ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Kayadağ Gıda Başarı Hikayesi

Kayadağ Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle yakın çevresine adeta bir ticaret okulu olan Maksut Kaya, ticaret hayatına 1963 yılında Ağrı'da başlamıştır. Bugün Kaya Ailesi tarafından yönetilen Kayadağ Gıda, bulunduğu bölgedeki büyük gıda toptancıları arasında yer almaktadır...Devamı

Dinçer: Özel Hastaneleri 5 Gruba Ayıracağız

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

09.12.2009 Çarşamba - İSTANBUL

Bakan Dinçer, "Oluşturulacak 5 grupta hizmetin derecesine göre yüzde 30 ile yüzde 70 arasında fark alınacak" dedi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, özel hastanelerin uzun süredir hastalardan fark alma talepleri olduğunu belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"Özel hastaneler kendilerine muayene için gelen hastalardan bizim ödediğimiz sigorta payının üstünde, serbestçe fark almak istiyorlar. Bu farkı biz istemiyoruz. Vatandaşlarımızdan bağımsız bir şekilde, belki de onların istismar edilebileceği bir boyutta serbestçe fark alınmasını arzu etmiyoruz. Bu maksatla daha önceden çıkartılan düzenlemelerde yüzde 30'luk bir fark alınmasına imkan veren bir düzenlememiz vardı. Şimdi sistemi değiştiriyoruz. Çünkü bu yüzde 30'luk fark normalde hizmetleri çok fazla uzmanlaşmamış genel anlamda tedavi hizmetleri sunan bir hastane için düşünülmüş bir sistemdi.

Halbuki bizim ülkemizde çok gelişmiş, uzmanlaşmış, hizmetleri, niteliği farklı, eczaneleri dahi olan hastaneler var. Onlarda konuyla ilgili itirazlarda bulunuyorlar. Sürekli serbestçe fark almak için talepleri oluyor" diye konuştu.

"Yeni bir düzenleme planlıyoruz"

Bu talepleri dengelemek ancak aynı zamanda vatandaşların da istismarını önlemek üzere yeni bir düzenlemeye geçmeyi planladıklarını belirten Bakan Dinçer, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu uygulamaya henüz geçilmedi. 2010 yılında geçilecek. Buna göre biz Türkiye'deki özel hastanelerin sunduğu hizmetlerin niteliğine, hastanenin uzmanlaşma derecesine, farklı alanlardaki hizmetlere göre tasnif edeceğiz. Ve hastanelerdeki bu hizmetlerin özelliklerine göre daha üst düzeyde olanlara yüzde 70'e kadar fark almalarına izin vereceğiz.

Dolayısıyla yapılacak uygulama yüzde 30'dan yüzde 70'e çıkmış uygulama değil. Beş gruba ayrılacak hastaneler için yüzde 30'dan yüzde 70'e kadar hizmetin niteliğine göre fark alınmasına imkan veren bir düzenleme. Bu nedenle önümüzdeki yıl daha düzgün ve daha stratejik bir çalışma içinde olacağız."

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı