ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Kayadağ Gıda Başarı Hikayesi

Kayadağ Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle yakın çevresine adeta bir ticaret okulu olan Maksut Kaya, ticaret hayatına 1963 yılında Ağrı'da başlamıştır. Bugün Kaya Ailesi tarafından yönetilen Kayadağ Gıda, bulunduğu bölgedeki büyük gıda toptancıları arasında yer almaktadır...Devamı

İtalyan mutfak markası Türkiye pazarında

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

03.10.2016 Pazartesi - İSTANBUL

İtalyan mutfak markası STOSA Cucine Türkiye pazarına girdi.

İtalyan mutfak markası STOSA Cucine'nin Üst Yöneticisi (CEO) Leonardo Sani, Türkiye'nin geleceğine, ekonomisine ve pazarına güvendiklerini belirterek, "Hızla büyüyen bir inşaat sektörünüz var. Genç nüfusunuz çok fazla. Bundan dolayı Türkiye'ye yatırım yapma ve mağazalaşma kararı aldık." dedi.

Leonardo Sani, markanın Aykar Grubu bünyesindeki Doruk Mekan Tasarım ortaklığıyla Türkiye pazarına girmesi dolayısıyla düzenlenen toplantıda, Türkiye'nin çok önemli ve çekici bir pazar olduğunu, bu pazarda iş yapmanın kendilerine heyecan verdiğini dile getirdi.

Türkiye'nin geleceğine, ekonomisine ve pazarına güvendiklerini belirten Sani, "Hızla büyüyen bir inşaat sektörünüz var. Genç nüfusunuz çok fazla. Bundan dolayı Türkiye'ye yatırım yapma ve mağazalaşma kararı aldık." dedi.

40 ülkede satılan ürünlerinin artık Türk tüketicisiyle de buluşacağını ifade eden Sani, "Yeni dönemde en önemli hedefimiz uluslararası genişleme. Türkiye bunun için en önemli hedef piyasalarımızdan biri. Ülkenizin geleceği çok parlak. Bu nedenle gelecekte üretimin bir kısmını Türkiye'ye kaydırabiliriz." şeklinde konuştu.

"Franchise yoluyla büyümeyi planlıyoruz"

Aykar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın da Türkiye'de inşaat yatırımları, kentsel dönüşüm projeleri ve mevcut yapı stokunun yenilenme sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiğini, bu sebeple mutfak mobilyası sektörünün geleceğini çok parlak gördüklerini söyledi.

Pazarda nihai tüketici ve toplu projeler için üretim kapasitesi ve ürün-hizmet kalitesi bakımından kurumsal yapıya sahip fazla sayıda mutfak markası bulunmadığını belirten Aydın, "Buradan yola çıkarak ekonomimize ve ülkemize olan güvenimizin de bir göstergesi olarak STOSA markasını Türkiye'ye getirme kararı aldık. Başlangıç olarak 3,3 milyon liralık yatırımla İstanbul'da Avrupa yakasında Bakırköy ve Avcılar'da ilk iki şubemizin açılışını gerçekleştirdik." diye konuştu.

Büyüme planları doğrultusunda üçüncü mağazalarını ise 2017 yılında Anadolu yakasında açmayı düşündüklerini bildiren Aydın, gerekli altyapıyı oluşturduktan sonra Türkiye genelinde öncelikle Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere birçok şehirde franchise yoluyla büyümeyi planladıklarını kaydetti.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

ÇAYKUR, tanıtım için 81 ilde çay tadım satış mağazası kuracak

19.04.2019 - RİZE

ÇAYKUR, tanıtım, bilinirlik ve satışların artırılması için 81 ilde çay tadım ve satış mağazası kuracak.... Devamı

Uncular 25-28 Nisan'da Antalya'da buluşacak

19.04.2019 - ANTALYA

"15. Uluslararası Kongre ve Sergisi" yerli ve yabancı binin üzerinde delegenin katılımıyla 25-28 Nisan'da Antalya'da yapılacak.... Devamı

Perakende satış azaldı, ciro arttı

17.04.2019 - ANKARA

Şubat ayında perakende satış endeksi geçen yıla göre yüzde 4.9 azalırken, aynı dönemde ciro endeksi yüzde 13.6 artış gösterdi. ... Devamı

Konutta daralma sürdü

17.04.2019 - ANKARA

Konut satışları Mart ayında yüzde 5,3 azaldı.... Devamı

Konut fiyatları şubatta arttı

16.04.2019 - ANKARA

Konut Fiyat Endeksi, şubatta önceki aya göre yüzde 0,96 artarak 108,83'e çıktı. ... Devamı