ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Profen Başarı Hikayesi

Profen İletişim Teknolojileri ve Hiz. San. Tic. A.Ş.

Girişimci genç mühendislerin kurduğu Profen, uydu haberleşme teknolojileri alanında dünya çapında marka olma yolunda olanca hızıyla ilerlemektedir...Devamı

İnegöllü Mobilyacılar Ortak Bütçeyle Tanıtım Yapacak

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

07.09.2009 Pazartesi - BURSA

İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Anıl, "Ortak hedefimiz İnegöl'ü Türkiye'nin mobilya başkenti yapmak" dedi.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ilçenin lokomotif işkolu olan mobilya sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Sektörde yaşanan sorunların masaya yatırıldığı toplantıda, sektörün büyüme aşamasındayken daralma tehdidiyle karşılaştığı ve daralmanın önüne geçmek için ortak bir bütçe oluşturularak tanıtıma pay ayrılması ön plana çıktı.

Mobilya sektörünün daha sağlıklı büyümesi için düğmeye bastıklarını ifade eden İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Anıl, bu konuda gereken desteği vereceklerini söyledi.
Anıl, "İnegöl mobilyası son yıllarda çok önemli atılımlar yaptı. Biz bu atılımların gerçekleşmesi amacıyla İTSO olarak üzerimize düşenleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Örneğin mobilya fuarlarının kurumsal bir yapıya sahip olması amacıyla kurulan MODEF AŞ için elimizi taşın altına koyduk" diye konuştu.

Mobilya sektöründe tanıtımın çok önemli olduğunu vurgulayan Anıl, sadece İnegöl ve İstanbul'da fuar düzenlenmesiyle yeterli bir tanıtım yapılamayacağını ve ortak tanıtım bütçesi oluşturarak diğer tanıtım argümanlarının da kullanılması gerektiğini kaydetti.

Anıl, "İnegöl'den dünyaya yayılarak yüzümüzü ağartan firmalarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Doğru bir yapılanma gerçekleştirirsek büyük çaplı üretim yapan firmalarımızın sayısı daha da artacaktır. Yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılmak isteyen üyelerimiz için seyahat programları düzenliyoruz.

Ticari heyet gezileri yapıyor, yurt dışından alım heyetlerinin İnegöl'e gelmesi için çabalıyoruz. Biz bütün bunları İnegöl'ün mobilya üretiminde sürekli öne çıkması için yapıyoruz. Ortak hedefimiz İnegöl'ü Türkiye'nin mobilya başkenti yapmak. Bunun için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Enerji ithalatı faturası şubatta yüzde 7,4 azaldı

01.04.2020 -

Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,4 azalarak 3 milyar 136 milyon 51 bin dolara geriledi.... Devamı

TMO, nisanda 20 bin ton fındık satacak

31.03.2020 -

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin stoklarında bulunan 20 bin ton fındığı nisan ayında satışa sunacağı açıklandı.... Devamı

İş Bankası'ndan Hazine destekli KGF kefaletli kredi protokolüne katılma kararı

27.03.2020 -

İş Bankası'ndan Hazine destekli KGF kefaletli kredi protokolüne katılma kararı... Devamı

Tüm KOBİ'ler ticari alacak sigortası kapsamına alındı

27.03.2020 -

KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin düzenleme ile, bir önceki mali yıldaki yıllık net satış hasılatı 125 milyon liradan az olan orta büyüklükteki işletmelere de alacak sigortası sunulacak.... Devamı

40 bin çiftçiye erken ödeme yapılacak

27.03.2020 -

TÜRKŞEKER'in, 40 bin çiftçiye verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesini erken yapacağı açıklandı.... Devamı