak. Şehit Er Vedat Tetik'in isminin verileceği endüstri meslek lisesi ile ilgili protokol, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da katıldığı törende Vali Sebahattin Öztürk ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş tarafından imzalandı.

Törende konuşan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş eğitime katkı sunmak için kendilerine fırsat verilmesinden dolayı Valilik ve İl Özel İdaresi ile Milli Eğitim yetkililerine teşekkür etti. Yalçıntaş, okul yapımının şehitlere ahde vefa, Türkiye'ye karşı bir sorumluluğunun gereği olduğunu ifade ederek, "Teröre karşı en iyi cevap, eğitime yapılan yatırımlardır. Bizler İTO olarak, geçtiğimiz yıl 13 okul yaptık. Bu yıl 10 ve önümüzdeki yıl da 10 okul yapacağız. Toplam 33 okula şehitlerimizin isimleri verilecek" dedi. Yalçıntaş, 28 bin 583 metrekare alan üzerine kurulacak okulun 24 derslik ve 2 atölye binasından oluşacağını sözlerine ekledi. Erzurum'un kalkınmasında üç önemli unsur olduğunu vurgulayan Yalçıntaş, "Bunun biri hayvancılık diğeri turizm, üçüncüsü ise ticarettir. İlla da üretim olacak diye bir şart yok. Elbette üretim çok önemli, ticaret için üretim olmalı ama ticaretin de önemini bilmek gerekiyor" diye konuştu.

Yalçıntaş, "Doğu Anadolu'da, doğru bir lojistik proje sağlanır, doğru bir yönlendirme yapılırsa, Türkiye'nin doğu komşularına olan ihracatın merkezi rahatlıkla Erzurum olabilir. Erzurum'da bu altyapı var. Yeter ki bir gerekli altyapı sağlansın, iki Erzurum insanı üzerine düşeni yapsın. Çünkü bu sadece devletin gelmesi, altyapı sağlamasıyla olmaz, bunun en güzel örneği Konaklı' daki tesislerdir" dedi.

Devletin, kış turizminin gelişmesi için Erzurum'a yaklaşık 800 milyon dolar yatırım yaptığını ifade eden Yalçıntaş, şöyle dedi: "Dünyanın çok az yerinde olan güzellikte tesisler yapıldı. Ama o tesisleri özel sektör işletmezse, özellikle Erzurumlu işadamları oraya sahip çıkmazsa, 5 sene sonra orası çürür. Devlet bunu yapamaz, istediği kadar iyi niyetli olsun istediği kadar başarılı olsun. Çünkü sisteminden, altyapısından dolayı bunu yapamaz."

70'e yakın İstanbullu işadamı Erzurum'daydı

ETSO Başkanı Lütfü Yücelik ise Erzurum'un potansiyelini anlatarak, kentin Doğu'nun önemli lojistik merkezi olacağına dikkat çekti. MÜSİAD'ın davetlisi olarak Erzurum'a 70'e yakın işadamı ile gelen Murat Yalçıntaş, İTO ile ETSO'nun ortak meclis toplantısına da katıldı. Toplantıların ardından ETSO Başkanı Lütfü Yücelik ile İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, odalarının meclislerinin, Fransa Senatosu'nun 1915 olayları ile ilgili aldığı kararı kınadıklarını açıkladı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Konya'da pancar ekimi başladı

25.04.2019 - KONYA

Konya'da şeker pancarının 2019-2020 kampanya dönemi için üretilecek ürünün ekimine başlandı. ... Devamı

Fethiye, turizmi bu yıl İngiliz, Rus ve Çinli turistlerle büyüyecek

25.04.2019 - MUĞLA

Yıllık ortalama 1 milyon 250 bin turist ağırlayan Fethiye'de bu yıl doluluklarda yüzde 15, gelirde de euro bazında yüzde 5 büyüme bekleniyor.... Devamı

Turizmciler Moskova'daki festivale hazırlanıyor

25.04.2019 - ANKARA

TÜRSAB Bağlıkaya, Moskova'da haziranda düzenlenecek Türkiye Festivali ile ilgili, "Festival, hem turist sayımızın hem de turizm gelirlerimizin artmasına katkı sağlayacak." dedi.... Devamı

Türkiye'nin elektronik sanayicilerinin gurur günü

24.04.2019 - İSTANBUL

TESİD'in Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri 17'nci kez sahiplerine verildi.... Devamı

Sigorta primi tespitinde ceza puanı dönemi

24.04.2019 - ANKARA

Ceza puanları sigorta primi tespitinde kullanılabilecek. ... Devamı