ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Turasan Şarap Başarı Hikayesi

Turasan Bağcılık ve Şarapçılık Tur. Tic. A.Ş.

Hasan Turasan’ın şaraba duyduğu aşk, Turasan Şarapçılık’a doğa ve tarihin dünyadaki en güzel buluşma yeri olan Kapadokya’da hayat verdi. Turasan Şarapçılık; üretimde bilgi, özen, teknoloji ve sürekli kalite anlayışı çerçevesinde bütün ürünlerinin kalitesini daha ilk üretim aşamasındayken belirliyor. Bu amaçla; üzümü taşıyan dallardan, şarapları sarmalayan etiket ve şişelere dek, bütün ürün yelpazesini kalite standartlarını korumak adına yoğun bir dikkatle takip ediyor... Devamı

"Fırsatları değerlendirmek için hazır olun"

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

05.12.2018 Çarşamba - KOCAELİ

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomideki çalkantılı dönemin geçici olduğunu ve bunun gibi sıkıntılı dönemlerin hep aşıldığını belirtti.

 

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından, başarılı sanayi kuruluşlarının ödüllendirilmesi ve tanıtımlarına katkı sağlanması amacıyla bu yıl 11 incisi düzenlenen "Sektörel Performans Değerlendirme" ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ve KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu'nun da katıldığı törenle verildi.

Törende konuşan Hisarcıklıoğlu, iş dünyası olarak bir süredir çalkantılı bir süreçten geçtiklerini, ancak bu süreçte üyelerin nabzını tutmak için Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ile birlikte Anadolu'da 30'a yakın şehre gittiklerini ve gitmeye de devam ettiklerini söyledi. Bu süreçte finas sektörü de dahil tüm sıkıntıları toplayarak hükümete ilettiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, özellikle dört sektörde KDV ve ÖTV indirimlerine gidilmesi, kısa çalışma ödeneği, SGK primlerinde ödeme sıkıntısı olanlara 60 ay vade imkanının sağlandığını, kamu ihalelerine giren firmaların tamamlayamadıkları işlerin devir ve tasfiyesine ilişkin kanun tasarısının da Meclis'e sunulduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu, "Tüm bu önlemler piyasalarımıza moral vermekte. Ticareti ve üretimi desteklemekte. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlam. Özellikle yapmış olduğumuz işlere baktığımız zaman yavaş yavaş iyileşmeleri görüyoruz. Bunların hepsini aşacağımıza inanıyorum. Bu tekerleğin bu tümsekte kalmayacağına inanıyorum. Çünkü 25 yıla baktığımız zaman birçok bunun gibi sıkıntılı dönemlerin hepsini aştık. Bu tümsekten iniş de daha hızlı olacak. Onun için moralleri yüksek tutmamız lazım. Fırsatları değerlendirmeye hazır olmamız lazım. Bunların hepsi aşılır. Yeterki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Birbirimize dayanacağız, birlik ve beraberlik içerisinde bütün zorluklar aşılabilir. Ekonomideki çalkantılı dönem geçici. Bu sürecin uzun sürmeyeceğine inanıyorum" dedi. "Türk bankacılık sistemi 4 trilyon TL büyüklüğünde" Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın da Türk reel sektörüyle Türk bankacılık sisteminin birbiriyle iyi konuşmasının şart olduğunu söyledi. Rekabetin yoğun olduğu bir dönemden geçtiklerini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

"Türk bankacılık sistemi 4 trilyon lira büyüklüğünde, bu yönüyle milli gelirin bir adım önünde. Bankacılık sistemini büyüttüğümüz sürece reel sektörü finanse etme şansımız artacaktır. Bilançomuzun yüzde 60'ından daha fazlasını kredi olarak kullandırmış bir sektörüz. Daha fazla kredi verebilmenin yolu bankacılık sisteminin kazançlı şekilde çalışması ve kazandıklarını da sizler paylaşmasıdır. Üretmek de önemli konuma geldi. Sadece Türkiye için değil, dünya için üretmek lazım. Dünya için üretenlerle dünyada bankacılık yapanların yan yana gelmesi lazım. Türk bankacılık sisteminin buna hazır olduğunu ifade etmek istiyorum. Eksiğimiz, noksanımız, ara sıra yanlışımız da olabilir. Ama bütün bunların ötesinde samimiyetle sizlerle birlikte olmak istediğimizi ifade etmek isterim."

Firmalar 7 kategoride değerlendirildi 

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da organizasyonun amacının ülke ekonomisine katkı sağlayan firmaları ödüllendirmenin ötesinde, şirketlerin kendilerini sektörlerinde kıyaslayabilmelerini sağlamak olduğunu bildirdi. Yarışmaya katılan tüm firmalara geri bildirim raporu sağladıklarını belirten Zeytinoğlu, firmaların bu raporla iyileştirmeye açık alanlarını görebildiklerini söyledi. Zeytinoğlu, firmaları verimlilik, istihdam, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı ve çevre olmak üzere 7 kategoride değerlendirdiklerini vurguladı.

18 firma ödüllerini aldı

Organizasyonda dereceye giren 18 firmanın temsilcilerine ödülleri protokol mensuplarınca verildi. Büyük ödülün sahibi, büyük ölçekli firmalar kategorisinde "Logo Yazılım", KOBİ kategorisinde "Öz Asansör İnşaat" olurken, jüri özel ödülünü büyük ölçekli firmalar kategorisinde "Tüpraş", süreklilik özel ödülünü ise "Ford Otosan" aldı. Sektörlerde ise KOBİ ve böyük ölçekli firmalar kategorisinde Montel Mobilya, Bufala Süt Ürünleri, Kocaeli Kaya Elektromekanik Teknik Yapı, İşbir Elektrik, Kromel Makine, Hektaş, Kromel Makine, Sistem Teknik, Telform Kelepçe, Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi, Petroyağ ve Kimyasallar, Güven-El Plastik, Poliner Plastik, Akım Metal, Ark Pres, Poliport, Vip Giyim, Bimser Çözüm Yazılım, Nuh Çimento ödül aldı.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Güven, hizmette arttı, perakende ve inşaatta geriledi

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında hizmet sektörü güveni yüzde 1,9 artarken; perakende ticaret ve inşaatta güven sırasıyla yüzde 0,1 ve yüzde 0,3 geriledi.... Devamı

Reel kesim güveni Nisan'da arttı

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında reel kesim güveni 3,4 puan artarak 105,5 oldu.... Devamı

Geleceğin ihracatçıları EVTEKS'i açtı

24.04.2019 - İSTANBUL

İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 120 ülkeden 50 bini yabancı 120 bin alıcının katılımı ile başladı. ... Devamı

Tüketici güveni Nisan'da arttı

22.04.2019 - ANKARA

Tüketici güveni Nisan ayında yüzde 6.9 arttı ve 63.5 değerini aldı.... Devamı

ÇAYKUR, tanıtım için 81 ilde çay tadım satış mağazası kuracak

19.04.2019 - RİZE

ÇAYKUR, tanıtım, bilinirlik ve satışların artırılması için 81 ilde çay tadım ve satış mağazası kuracak.... Devamı