ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Kemahlıoğlu Plastik Başarı Hikayesi

Kemahlıoğlu Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş.

1979 yılında Yüksek Makine Mühendisi Ömer Kemahlıoğlu ve Mehmet Kemahlıoğlu ortaklığında Kolektif Şirket olarak kurulan firma, 1995 yılında 3 aile bireyinin de katılımıyla, Kemahlıoğlu Plastik Amb. San. ve Tic. A.Ş. unvanını almıştır...Devamı

Dow Jones FEAS Endeksleri 5 Haziran'da Açılıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

03.06.2009 Çarşamba - İSTANBUL

Endeks, Avrasya Borsalar Federasyonu'na üye 10 borsada işlem gören ve endeks kapsamına alınan şirketlerin performansının ölçülmesi amacıyla oluşturuldu.

 

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (İMKB) başkanlığını yürüttüğü Avrasya Borsalar Federasyonu (FEAS) Dow Jones Indexes'in oluşturduğu "Dow Jones FEAS Bileşik Endeksi"nin (Dow Jones FEAS Composite Index), 5 Haziran 2009 tarihinde hesaplanmaya başlanacağı bildirildi.

İMKB'den yapılan açıklamada, Dow Jones FEAS Bileşik Endeksinin, FEAS'a üye 10 borsada işlem gören ve endeks kapsamına alınan şirketlerin performansının ölçülmesi amacıyla oluşturulduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, Dow Jones FEAS Bileşik Endeksi'nin; Abu Dabi (Birleşik Arap Emirlikleri), Amman (Ürdün), Bahreyn (Bahreyn Krallığı), Belgrad (Sırbistan), Bulgaristan (Bulgaristan), İMKB (Türkiye), Karaçi (Pakistan), Makedonya (Makedonya Cumhuriyeti), Muskat (Umman), Zagreb (Hırvatistan) borsalarından seçilmiş çok sayıda şirketi kapsadığı kaydedildi.

Açıklamada, bu endeksin yanı sıra Dow Jones FEAS Orta Doğu/Kafkasya Endeksi (Dow Jones FEAS Middle East/Caucasus Index) ve FEAS Güneydoğu Avrupa Endeksi (Dow Jones FEAS South East Europe Index) adları altında iki adet alt bölge endeksinin daha hesaplanacağı ifade edildi.

FEAS Orta Doğu/Kafkasya Endeksi'nin Abu Dabi, Amman, Bahreyn ve Muskat borsalarından seçilmiş şirketleri kapsayacağı dile getirilen açıklamada, FEAS Güneydoğu Avrupa Endeksi'nin ise Belgrad, Bulgaristan, İMKB, Makedonya ve Zagreb borsalarından seçilmiş şirketleri kapsayacağı belirtildi.

Üç aylık dönemlerde güncellenecek ve gerek Euro, gerekse ABD Doları cinsinden hesaplanacak olan Dow Jones FEAS Endekslerinin, öncelikle FEAS bölgesinde işlem gören hisse senetleri genel göstergesi olarak izlenmesi ve bunları takip edecek yatırım yapılabilen endekslerin, fonlar ve yapılandırılmış ürünler gibi endekse dayalı yatırım araçları tarafından esas alınmasının hedeflendiği bildirildi.

Dow Jones FEAS Endeksleri toplam piyasa değerinin halka açık bölümünün yüzde 95'ini oluşturan şirketlerin hisse senetlerini içereceği kaydedildi.

Önceki Haber Sonraki Haber

PİYASA KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Dolar ve euroda yeni rekor

06.08.2018 - İSTANBUL

TL varlıklarda kayıp yeni haftaya başlarken devam ediyor. Türkiye-ABD arasındaki ilişkilerine yönelik gelişmeler yakından izleniyor. ... Devamı

Dolar tarihi zirveyi yeniledi!

02.08.2018 - İSTANBUL

Dolar/TL ABD'nin Türkiye'de bazı kişi ve kurumlara yaptırım kararı haberi ardından dün akşam 5'i aşarak tarihi zirveyi gördükten sonra bu sabah sınırlı olarak geriledi.... Devamı

Merkez Bankası faizi değiştirmedi

24.07.2018 - ANKARA

Merkez Bankası, temmuz ayı PPK toplantısında ekonomistlerin 100 baz puan artış beklentilerinin aksine haftalık repo faiz oranında değişiklik yapmadı.... Devamı

Türk Lirası güç kazandı

23.07.2018 - İSTANBUL

Dolar/TL, Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararı öncesi 4.75 seviyelerine kadar geriledi. ... Devamı

Borsa son bir ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi

05.07.2018 - İSTANBUL

Borsa, yüzde 1,92 değer kazanarak 99.097,00 puana yükseldi... Devamı