ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Turasan Şarap Başarı Hikayesi

Turasan Bağcılık ve Şarapçılık Tur. Tic. A.Ş.

Hasan Turasan’ın şaraba duyduğu aşk, Turasan Şarapçılık’a doğa ve tarihin dünyadaki en güzel buluşma yeri olan Kapadokya’da hayat verdi. Turasan Şarapçılık; üretimde bilgi, özen, teknoloji ve sürekli kalite anlayışı çerçevesinde bütün ürünlerinin kalitesini daha ilk üretim aşamasındayken belirliyor. Bu amaçla; üzümü taşıyan dallardan, şarapları sarmalayan etiket ve şişelere dek, bütün ürün yelpazesini kalite standartlarını korumak adına yoğun bir dikkatle takip ediyor... Devamı

Anadolu Tarım Fuarı Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

08.10.2009 Perşembe - ÇORUM

Tarımın Türkiye'de değeri ve verimi artan bir sektör olduğunu belirten Eker, "2003 yılında 23 milyar dolar olan tarımsal üretim bugün 57 milyar dolara ulaştı" dedi.

 

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) katkılarıyla EXPO TR83 Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen "Anadolu Tarım Fuarı", Samsun yolu üzerindeki fuar kompleksinde açıldı.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, düzenlenen törende, fuarların, sektör paydaşlarının bir araya geldiği ve sektörle ilgili en son bilgi ve teknolojilerle buluştuğu faaliyetler olduğunu söyledi.

Tarım sektöründe son yıllarda bilgi ve teknolojilerinin çok fazla kullandığını anlatan Eker, artık tüm dünyada tarıma dayalı sanayinin ön plana çıktığını vurguladı.

Konuşmasında Türkiye'nin hububat üretimine de değinen Bakan Eker, hububat üretiminde Türkiye'nin yeniden 20 milyon tonun üzerine çıktığını söyledi. Üreticinin emeğinin karşılığını alabilmesine özen gösterdiklerini ifade eden Eker, bu nedenle tüccarı ikinci planda tuttuklarını vurguladı.

Bakan Eker, tarım sektörünün Türkiye'de değeri ve verimi artan bir sektör olduğunu belirterek, 2003 yılında 23 milyar dolar olan tarımsal üretimin bugün 57 milyar dolara ulaştığına dikkati çekti.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı başta olmak üzere Çorum TSO, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, KOSGEB, Türk İşbirliği ve Kalkınma Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve kamu kuruluşun desteklediği "Anadolu Tarım Fuarı"na Türkiye genelinde 45 kurum ve kuruluş katılıyor. Fuar, 11 Ekime kadar açık kalacak.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Enerji ithalatı faturası şubatta yüzde 7,4 azaldı

01.04.2020 -

Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,4 azalarak 3 milyar 136 milyon 51 bin dolara geriledi.... Devamı

TMO, nisanda 20 bin ton fındık satacak

31.03.2020 -

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin stoklarında bulunan 20 bin ton fındığı nisan ayında satışa sunacağı açıklandı.... Devamı

İş Bankası'ndan Hazine destekli KGF kefaletli kredi protokolüne katılma kararı

27.03.2020 -

İş Bankası'ndan Hazine destekli KGF kefaletli kredi protokolüne katılma kararı... Devamı

Tüm KOBİ'ler ticari alacak sigortası kapsamına alındı

27.03.2020 -

KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin düzenleme ile, bir önceki mali yıldaki yıllık net satış hasılatı 125 milyon liradan az olan orta büyüklükteki işletmelere de alacak sigortası sunulacak.... Devamı

40 bin çiftçiye erken ödeme yapılacak

27.03.2020 -

TÜRKŞEKER'in, 40 bin çiftçiye verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesini erken yapacağı açıklandı.... Devamı