ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Oğuzbey Dayanıklı Tüketim Başarı Hikayesi

Oğuzbey Dayanıklı Tük. Mal. San. Tic. A.Ş.

BEYSAN Oturma Grupları, Oğuzbey Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. A.Ş. tarafından, 1998 yılında Bolu 1.Organize Sanayi Bölgesi'nde üretilmeye başlanmıştır. 31.12.2000 tarihinde İstanbul, Beylikdüzü, Tüyap Fuarı yakınlarındaki tesislerine taşınan Oğuzbey, ürün yelpazesini sürekli genişleterek, yüksek kalite ve hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.Devamı

e-Ticaret girişimcileri Amazon'u heyecanla bekliyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

14.09.2018 Cuma - İSTANBUL

Küresel e-ticaret devi Amazon'un Türkiye'ye gelişini heyecanla bekleyen katılımcıların büyük bir bölümünün hedefi Amazon Türkiye'de mağaza açmak.Ekonomik göstergelerin değişkenlik gösterdiği ve yakından takip edildiği bugünlerde Dopigo'nun ikincisini gerçekleştirdiği "E-Ticaret Görünüm Araştırması"na göre, 2018 yılının ilk 6 ayında gelirlerini artıran girişimcilerin yarısının yılın geri kalanına dair en büyük endişesi, döviz kurundaki artışlar.

Küresel e-ticaret devi Amazon'un Türkiye'ye gelişini heyecanla bekleyen katılımcıların büyük bir bölümünün hedefi Amazon Türkiye'de mağaza açmak.

İnternet üzerinden satış yapan girişimcilerin e-ticaret operasyonlarını tek bir noktadan yönetmelerini sağlayan bulut tabanlı e-ticaret çözümü Dopigo'nun, 150'den fazla e-ticaret girişimcisinin katılımıyla 2. kez gerçekleştirdiği "E-Ticaret Görünüm Araştırması", sektörün 2018'in ilk 6 ayındaki performasını ve yılın geri kalanına ilişkin ticari beklentileri gözler önüne seriyor.

Araştırmaya göre; 2018'in ilk yarısında e-ticaret girişimcilerinin yüzde 76'sı yeni satış kanallarını kullanarak, yüzde 54'ü yeni ürün fikirleri bularak, yüzde 24'ü ofis, mağaza ve depo yatırımı yaparak, kalanı ise yeni teknoloji satın alımlarıyla büyüme yoluna gitti. Yılın ilk yarısında e-ticaretten elde ettikleri gelirleri de değerlendiren katılımcıların yüzde 79'u, önceki seneye göre gelirlerinin artığını açıklarken; yüzde 13,5'i gelirlerinde düşüş olduğunu, yüzde 7,5'i ise gelirlerinin aynı kaldığını ifade etti. Katılımcıların yaklaşık yüzde 55'i, 2018 yılının ilk 6 ayında e-ticaretteki ortalama faaliyet büyüklüklerinin yüzde 10'dan fazla arttığını söyledi.

Girişimcilerin yüzde 80'i ise tüm ekonomik koşullara rağmen gelecek 6 ayda e-ticaret faaliyetlerinde artış bekliyor. 2018'in ilk 6 ayında yaşanan en büyük sıkıntı ise son dönemdeki hareketli döviz kurlarının etkisiyle ürün fiyatlandırması oldu.

2018 yılının ikinci yarısı için beklenen en büyük riskin %50 oranla döviz kurundaki artış olduğunu belirten katılımcılar, bunun neticesinde kargo maliyetlerinin artmasından ve yüksek enflasyon oranlarından endişe duyuyor.

Bu arada Türkiye e-ticaret piyasasına güçlü bir oyuncu olarak girecek olan Amazon, e-ticarette faaliyet gösteren KOBİ'leri heyecanlandırıyor; çünkü Amazon'da var olmak, küresel bir e-ticaret deneyimi anlamına da geliyor. Yüzde 90'ı yurt dışına satış yapmayan e-ticaret girişimcilerinin yüzde 87'si, Amazon Türkiye'de mağaza açtığını veya açmak istediğini belirtiyor. Hali hazırda yüzde 10'u Amazon'dan satış yaparken, yüzde 75'i yurt dışı operasyon fikirlerine açık olduğunu ifade ediyor.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Şampiyonlar ligi MIPIM'de 200 firma görücüye çıkıyor

15.02.2019 - İSTANBUL

Dünyadan 26 bin kişi 30. kez kapılarını açacak olan MIPIM'e katılıyor.... Devamı

İşsizlik kasımda 2 puan arttı

15.02.2019 - İSTANBUL

İşsizlik oranı, Kasım 2018'de bir önceki yılın aynı ayına göre 2 puan artarak yüzde 12,3 oldu.... Devamı

Sanayi üretimi beklentinin üzerinde daraldı

14.02.2019 - İSTANBUL

2018 Aralık ayı sanayi üretimi yüzde 9,8 ile beklentilerin üzerinde daraldı.... Devamı

İnşaatçılar fuarda buluştu

14.02.2019 - ADANA

TÜYAP Adana İnşaat, Kent ve IHS (Isıtma Soğutma Havalandırma Doğalgaz Teknolojisi, Tesisat ve Yalıtım) Fuarları 17 Şubat'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. ... Devamı

Ocakta makine ihracatı 1.3 milyar doları geçti

14.02.2019 - ANKARA

Ocakta sektörün ihracatı yüzde 12'lik artışla 1 milyar 300 milyon doların üzerine çıktı.... Devamı