ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

İzmir Çamlaraltı Koleji Başarı Hikayesi

İzmir Çamlaraltı Koleji

1954 yılında Mehmet Ali Sertatıl tarafından 14 öğrenciyle eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan, 1955-1956 öğretim yılında ortaokul ve lise kısımlarını bünyesine katan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, bugün ülkemizin farklı kademelerinde görev yapan 4.000'i aşkın mezunlarıyla gurur duymaktadır. Devamı

Anadolu Sigorta'dan Günde 1.5 TL'ye Sağlık Sigortası

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

17.08.2009 Pazartesi - İSTANBUL

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, "Ürünlerimizin fiyatlarını çok makul ve herkes tarafından satın alınabilir hale getirdik" dedi.

Anadolu Sigorta, limitsiz yatışlı tedavi ve küçük müdahale teminatlarını içeren, günde 1,5 liraya "Paket 1" adında bireysel sağlık sigortası ürününü sunuyor.

"Paket 1" ürünü; ameliyat, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, oda - yemek, refakatçi, vaka başı 90 güne kadar yoğun bakım, yatışlı tedavilere ait ilaç ve tanı teminatları ile küçük müdahale teminatlarını limitsiz olarak kapsıyor. Sağlık sigortası yaptırmayı düşünenler Paket 1 ile yaş ve cinsiyetlerine göre "ekonomik" fiyatlara sağlıklarını güvence altına alabiliyor.

Paket 1 sağlık sigortası ürününde prim tutarları yaş gruplarına göre özel olarak belirlenirken, örneğin 30 yaşındaki bir erkek sigortalının bir yıllık süre için peşin 577,60 lira, 25 yaşındaki bir kadın sigortalının ise bir yıl için 558,13 lira peşin prim tutarı karşılığında sağlık güvencesinden faydalanabiliyor.
Primler 5 ve 9'ar aylık taksitler halinde ödenebilirken, böylelikle günde sadece 1,5 liraya sağlık sigortası yaptırılabiliyor.

"Her bütçeye uygun"

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, sağlık sigortaları ile ilgili temel önceliklerinin, sağlık sigortasının her bütçeye uygun olduğu gerçeğini vurgulamak, bunu yaparken de sigortalılarının kaliteli sağlık hizmetinden faydalanmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Sağlık sigortalarının yaygınlaşmasının genel olarak sigortalı olma bilincinin yükseltilmesine bağlı olduğuna işaret eden Mustafa Su, şunları kaydetti:

"Ülkemizde sağlık sigortalarının daha da yaygınlaşmasının önündeki en büyük engel, genelde sigorta ile ilgili, özelde ise sağlık sigortası ile ilgili bilgi ve bilinç eksikliği... Bunun da başlıca nedeni, özel sağlık sigortaları için var olan pahalı ön yargısı... Bu ön yargıyı azaltmak ve hatta yok etmek için, sağlık sigortası branşında sadece yatarak tedavi giderlerini karşılayan ürünlerimizin fiyatlarını çok makul ve herkes tarafından satın alınabilir hale getirdik.

Ayrıca, normal ürünlerden yüzde 20-25 oranında daha uygun primlerle satın alınabilen eko ürünlerimiz de var. Ne yazık ki sağlık sigortası ülkemizde lüks olarak görülüyor. Oysa kişinin sahip olduğu en değerli varlığı öncelikle kendi sağlığıdır. Bu kapsamda sağlık sigortasının aslında geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu da unutmamak gerekir."

Önceki Haber Sonraki Haber

FİRMA HABERLERİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Asıl mesele fabrikanın büyüklüğü değil katma değerli ürün üretmek

10.02.2015 - GAZİANTEP

Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, inovasyona dayalı üretim modeliyle büyüdüklerinin altını çizdi.... Devamı

Ako, katma değerli ürünlerle karlılıkta çıtayı yükseltecek

10.02.2015 - ADANA

Geçen yıl personel eğitimlerine ağırlık verdiklerini ve yılı 16 milyon liralık ciro ile kapatan AKO Mermer, bu yıl da 19 milyon liralık ciro bekliyor.... Devamı

Alpiş Group, gıdada büyüme kararı aldı

10.02.2015 - BURSA

Alpiş Group, Tavacı Recep Usta'dan sonra Bursa'ya yeni bir marka daha kazandıracak.... Devamı

Evke, Flex Office ile farkındalık yaratacak

09.02.2015 - BURSA

Evke Yapı, inşasına başladığı Evke Flex Office projesi ile farkındalık yaratmayı hedefliyor.... Devamı

Batu bu yıl yatırımlarına hız verecek

09.02.2015 - İSTANBUL

Lojistiğin hızlı büyüyen gruplarından Batu, 2015'te yatırım atağına geçiyor. Grup, yurtiçi taşımacılık şirketi kuracak, üç yeni ofis açacak, yeni bir depoyu hizmete sokacak. Batu ayrıca, yeni şirketler satın almayı planlıyor.... Devamı