ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Doğuş Elektrik Başarı Hikayesi

Doğuş Elektrik İnş. Taah. San. Tic. A.Ş.

Gaziantep`te, elektrik ve tesisat malzemeleri alanında faaliyet gösteren Doğuş Elektrik, teknolojik gelişmeleri sektörüne uygulayarak müşterilerine sunduğu çözümlerle hergün daha da büyüyor...Devamı

Gümrük Kanunu'nda AB ile Uyum Sağlandı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

19.06.2009 Cuma - ANKARA

Gümrük mevzuatının AB ile uyumlu hale getirilmesini öngören tasarı yasalaştı.

 

Gümrük mevzuatının AB ile uyumlu hale getirilmesi ve uygulamalardan kaynaklanan sorunların giderilmesini öngören tasarı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanuna göre, gümrüklerde ortaya çıkabilecek özel ve zorunlu durumları inceleyip sonuçlandırmaya Gümrük Müsteşarlığının bağlı olduğu Bakan yetkili olacak.

Doğal afetler, tehlikeli ve salgın hastalıklar, büyük yangınlar, önemli nitelikteki kimyasal ve teknolojik olaylar ile büyük nüfus hareketleri gibi kriz hallerinde kriz bölgelerinde kullanılmak üzere yurt dışından gelecek araç, gereç, makine, teçhizat ve benzeri malzemelere ilişkin işlemlerle ilgili olarak da Gümrük Müsteşarlığının bağlı olduğu Bakan yetkili kılınıyor.

Türkiye Gümrük Bölgesinin kara suları veya hava sahasından gümrük bölgesi içinde durmaksızın geçen taşıt araçları ile taşınan eşya hariç, Türkiye Gümrük Bölgesine getirilen eşya için, özet beyan verilmesi zorunluluğu getirilecek.
Özet beyanın ibraz edilme süresi, bu süreye getirilebilecek istisnalar ve bu süreye ilişkin değişiklikler ile özet beyandan vazgeçilebilmesine dair şartların düzenlenmesi yönetmeliğe bırakılacak. Özet beyanın verilmesinden sonra eşyanın gümrüğe sunulması mümkün olabilecek.

Önceki Haber Sonraki Haber

POLİTİKA KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

15 bin öğretmenin ataması yapıldı

06.02.2015 - ANKARA

Milli Eğitim Bakanlığı, dün 15 bin öğretmenin atamasını yaptı. ... Devamı

Borsada satış baskısı hakim

29.01.2015 - İSTANBUL

Fed sonrası azalan global risk iştahı ve TL'deki değer kaybı, borsada satış baskısını artırıyor. ... Devamı

Öğretmenliğe girişte 40 yaş sınırı kalktı

29.01.2015 - ANKARA

Düzenleme '28 Şubat mağdurları' için yapıldı. ... Devamı

18 bin lira peşin veren bedelli askerlik yapacak

03.12.2014 - ANKARA

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Grup Toplantısı'nda bedelli askerlik müjdesi verdi. Buna göre, 18 bin lira peşin ödeme yapan 27 ve daha üstü yaşındakiler bedelli askerlik yapabilecek.... Devamı

Dolar yükseldi, borsa düştü

25.02.2014 - İSTANBUL

Dolar/TL, Başbakan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının siyasi belirsizliği artırmasıyla yüzde 2 yükseldi. Borsada gün yüzde 3 kayıpla başladı.... Devamı