ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik, 2001 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Otomotiv, beyaz eşya, makine ve inşaat sektörüne yönelik toptan ve perakende olarak kaliteli çelik malzeme satışı yapmaktadır. Kapasitesi yüksek ve son teknoloji kesim tesisine sahip olan firma müşteri ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılayan, uygun fiyatlı ve yüksek kalitede hizmet anlayışını ilke edinmiştir.Devamı

Dijital Anadolu Projesi'nin 2019 yılı son toplantısı Eskişehir'de yapıldı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

06.12.2019 Cuma - ESKİŞEHİR

TÜRKONFED ile İş Bankası'nın düzenlediği Dijital Anadolu Projesi'nin 2019 yılı son toplantısı Eskişehir'de yapıldı. TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, verginin değil üretimin artması ve yapısal dönüşümlerin tamamlanması gerektiğini söyledi.
TÜRKONFED ve Türkiye İş Bankası'nın düzenlediği Dijital Anadolu Projesi'nin 2019'un son toplantısı Eskişehir'de yapıldı. 2019 yılında yaklaşık 1200 KOBİ'ye ulaşan Dijital Anadolu Projesi, 2020'de de 4 farklı kentte düzenlenecek etkinlikler ile devam edecek. TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, dijitalleşmenin sadece teknolojik değişimi değil, zihniyet değişimini de ifade ettiğini vurguladı. Turan "Vergiyi değil üretimi artırıp, eğitim ve yargı gibi yapısal reformlar ile zamanın ruhunu yakalamalıyız" dedi. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek ise "KOBİ'lerin dijitalleşme perspektifi ile yeniden şekillendirmeleri önemli bir belirleyici olacak" diye konuştu. TÜRKONFED ve Türkiye İş Bankası'nın düzenlediği Dijital Anadolu Projesi'nin 2019'un son toplantısı Eskişehir'de yapıldı. 2019 yılında yaklaşık 1200 KOBİ'ye ulaşan Dijital Anadolu Projesi, 2020'de de 4 farklı kentte düzenlenecek etkinlikler ile devam edecek. Proje ile özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerde dijitalleşme, üretim süreçlerinde ve zihniyette değişimin önemine dikkat çekildi.

Toplantının açılışında konuşan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, dijitalleşmenin sadece teknolojik değişimi değil, zihniyet değişimini de ifade ettiğini vurgulayarak, "Bu süreçte ne yaparsak yapalım odağımıza hep üretimi koymalıyız. Vergiyi değil üretimi artırıp, eğitim ve yargı başta olmak üzere yapısal reformlar ile zamanın ruhunu yakalamalıyız" dedi.

TÜRKONFED Başkanı Turan, dijitalleşme ve değişimde en önemli sermayenin nitelikli insan kaynağı olduğunu kaydetti. Almanya'nın kurumlar vergisi şampiyonlarına dikkat çeken Turan, şöyle devam etti: "Almanya, 2018 yılı Kurumlar Vergisi şampiyonlarını açıkladı. Volkswagen, Mercedes, BMW, E.ON Enerji, Deutsche Telecom ve Siemens, listenin ilk 6 sırasında yer alan güçlü sanayi kuruluşları olarak öne çıkıyor. Ortak özellikleri çağı doğru okuyan, dönüşümü doğru yöneten ve üretim odaklı bir ekonomik modele göre konumlanan güçlü markalar olması..."


Ülkemize baktığımızda 2018 yılının Kurumlar Vergisi listesinin ilk 6 sırasında Merkez Bankası başta olmak üzere bankacılık ve finans sektörünün ağırlığının göze çarptığını dile getiren Turan, "Elbette bankacılık ve finans sektörünün performansı yüzümüzü güldürüyor. Bununla birlikte üretim ve sanayiye ağırlık vererek değişimi doğru okumak ve dönüşümü yönetmek de gerekiyor" diye konuştu.

Rekabette öne çıkmak

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek ise "Son birkaç yılda dünyada ve Türkiye'de dijitalleşme konusunda büyük aşamalar kaydedildi. Yapay zeka, nesnelerin interneti, mobilite, bulut, büyük veri, artırılmış gerçeklik kavramlarını ele aldığımızda geleceğin çok daha büyük gelişmelerin habercisi olduğunun farkındayız. KOBİ'lerimizin rekabette güçlü konumda yer alabilmelerinde üretim yapıları ve süreçlerini dijitalleşme perspektifi ile yeniden şekillendirmeleri önemli bir belirleyici olacak" dedi.

Dönüşüm tartışıldı

Açılış konuşmalarının ardından toplantıda Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Satış Kanalları Direktörü Emrah Süeren, "Alacak Riski Yönetiminde Yeni Dönem: Karekodlu Çek" konulu bir sunum gerçekleştirdi. Logo Yazılım Türkiye Fonksiyonel Ürünler Satış Müdürü Özge Yiğit, Dijital Çağ başlıklı bir konuşma yaparken, Netizen Kurucusu Ümit Öncel moderatörlüğünde gerçekleştirilen Dijitalleşme ve Özel Sektör Paneli'nde DesignPR Kurucusu Çiğdem Dedeoğlu ile BUGAMED Biyoteknoloji Yazılım Kurucusu Gamze Kara Mağden girişimcilik öykülerini paylaştı.

Edenred Pazarlama Direktörü Zeynep Ege Dura, Akıllı KOBİ'leri anlatırken toplantıda ayrıca MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Kurumların Dönüşümü konusunu ele aldı. Dijital Anadolu Eskişehir toplantısı katılımcılarla "dijital soru-cevap" uygulaması ile sona erdi.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

TÜRKONFED'den KOBİ'ler için 10 adımlık hareket planı

17.01.2020 - İSTANBUL

TÜRKONFED'in KOBİ'lerin Gümrük Birliği Anlaşması güncellenme sürecinde aktif rol üstlenmesi ve bu süreçten azami fayda sağlamaları amacıyla başlattığı "KOBİ'ler İçin Gümrük Birliği" projesinde 10 maddelik bir hareket planı hazırladı. ... Devamı

Süs bitkileri sektörü İstanbul'da buluşacak

17.01.2020 - İSTANBUL

Süs bitkileri sektörünün bir araya geleceği The Flower and Plant Show'un 12'nci buluşması 12-14 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek.... Devamı

Rize'de 'Çay Çarşısı' kurulacak

16.01.2020 - RİZE

Karadeniz'in yöresel mimarisindeki yapılarıyla inşa edilecek Çay Çarşısı, çay evleri, tadım ve satış reyonları, sinema salonları, restoranlar ve Çay Müzesi'nden oluşacak. ... Devamı

"Korunma önlemlerinin revize edilmesini istiyoruz"

16.01.2020 - İSTANBUL

Bu yıl 200 milyar lirayı aşması öngörülen tekstil ve ham maddeleri üretim değerine yaklaşık 50 milyar lira katkı sunması beklenen iplik sektörü, korunma önlemlerinin revize edilmesini istiyor.... Devamı

ÇAYKUR, özel sektöre çay satışına başladı

16.01.2020 - RİZE

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, özel sektöre paketsiz kuru çay satışına başladıklarını bildirdi. ... Devamı