ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talipsan Deri Başarı Hikayesi

Talipsan Deri Konfeksiyon Gıda ve Hediyelik Eşya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Deri sektörüne yönelik geçmişte çok küçük çapta başlanan ticari faaliyet, bugün Ülkemizin farklı illerine yönelik üretim ve pazarlama yapabilen, kendi markasını yaratmış Talipsan Deri firmasının başarı hikayesini ortaya çıkartmıştır... Devamı

Eskişehir, öğrenci memnuniyetinin başkenti oldu

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

18.07.2017 Salı - ESKİŞEHİR

Eskişehir, 91 puanla 'Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması'nda ilk sırada yer aldı.

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı'nın 164 üniversitede, 13 bin 694 üniversite öğrencisi arasında yaptığı Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması'nda (TÜMA) Eskişehir, 91 puanla zirvede yer aldı.

Sanayi kenti kimliğiyle ön plana çıkan Eskişehir, sahip olduğu iki üniversitesi (Anadolu ve Osmangazi) ve 60 bini aşkın örgün öğrencisiyle de eğitim kenti olarak göze çarpıyor. Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yüce tarafından 81 ildeki üniversitelerde yapılan Öğrenci Dostu Üniversite Şehri: 2017 Araştırması'na göre Eskişehir, hemen her alanda öğrencilerin mutlu olduğu bir kent olarak ilk sıraya yerleşti.

Hemen her alanda memnuniyet

Araştırma kapsamında şehirden memnuniyet; ulaşım imkânları, güvenlik, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler ile sağlık sorunlarının çözümü konuları ölçüldü. Çalışma sonuçlarına göre Eskişehir, 91 puan alarak Antalya, İzmir, Bursa, Ankara ve İstanbul gibi illeri geride bıraktı. Araştırmada 12 şehrin, öğrenci kenti olabilme potansiyeli olmasına rağmen memnuniyeti tam olarak sağlayamadığı belirtildi.

Büyükerşen'den davet

Üniversite tercihlerini yapma aşamasındaki öğrencileri kente davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, araştırma sonuçlarına göre Eskişehir'in Türkiye'nin öğrenci ve eğitim başkenti olduğunun tescillendiğini vurguladı. Büyükerşen, şunları söyledi:

"Puanları yeterli olan tüm öğrencilerimizi 'Öğrenci Başkenti Eskişehir'e bekliyoruz. Araştırma sonuçlarının tercih döneminde adayların kararlarını olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Şehrimiz üniversite öğrencilerine hiçbir zaman hayal kırıklığı yaşatmamıştır. Eskişehir'i tercih edecek öğrenci arkadaşlarımız da Türkiye'nin en yaşanabilir şehirlerinden birinde dolu dolu bir eğitim öğretim hayatı geçireceklerinden şüphe duymasınlar. Çünkü Eskişehirliler öğrenci olarak kentimize gelenleri, kendi çocukları gibi sever, bağırlarına basar. 2 önemli üniversitesi ile öğrenciler sadece kampüslerdedeğil, tiyatroları, orkestraları, festivalleri, modern park ve müzeleri ile Eskişehir'in her köşesinde kendilerini her yönden geliştirme imkânı bulacaklardır. Eskişehir'e değer katacak tüm öğrencilerimizi öğrenci başkenti Eskişehir'e bekliyoruz."

"3'üncü üniversite olmalı"

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler de araştırma sonuçlarına ilişkin Eskişehir'in birinci sırada yer almasının kentin misyonu açısından önemli olduğunu ifade ederek, bu avantajın kullanılıp 3'üncü üniversitenin kazandırılması gerektiğini söyledi. Eskişehir'de kurulması planlanan 3'üncü üniversitenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizen Güler, Eskişehir'in hem sahip olduğu altyapı ve hem de öğrencilere sunduğu imkanlar açısından hazır olduğunu vurguladı. Güler, Eskişehir'in üniversite başkenti misyonunu devam ettirebilmesi ve eğitim ekonomisinde hak ettiği yeri alabilmesi için yeni üniversitenin şehre kazandırılması gerektiğini kaydetti.

Türkiye'de yaşayan yabancı öğrenciler için yapılan bir başka memnuniyet araştırmasında Eskişehir'in 3'üncü sırada yer aldığını ifade eden Güler, bu yönüyle Eskişehir'in yüksek öğretimdeki başarısının ortaya konduğunu dile getirdi. Güler, üniversite öğrencilerinin Eskişehir'den memnun olmasında özellikle esnafın öğrenciye bakış açısı ve olumlu yaklaşımının etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı