ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Serpa Kozmetik Başarı hikayesi

Serpa Kozmetik-Ecza Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti.

1997 yılının Nisan ayında kurulan, 2007 yılında 5.000 m² kapalı alanlı hizmet binasına taşınan Serpa Kozmetik, genç ve dinamik bir ekiple; güvenilir firma, dürüst satıcı, sistemli çalışma ve iyi hizmet anlayışı ile yükselen bir çıkış trendi yakalamıştır...Devamı

Dünya ambalaj sektörü İstanbul'da buluştu

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

29.11.2019 Cuma - İSTANBUL

Ambalaj sektörünün önemli isim ve paydaşları, İstanbul'da düzenlenen "ASD Ambalaj Kongresi 2019"da bir araya geldi.
Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin düzenlediği "ASD Ambalaj Kongresi 2019" sektörün önde gelenlerini bir araya getirdi.

Ambalaj Sanayicileri Derneği'nden (ASD) yapılan açıklamaya göre, "Sürdürülebilir Ambalaj ve Döngüsel Ekonomi" teması çerçevesinde 13 ülkeden 45 konuşmacıyla gerçekleştirilen kongreye 1000 kişi katıldı.


"Sürdürülebilir Ambalaj ve Döngüsel Ekonomi, Karbon Ayak izi, Geri Kazanım Teknolojileri" başlıklı 3 oturumda döngüsel ekonomi odaklı, sürdürülebilir esnek ambalaj, sert plastik ambalaj, metal ambalaj, oluklu mukavva, kağıt/karton ambalaj, cam ambalaj ve mürekkep gibi yardımcı malzemelerin geri dönüşümü için yapılan çalışmalar, 10 farklı sunumda katılımcılarla paylaşıldı.


Kongrede ayrıca Pazarlama ve Tüketici Eğilimleri, Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme, Ambalajda Kalite ve Yeni Mevzuat, Ambalaj Tasarımı, Aktif ve Akıllı Ambalajlar, Küresel Ambalaj Sanayi İstatistikleri, Özel Oturum Dijitalleşen Dünya ve Türkiye Cam Ambalaj Endüstrisi, Ambalaj ve Raf Ömrü, Ambalaj Baskı Teknolojileri, Gıda Ambalajlarında Yeni Çalışmalar başlıklı oturumlar da yer aldı.


"Ambalaj, 'sürdürülebilir toplum'un yapı taşlarından birisidir"

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASD Başkanı Zeki Sarıbekir, ambalajın sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel boyutları nedeniyle "sürdürülebilir toplum" kavramının yapı taşlarından biri olduğuna işaret etti.


Kurumsal tüm firmaların sürdürülebilir kalkınma hedeflerini, uluslararası kapsamda belirlemesinin önemine dikkati çekerek, gelecekte bu kavramın daha çok öne çıkacağını belirtti.


Sarıbekir, sürdürülebilirlik çerçevesinde dünyanın ana konusunun da sürdürülebilir kalkınma hedefleri olacağını vurguladı.


Ambalajsız bir dünyanın düşünülemeyeceğini kaydeden Sarıbekir, "Sektör, sürdürülebilirlik hedefiyle gelişiyor. Yeni neslin, ambalaj sektörü için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Gelecekte en fazla önem kazanacak sektörler arasında ambalaj ve lojistik yer alacak." ifadelerini kullandı.


"Çevreci görünmek adına, yanlış mesajlar verilmemeli"

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) Başkanı Prof. Pierre Pienaar da firmalara "yanıltıcı çevreci vaatler ve mesajlar" olarak tanımlanan "Greenwashing" tuzağına düşmemeleri konusunda uyardı.


Sürdürülebilirliğe vurgulayan iletişim çalışmalarının, şirketlerin itibar yönetimi için olumlu katkılar sunacağını belirten Pienaar, bunun doğru ve sağlam kanıtlarla yapılması gerektiğine dikkati çekti. Markaların kendileri ve ürünleri ile ilgili mesajların samimi ve şeffaf olması gerektiğini kaydeden Pienaar, çevreci görünmek adına topluma yanlış mesajların aktarılmaması gerektiğini belirtti. 

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Sanayi üretimi yüzde 3,8 arttı

13.12.2019 - ANKARA

Ekim ayı sanayi üretimi rakamları açıklandı. Sanayi üretimi, yüzde 3,8'lik artış gösterdi. Sanayi üretimi aylık bazda ise yüzde yüzde 0,9 azaldı. ... Devamı

İnegöllü çiftçiler kooperatif çatısı altında birleşiyor

12.12.2019 - BURSA

267 bin dekarlık ekilebilir alanıyla Bursa'nın önemli bir tarımsal üretim merkezi olan İnegöl'de çiftçiler "Üreten Çiftçiler Kooperatifi" çatısı altında birleşiyor.... Devamı

BURSAF 4. Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarı sona erdi

11.12.2019 - BURSA

Network Fuarcılık tarafından düzenlenen BURSAF 4. Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarı sona erdi.... Devamı

Ayakkabıcılar, GAPSHOES'te buluşuyor

11.12.2019 - GAZİANTEP

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek GAPSHOES fuarına, Çin, Suriye, Suudi Arabistan, Irak, İran, Cezayir, Fas, Mısır, Sudan, Özbekistan ve Rusya'dan da firmalar katılacak. ... Devamı

Cari denge 1.55 milyar $ fazla verdi

11.12.2019 - ANKARA

Cari denge, zayıflayan turizm gelirleri ve artan dış ticaret açığının etkisiyle önceki aylara göre azalmasına karşın fazla vermeyi sürdürdü. Cari fazla, ekimde 1,56 milyar dolar olan piyasa beklentilerine paralel olarak 1,55 milyar dolar oldu. ... Devamı