ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Profen Başarı Hikayesi

Profen İletişim Teknolojileri ve Hiz. San. Tic. A.Ş.

Girişimci genç mühendislerin kurduğu Profen, uydu haberleşme teknolojileri alanında dünya çapında marka olma yolunda olanca hızıyla ilerlemektedir...Devamı

DHMİ, Sınavla Personel Alacak

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

19.08.2010 Perşembe - ANKARA

DHMİ, 12 Asistan Hava Trafik Kontrolörü, 91 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alacak.

 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, sınavla 12 Asistan Hava Trafik Kontrolörü, 91 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan, Stajyer Hava Trafik Kontrolörlüğü için KPSSP3 puan türünden en az 80 puan alan adaylar, Asistan Hava Trafik Kontrolörlüğü için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan alan adaylar sınava katılabilecek.

Sınava girmek isteyenler, Genel Müdürlükten veya web sitesinden "www.dhmi.gov.tr" temin edecekleri Aday Başvuru Formu'nu doldurarak, belirtilen belgelerle birlikte 20 Ağustos-15 Eylül 2010 tarihleri arasında DHMİ Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Daire Başkanlığı'nda olacak şekilde şahsen veya posta yoluyla başvuracaklar.

Sınavların yapılacağı yer

Bilgisayar destekli seçme programı sınavı veya yazılı sınavlar, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde 1 Ekim-1 Kasım 2010 tarihleri arasında saat 09.00'da başlayarak yapılacak.

Bilgisayar destekli seçme programı sınavı veya yazılı sınava çağrılacak adaylara yazılı tebligat yapılacak, ayrıca "www.dhmi.gov.tr" adresinde ilan edilecek.

Sınavlarda başarı gösteren stajyer hava trafik kontrolör ve asistan hava trafik kontrolör adayları sözlü sınava sınav tarihi, yeri ve saati yazılı olarak yapılacak duyuruyla çağrılacak, ayrıca "www.dhmi.gov.tr" adresinde ilan edilecek.

Adaylarda aranan şartlardan bazıları şöyle:

Dört yıllık fakülte veya yüksek okul mezunu olmak. ICAO ANNEX'1 kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak.

Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak. (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınacak ve yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmayacak ve elenecekler.)

Hava Trafik Kontrol adaylarının seçimi için geliştirilmiş, bilgisayar destekli seçme sınavı veya genel yetenek, muhakeme, zeka, hafıza ve çabuk karar verme gibi özellikleri test etmeye yönelik yazılı sınav, Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak gibi özelliklerin tespitine yönelik sözlü sınav şeklinde uygulanacak.

Önceki Haber Sonraki Haber

ÇALIŞMA HAYATI KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Asgari ücret net 2 bin 20 lira oldu

25.12.2018 - İSTANBUL

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2019 için asgari ücreti yüzde 26.05 artışla net 2,020 TL olarak belirledi.... Devamı

Emekli ikramiyeleri 7-8 Haziran'da ödenecek

30.05.2018 - İSTANBUL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşları daha da rahatlatmak adına hem emekli maaşlarının hem de ikramiyelerin ödemelerini öne aldıklarını bildirdi.... Devamı

Asgari ücretteki artışın bölgesel etkileri

04.01.2016 - ANKARA

Bahçeşehir Üniversitesi Araştırma Merkezi (BETAM) asgari ücret artışının bölgesel etkilerini inceleyen bir araştırma yayınladı ... Devamı

Eylemlerle ilgili ortak açıklama

21.05.2015 - KOCAELİ

TİSK, MESS, OİB, OSD, TAYSAD otomotiv sanayinde devam eden eylemlere ilişkin ortak basın açıklaması yaptı: Sağduyu içerisinde üretime başlamalı, işlerimize dört elle sarılmalıyız... Devamı

Madencilerden önce işletme sahipleri eğitilecek

26.05.2014 - BURSA

MADSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Efendioğlu, Soma'da yaşanan facianın maden sektöründeki en büyük eksiğin eğitim olduğunu gözler önüne serdiğini söyledi. ... Devamı