ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Meydan Grup Başarı Hikayesi

Meydan Otomotiv Endüstri Nakliye ve Gıda Sanayi İç Dış Tic. Ltd. Şti.

1969 yılında otomotiv sektörüne yönelik faaliyet gösteren bir firmada çalışan olarak iş hayatına başlayan Ömer Faruk Meydan, 1991yılında Konya için bir ilki gerçekleştirerek; Japon otomobillerinin yedek parça ticaretini yapan firmayı kurmuştur...Devamı

Eskişehir mobilyası yeni pazarlar arıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

15.01.2020 Çarşamba - ESKİŞEHİR

Eskişehir'in sanayi altyapısını oluşturan en eski sektörlerinden biri olan mobilya sektörü geçmişteki parlak günlerine geri dönmek istiyor.


Eskişehir Sanayi Odası öncülüğünde 2018 yılında temelleri atılan 'Eskişehir Mobilya Sanayi Kümesi', sektör temsilcilerini bir araya getirerek, Eskişehir'deki mobilya sektörünün gelişmesine ve uluslararası rekabet gücüne katkıda bulunmak için çalışmalarını sürdürüyor. 


Eskişehir Mobilya Sanayi Kümesi Başkanı ve Türkiye Mobilya Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Ertuğrul Tezgören, Eskişehir'in geçmişte Türkiye'deki mobilya sektörüne yön verdiğini, ancak ülkenin içinden geçtiği değişim sürecine ayak uyduramadığı için sektörün sekteye uğradığını anlattı. 


Eskişehir'de, mobilya sektörünü geçmişteki o parlak yıllarına geri döndürebilmek, dünya pazarından pay alabilmek ve birlikte hareket edebilmek için "Eskişehir Mobilya Sanayi Kümesi" çatısı altında bir araya geldiklerini belirten Tezgören, Mobilya Kümesi'nin ana ve yan sanayi ilişkisinin geliştirilmesine katkı sunarak, ortak projeler yapmayı hedeflediğini kaydetti.


Eskişehir'de mobilya sektörünün kalkınabilmesi için Eskişehir Mobilya Sanayi Kümesi'nin tek başına yeterli olmadığını savunan Tezgören, "Eskişehir'de ticaret ile ilgilenen kurumların ve milletvekillerinin ellini taşın altına koyması gerekiyor. Tek başına bizim çabalarımız yetersiz kalıyor. Şuanda KOSGEB bize gerekli desteği veriyor. Ama bu iş sadece KOSGEB ile bitmiyor. Bizim desteğe ihtiyacımız var" dedi.


"Mobilyada dış pazara açılmak zorundayız"


Eskişehir Mobilya Sanayi Kümesi Başkan Yardımcısı Hakan Korkmaz ise, Eskişehir'in eski parlak günlerine dönebilmesi için dış pazarlarda büyüyerek etkinliğini artırması gerektiğine dikkat çekti. Korkmaz, Amerika ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşı nedeniyle, Amerika'nın sekiz sektör belirlediğini, bu sektörlerden birisinin de mobilya sektörü olduğuna işaret ederek, Amerika'ya ihracat yapılacaksa eğer işbirliğine ihtiyaç olduğunu söyledi. Korkmaz, ayrıca Eskişehir Mobilya Kümesi olarak yeterli sayıya ulaşılırsa Avrupa'da ve Amerika'da ortak depo ve mağaza yatırımları yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.
Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Enerji ithalatı faturası şubatta yüzde 7,4 azaldı

01.04.2020 -

Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,4 azalarak 3 milyar 136 milyon 51 bin dolara geriledi.... Devamı

TMO, nisanda 20 bin ton fındık satacak

31.03.2020 -

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin stoklarında bulunan 20 bin ton fındığı nisan ayında satışa sunacağı açıklandı.... Devamı

İş Bankası'ndan Hazine destekli KGF kefaletli kredi protokolüne katılma kararı

27.03.2020 -

İş Bankası'ndan Hazine destekli KGF kefaletli kredi protokolüne katılma kararı... Devamı

Tüm KOBİ'ler ticari alacak sigortası kapsamına alındı

27.03.2020 -

KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin düzenleme ile, bir önceki mali yıldaki yıllık net satış hasılatı 125 milyon liradan az olan orta büyüklükteki işletmelere de alacak sigortası sunulacak.... Devamı

40 bin çiftçiye erken ödeme yapılacak

27.03.2020 -

TÜRKŞEKER'in, 40 bin çiftçiye verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesini erken yapacağı açıklandı.... Devamı