ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

İzmir Çamlaraltı Koleji Başarı Hikayesi

İzmir Çamlaraltı Koleji

1954 yılında Mehmet Ali Sertatıl tarafından 14 öğrenciyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan, 1955-1956 öğretim yılında ortaokul ve lise kısımlarını bünyesine katan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, bugün ülkemizin farklı kademelerinde görev yapan 4.000'i aşkın mezunlarıyla gurur duymaktadır. Devamı

Bayramınız kutlu olsun

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

28.10.2009 Çarşamba - ANKARA

Türkiye, Cumhuriyet Bayramı'nı yağışlı geçirecek. Tören ve kutlamalar nedeniyle bayram günü tüm illerde bazı güzergahlar kapalı olacak. Bu arada Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, birer kutlama mesajı yayınladı

 

ANKARA - Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yarın yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla yağış beklendiğini duyurdu.
Genel Müdürlükçe yapılan meteorolojik değerlendirmeye göre, yarın ülke geneli parçalı ve çok bulutlu olacak.

Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ile gece saatlerinden itibaren İstanbul ve Kırklareli), Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Mersin, Kahramanmaraş, Hatay, Isparta ve Antalya), Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Afyon ve Kütahya çevrelerinde yağış bekleniyor.

Yağışların, Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa) kuvvetli sağanak, Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Düzce ve Kastamonu), İç Anadolu'nun batısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir, Konya, Karaman ve Aksaray) ile Kütahya, Afyon ve Isparta çevrelerinde aralıklarla hafif yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığının kuzey ve iç bölgelerde 3-5 derece azalması, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

İstanbul'da önlemler alındı

İstanbul'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının gerçekleşeceği yollara çıkan cadde ve sokaklar gerek görüldüğünde kademeli olarak trafiğe kapatılacak.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kutlamalar çerçevesinde 28 Ekim Çarşamba günü saat 18.00'de Ortaköy Hacı Mahmut Cami meydanından başlayıp saat 20.00'de Beşiktaş Meydanında son bulacak Fener Alayı Yürüyüşü ve ardından Cumhuriyet konseri düzenleneceği hatırlatıldı.

Bu kapsamda organizasyonun yapıldığı yollara çıkan cadde ve sokakların gerek görüldüğünde yürüyüşün bitimine kadar kademeli olarak trafiğe kapatılacağı bildirildi.
Açıklamada, alternatif olarak Beşiktaş Meydanından Ortaköy istikametine gidecek sürücülerin Barbaros Bulvarı-Büyükdere Caddesi-Adnan Saygun caddesini takiben Ortaköy güzergahını kullanmalarının sağlanacağı belirtildi.

Ankara'da bazı yollar kapatılacak

Ankara'da, kutlamalar nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.
Kutlama törenlerinde alınacak trafik önlemleri çerçevesinde, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında yapılacak geçit töreni nedeniyle, İstanbul yolu Yenimahalle köprüsünden Ulaştırma kavşağına (Hipodrom Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi kavşağı) kadar Hipodrom Caddesi çift yönlü, Turgut Özal Bulvarı Akköprü kavşağından Konya yolu istikameti Gazi Hastanesi kavşağına kadar Konya yolu çift yönlü, İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi kavşağından Ulaştırma kavşağına kadar Kazım Karabekir Caddesi çift yönlü olarak 08.00-15.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak.

Anıtkabir'de yapılacak tören nedeniyle Gençlik Caddesi'nin Tandoğan kavşağından geliş istikametinin sağ şeridi ile Akdeniz Caddesi'nin Gençlik Caddesine gidiş yönünün sağ şeridi 07.30'dan itibaren ''etkinliklerin sonuna kadar'' trafiğe kapalı olacak.

Bu arada, provalar ve resmi geçit töreni kapsamında paraşüt atlayışları nedeniyle 10.55-12.00 saatleri arasında AKM tören alanındaki havai hatlarda elektrik kesintisi uygulanacak.

Emniyet yetkilileri, bazı yolların trafiğe kapanması nedeniyle vatandaşların mümkün olduğu kadar kendi araçları yerine toplu taşım araçlarını tercih etmelerini ve belirtilen saatler arasında kapatılacak yollar haricindeki diğer güzergahları kullanmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı'ndan barış mesajı

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Cumhuriyet Bayramı mesajına, ''Cumhuriyetimizin kuruluşunun 86. yıl dönümünü milletçe yürekten kutluyor ve bu önemli günde büyük bir gurur yaşıyoruz'' diye başladı.

Cumhuriyetin Atatürk'ün önderliğinde milletin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eser olduğunu belirten Gül, bu eserin, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanı olduğunu kaydetti.

Gül, Cumhuriyetin kuruluş felsefesinin temelinde muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefi bulunduğunu ifade ederek, Türkiye'nin bu hedefi yakalama sürecinde, ekonomik-sosyal kalkınma ve halkın refahını sağlama hamlelerini, demokratik tutum ve davranışları her alanda hayata geçirme gayretleriyle birlikte yürütme kararlılığında olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin modernleşme sürecinin bu anlayışla devam ettirildiğinin altını çizen Gül,herkesin huzur içinde yaşadığı müreffeh, hür ve demokratik bir Türkiye'ye ulaşmak için büyük özveri gösterildiğini belirtti.
Gül, ''Bu başarılarımız, Cumhuriyetin 100. yılında koyduğumuz hedeflere ulaşacağımız inancını daha da güçlendirmektedir. Türkiye'nin geleceğinin parlak olduğuna yürekten inanıyorum'' dedi.

Başbakan'dan 'birlik ve beraberlik' mesajı

Başbakan Erdoğan, bayram dolayısıyla yayımladığı mesajda, Cumhuriyetin ilan edilişinin 86. yıl dönümünün aynı duygu birliği ve gururla tüm millet tarafından heyecan ve coşku içinde kutlandığını kaydetti.
Atatürk'ün ''en büyük eserim'' dediği Cumhuriyet değerleri etrafında her geçen gün daha güçlü bir şekilde kenetlenildiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:
''Bu heyecan ve coşku, duygu birliğimizi daha da derinleştirdiğimizin, ortak bağlarımızı daha da güçlendirdiğimizin, milletimizin hiç bir ferdini dışarıda bırakmadan birbirimize ve Cumhuriyetimize en üst düzeyde sadakatimizin anlamlı bir tezahürüdür.

Bizi tek millet olarak; tek devlet, tek bayrak, tek vatanda birleştiren yüksek değerlerimizi daha gür bir sesle yüceltiyoruz. Böylece, her zaman olduğu gibi bu anlamlı günde de, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına milletçe tek yürek olarak bir kez daha en güzel cevabı veriyoruz.
Bizi aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, Cumhuriyetimizin 86. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, aziz vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum.''

 

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

TÜRSAB, 9 ülkenin büyükelçisini Bursa'da ağırladı

08.05.2019 - BURSA

TÜRSAB, Türkiye'de görev yapan yabancı misyon şeflerine yönelik ikinci tanıtım gezisini Bursa'ya yaptı. ... Devamı

'Tekstil sektörünün yeni bir hikayeye ihtiyacı var'

29.04.2019 - KAHRAMANMARAŞ

TİM Başkanı Gülle, "Tekstil sektörünün tekrar bir hikaye yazmaya ihtiyacı var. Ağustos ayında açıklanacak ihracat reformumuzun alt çalışmalarını bakanımızla birlikte yapıyoruz" dedi.... Devamı

2. Bursa Gıda Fuarı 2 Mayıs'ta kapılarını açıyor

26.04.2019 - BURSA

Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile profesyonel alıcıları buluşturan 2. Bursa Gıda Fuarı, 2 Mayıs'ta kapılarını açacak.... Devamı

Halıda dünya trendini belirleyen DOMOTEX Turkey yarın açılıyor

26.04.2019 - GAZİANTEP

Halı sektörünün dünya liderleri DOMOTEX Turkey ile yarın Gaziantep'te bir araya geliyor.... Devamı

Gayrimenkul, İnşaat ve Kent Mobilya Fuarı Konya'da açıldı

26.04.2019 - KONYA

Ersözlü, inşaat sektöründe faaliyet gösteren onlarca tedarikçi firmanın, gayrimenkul, mobilya-dekorasyon firmalarının buluşacağı fuarlarda, yeni işbirliklerinden doğacak etkileşimin sektörlere katma değer yaratacağını söyledi. ... Devamı