ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Güven-El Plastik Başarı Hikayesi

Güven-El Plastik ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti

1965 yılından bu yana plastik kalıbı imalatı sektöründe yer alan Güven Kalıp, 1976 yılında şirketleşmiştir. 1986 yılında faaliyet alanını genişleten firma, Güven-El Plastik ve Kalıp’ı da kurarak, plastik enjeksiyon üretimine başlamıştır...Devamı

"Fırsatları değerlendirmek için hazır olun"

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

05.12.2018 Çarşamba - KOCAELİ

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomideki çalkantılı dönemin geçici olduğunu ve bunun gibi sıkıntılı dönemlerin hep aşıldığını belirtti.

 

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından, başarılı sanayi kuruluşlarının ödüllendirilmesi ve tanıtımlarına katkı sağlanması amacıyla bu yıl 11 incisi düzenlenen "Sektörel Performans Değerlendirme" ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ve KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu'nun da katıldığı törenle verildi.

Törende konuşan Hisarcıklıoğlu, iş dünyası olarak bir süredir çalkantılı bir süreçten geçtiklerini, ancak bu süreçte üyelerin nabzını tutmak için Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ile birlikte Anadolu'da 30'a yakın şehre gittiklerini ve gitmeye de devam ettiklerini söyledi. Bu süreçte finas sektörü de dahil tüm sıkıntıları toplayarak hükümete ilettiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, özellikle dört sektörde KDV ve ÖTV indirimlerine gidilmesi, kısa çalışma ödeneği, SGK primlerinde ödeme sıkıntısı olanlara 60 ay vade imkanının sağlandığını, kamu ihalelerine giren firmaların tamamlayamadıkları işlerin devir ve tasfiyesine ilişkin kanun tasarısının da Meclis'e sunulduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu, "Tüm bu önlemler piyasalarımıza moral vermekte. Ticareti ve üretimi desteklemekte. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlam. Özellikle yapmış olduğumuz işlere baktığımız zaman yavaş yavaş iyileşmeleri görüyoruz. Bunların hepsini aşacağımıza inanıyorum. Bu tekerleğin bu tümsekte kalmayacağına inanıyorum. Çünkü 25 yıla baktığımız zaman birçok bunun gibi sıkıntılı dönemlerin hepsini aştık. Bu tümsekten iniş de daha hızlı olacak. Onun için moralleri yüksek tutmamız lazım. Fırsatları değerlendirmeye hazır olmamız lazım. Bunların hepsi aşılır. Yeterki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Birbirimize dayanacağız, birlik ve beraberlik içerisinde bütün zorluklar aşılabilir. Ekonomideki çalkantılı dönem geçici. Bu sürecin uzun sürmeyeceğine inanıyorum" dedi. "Türk bankacılık sistemi 4 trilyon TL büyüklüğünde" Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın da Türk reel sektörüyle Türk bankacılık sisteminin birbiriyle iyi konuşmasının şart olduğunu söyledi. Rekabetin yoğun olduğu bir dönemden geçtiklerini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

"Türk bankacılık sistemi 4 trilyon lira büyüklüğünde, bu yönüyle milli gelirin bir adım önünde. Bankacılık sistemini büyüttüğümüz sürece reel sektörü finanse etme şansımız artacaktır. Bilançomuzun yüzde 60'ından daha fazlasını kredi olarak kullandırmış bir sektörüz. Daha fazla kredi verebilmenin yolu bankacılık sisteminin kazançlı şekilde çalışması ve kazandıklarını da sizler paylaşmasıdır. Üretmek de önemli konuma geldi. Sadece Türkiye için değil, dünya için üretmek lazım. Dünya için üretenlerle dünyada bankacılık yapanların yan yana gelmesi lazım. Türk bankacılık sisteminin buna hazır olduğunu ifade etmek istiyorum. Eksiğimiz, noksanımız, ara sıra yanlışımız da olabilir. Ama bütün bunların ötesinde samimiyetle sizlerle birlikte olmak istediğimizi ifade etmek isterim."

Firmalar 7 kategoride değerlendirildi 

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da organizasyonun amacının ülke ekonomisine katkı sağlayan firmaları ödüllendirmenin ötesinde, şirketlerin kendilerini sektörlerinde kıyaslayabilmelerini sağlamak olduğunu bildirdi. Yarışmaya katılan tüm firmalara geri bildirim raporu sağladıklarını belirten Zeytinoğlu, firmaların bu raporla iyileştirmeye açık alanlarını görebildiklerini söyledi. Zeytinoğlu, firmaları verimlilik, istihdam, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı ve çevre olmak üzere 7 kategoride değerlendirdiklerini vurguladı.

18 firma ödüllerini aldı

Organizasyonda dereceye giren 18 firmanın temsilcilerine ödülleri protokol mensuplarınca verildi. Büyük ödülün sahibi, büyük ölçekli firmalar kategorisinde "Logo Yazılım", KOBİ kategorisinde "Öz Asansör İnşaat" olurken, jüri özel ödülünü büyük ölçekli firmalar kategorisinde "Tüpraş", süreklilik özel ödülünü ise "Ford Otosan" aldı. Sektörlerde ise KOBİ ve böyük ölçekli firmalar kategorisinde Montel Mobilya, Bufala Süt Ürünleri, Kocaeli Kaya Elektromekanik Teknik Yapı, İşbir Elektrik, Kromel Makine, Hektaş, Kromel Makine, Sistem Teknik, Telform Kelepçe, Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi, Petroyağ ve Kimyasallar, Güven-El Plastik, Poliner Plastik, Akım Metal, Ark Pres, Poliport, Vip Giyim, Bimser Çözüm Yazılım, Nuh Çimento ödül aldı.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Şampiyonlar ligi MIPIM'de 200 firma görücüye çıkıyor

15.02.2019 - İSTANBUL

Dünyadan 26 bin kişi 30. kez kapılarını açacak olan MIPIM'e katılıyor.... Devamı

İşsizlik kasımda 2 puan arttı

15.02.2019 - İSTANBUL

İşsizlik oranı, Kasım 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 2 puan artarak yüzde 12,3 oldu.... Devamı

Sanayi üretimi beklentinin üzerinde daraldı

14.02.2019 - İSTANBUL

2018 Aralık ayı sanayi üretimi yüzde 9,8 ile beklentilerin üzerinde daraldı.... Devamı

İnşaatçılar fuarda buluştu

14.02.2019 - ADANA

TÜYAP Adana İnşaat, Kent ve IHS (Isıtma Soğutma Havalandırma Doğalgaz Teknolojisi, Tesisat ve Yalıtım) Fuarları 17 Şubat'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. ... Devamı

Ocakta makine ihracatı 1.3 milyar doları geçti

14.02.2019 - ANKARA

Ocakta sektörün ihracatı yüzde 12'lik artışla 1 milyar 300 milyon doların üzerine çıktı.... Devamı