ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

SUDEKS İnşaat Başarı Hikayesi

SUDEKS İnşaat Turizm Taahhüt Tic. Ltd. Şti.

SUDEKS İnşaat, başarılarını yapımını gerçekleştirdiği konut projeleriyle kanıtlayan, sektöründe önemli yer edinebilmiş inşaat firmaları arasında yer almaktadır...Devamı

Aydın, lojistik imkanlarının artırılmasını istiyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

12.03.2019 Salı - AYDIN

Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, acil olarak Çıldır Havalimanı'nın yolcu trafiğine açılması ve Çine’deki maden işletmeleri için demiryolu hattı kurulmasını istedi.

Aydın'ın ekonomisinin hızlı bir şekilde gelişmesine rağmen ulaşım altyapısı konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, acil şekilde Çıldır Havalimanı'nın yolcu trafiğine açılması ve Çine'deki maden işletmeleri için demiryolu hattı kurulması gerektiğini ifade etti.

Ulaşım ve lojistiğin olmadığı yerde ticaretin zorlaştığını dile getiren Ülken, "Kentimizin yolcu trafiğine açık bir havalimanı yok. Çıldır Havalimanı'nda eğitim uçuşları yapılıyor. Buranın tarifeli seferlere açılmasıyla ilgili olarak çok kapsamlı, bilimsel bir rapor hazırladık. Bunu okuyan herkes havalimanının ihtiyaç olduğunu görüyor. Raporu ilgili kurumlara ulaştırdık. TBMM Başkanı Binali Yıldırım, başbakan olduğu dönemde ilimizi ziyaretinde söz verdi. Şu an kamu yatırımlarında bir duraksama söz konusu. Ülkenin gerçeklerinden bağımsız hareket edemeyiz. Ama elin rahatladığı bir dönemde harekete geçilmesini istiyoruz. Çünkü havalimanı aynı zamanda fuar alanıdır, dünyaya açılan kapıdır" diye konuştu.

Çine ilçesinden çok yoğun şekilde maden ihraç edildiğini hatırlatan Ülken, "Bu ürünlerin demiryolu ile limana ulaşımının sağlanması navlun maliyetlerini düşürmesinden öte anlam taşıyor. Çine'den Aydın'a ya da Güllük Limanı'na ulaşacak demiryolu hattı amortisman ve yakıt maliyetlerini, trafik risklerini düşürecek ve karayollarının kalitesinin uzun süre bozulmamasını sağlayacaktır. Bununla ilgili planlar da 10 yıldır hazır" dedi.
Üniversite kurmak için çalışmalara başladık

Aydın'ın diğer önemli eksikliklerini fuar alanı ve üniversite olarak sıralayan Ülken, "Şu an Tariş depolarında fuar yapıyoruz. Güzel bir fuar alanımız olsa sadece biz oda olarak yılda 5 fuarı garanti ediyoruz. Biz odalar olarak fuar alanı için destek sözü verdik ama görev yerel ya da genel iktidara düşer. İlimizdeki Adnan Menderes Üniversitesi çok dağınık bir yapıya sahip. Öğrencilerin sadece yüzde 40'ı merkez kampüste, kalanları ilçelere hatta köylere dağılmış. Oysa dünyada merkez kampüslerdeki öğrenci oranı yüzde 90'ı aşar. Bu şekilde kalırsa üniversite tıkanır, o yüzden biz iki ya da üçe bölünmesini istiyoruz. Bu şekilde planlanırsa her biri ayrı ayrı büyüyecektir. Ayrıca biz de oda olarak özel üniversite kurmak için çalışmalara başladık. Fizibilite raporunun ihalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız" diye konuştu.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

TİM ihracat meşalesini bu kez 'Doğu Anadolu Meclisi' ile Erzurum'da yaktı

19.03.2019 - ERZURUM

TİM'in, bölgesel meclislerinin ikincisi "TİM Doğu Anadolu Meclisi" olarak Erzurum'da gerçekleştirildi.... Devamı

Konutta talep birikiyor, umut nisanda

19.03.2019 - İSTANBUL

TÜİK verilerine göre konut satışları yılın ilk 2 ayında azalmaya devam etti. İpotekli satışlarda sert düşüş var. Sektörü ağırlıklı olarak yabancının alımları sürüklüyor. ... Devamı

Havadan elektronik taarruz yapacak uçaklar Türkiye'de

19.03.2019 - ANKARA

Hava sistemleri yüklendikten sonra Türkiye, radar, elektronik haberleşme gibi sinyallere karşı havadan elektronik baskılama gibi yöntemlerle bu sistemlerin füze atmasını engelleyebilecek.... Devamı

Üretici, patates ve soğan borsası istiyor

18.03.2019 - KAYSERİ

Üreticiler maliyetlerin düşürülmesini, patates ve soğan borsası kurulmasını talep ediyor.... Devamı

Şubat ayında 78 bin 450 konut satıldı

18.03.2019 - ANKARA

Konut satışları Şubat'ta, Ocak ayına göre hafif artsa da 2018'in aynı ayına göre yüzde 18 düşüş gösterdi.... Devamı