ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Dempar Ağaç Sanayi Başarı Hikayesi

Dempar Demircioğlu Ağaç San. ve Dış Tic. A.Ş.

Günümüzün sağlıklı ve dekoratif yer döşemesi olan “Cilalı Lamine Parke” nin üreticisi Dempar, Adapazarı Hanlıköy girişinde 30.000 m² açık, 10.000 m² kapalı alan üzerinde, kereste fabrikası, tam otomatik kurutma fırınları ve en son teknoloji cilalı ahşap lamine parke makineleri ile sektöründe saygın ve seçkin bir kuruluş olmanın gururunu yaşıyor... Devamı

İstanbul'da kar yağışı etkisini sürdürdü, ulaşımda aksaklık oldu

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

12.12.2013 Perşembe - İSTANBUL

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı İstanbul'da da yüzünü gösterdi. Kar yağışı nedeniyle zaman zaman trafik olumsuz etkilendi.

 

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı İstanbul'da da yüzünü gösterdi. Önceki gün başlayan ve dün gün boyu devam eden kar, kentte zorluklarla beraber güzel görüntüler de ortaya çıkardı. Özellikle Boğaz'da ve Tarihi Yarımada'da, Sultanahmet Meydanı'nda vatandaşların ve turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de kar yağışının başlamasından itibaren 933 araç ve 3 bin 320 personelle karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarda 6 bin 149 ton tuz ve 179 ton solüsyon kullanıldı. Kimsesiz 336 kişinin de barınması temin edildi. Sokakta yaşayan vatandaşların Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'nde misafir edildikleri öğrenildi.

Kar yağışı nedeniyle zaman zaman trafik olumsuz etkilendi. Bölgesel olarak bastıran kar dolayısıyla ulaşımda aksaklıklar yaşandı. İstanbul'da öğrencilerin tatil beklentisi boşa çıkarken, vatandaşların uyarılara dikkat ederek toplu taşım araçlarını tercih etmesi ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşanmamasını sağladı. Metro ve hafif metro, seferlerini sıklaştırarak yolcu taşımaya devam etti. Metrobüs hattında 642, diğer otobüs hatlarında 2 bin 340 olmak üzere her gün toplam 2 bin 982 ek sefer kondu.

Bu arada, kış turizminin önemli merkezlerinden Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle, Düzce, Konya, Trabzon, Gaziantep, Bolu, Karabük, Kastamonu'da bazı kent merkezleri ilçe ve köylerde eğitime ara verildi. Kesilen binlerce köy yolunda ise ulaşım sağlanması için çalışmalar sürdürülüyor.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı