ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

CAKO Konfeksiyon Başarı Hikayesi

Cako Konfeksiyon

80'li yıllarda Diyarbakır'da küçük esnaf olarak ticari faaliyete başlayan Cemal Yıldız, sahibi olduğu Cako Konfeksiyon ile bugün şehirdeki şıklığın ve modernliğin adresi olmanın gururu ve sevincini yaşıyor...Devamı

Anadolu Sigorta'dan Günde 1.5 TL'ye Sağlık Sigortası

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

17.08.2009 Pazartesi - İSTANBUL

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, "Ürünlerimizin fiyatlarını çok makul ve herkes tarafından satın alınabilir hale getirdik" dedi.

Anadolu Sigorta, limitsiz yatışlı tedavi ve küçük müdahale teminatlarını içeren, günde 1,5 liraya "Paket 1" adında bireysel sağlık sigortası ürününü sunuyor.

"Paket 1" ürünü; ameliyat, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, oda - yemek, refakatçi, vaka başı 90 güne kadar yoğun bakım, yatışlı tedavilere ait ilaç ve tanı teminatları ile küçük müdahale teminatlarını limitsiz olarak kapsıyor. Sağlık sigortası yaptırmayı düşünenler Paket 1 ile yaş ve cinsiyetlerine göre "ekonomik" fiyatlara sağlıklarını güvence altına alabiliyor.

Paket 1 sağlık sigortası ürününde prim tutarları yaş gruplarına göre özel olarak belirlenirken, örneğin 30 yaşındaki bir erkek sigortalının bir yıllık süre için peşin 577,60 lira, 25 yaşındaki bir kadın sigortalının ise bir yıl için 558,13 lira peşin prim tutarı karşılığında sağlık güvencesinden faydalanabiliyor.
Primler 5 ve 9'ar aylık taksitler halinde ödenebilirken, böylelikle günde sadece 1,5 liraya sağlık sigortası yaptırılabiliyor.

"Her bütçeye uygun"

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, sağlık sigortaları ile ilgili temel önceliklerinin, sağlık sigortasının her bütçeye uygun olduğu gerçeğini vurgulamak, bunu yaparken de sigortalılarının kaliteli sağlık hizmetinden faydalanmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Sağlık sigortalarının yaygınlaşmasının genel olarak sigortalı olma bilincinin yükseltilmesine bağlı olduğuna işaret eden Mustafa Su, şunları kaydetti:

"Ülkemizde sağlık sigortalarının daha da yaygınlaşmasının önündeki en büyük engel, genelde sigorta ile ilgili, özelde ise sağlık sigortası ile ilgili bilgi ve bilinç eksikliği... Bunun da başlıca nedeni, özel sağlık sigortaları için var olan pahalı ön yargısı... Bu ön yargıyı azaltmak ve hatta yok etmek için, sağlık sigortası branşında sadece yatarak tedavi giderlerini karşılayan ürünlerimizin fiyatlarını çok makul ve herkes tarafından satın alınabilir hale getirdik.

Ayrıca, normal ürünlerden yüzde 20-25 oranında daha uygun primlerle satın alınabilen eko ürünlerimiz de var. Ne yazık ki sağlık sigortası ülkemizde lüks olarak görülüyor. Oysa kişinin sahip olduğu en değerli varlığı öncelikle kendi sağlığıdır. Bu kapsamda sağlık sigortasının aslında geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu da unutmamak gerekir."

Önceki Haber Sonraki Haber

FİRMA HABERLERİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Kalıpçılar, ithalatın teşvik edilmesine karşı acil önlem istiyor

09.10.2019 - İSTANBUL

Kalite sorunlarına rağmen düşük maliyet nedeniyle kalıp ithal edilmesinin stratejik bir sektör olan kalıpçılık sektörüne darbe vurduğunu söyleyen UKUB Başkanı Şamil Özoğul, yerli üreticinin desteklenmesini istedi.... Devamı

TSKB'den ilk çeyrekte 185 milyon lira net kâr

02.05.2019 - İSTANBUL

TSKB Genel Müdürü Suat İnce, "Proaktif bir yaklaşımla oluşturduğumuz politikalarımız sayesinde yılın ilk çeyreğinde sağlıklı sonuçlar elde ettik" dedi.... Devamı

İzmirli turizmciler ödüllendirildi

22.04.2019 - İZMİR

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün 11. İzmir Turizm Ödülleri, 43. Turizm Haftası kapsamında düzenlenen törenle verildi.... Devamı

Mekem Robot, dünya devlerine otomasyon tedarikçisi oluyor

08.10.2018 - KONYA

Mekem Robot, dünyaca ünlü Alman markası Homag ile işbirliği protokolü imzaladı.... Devamı

Akçalı, Avrupa'da fabrika açıyor

04.10.2018 - İSTANBUL

Akçalı Şirketler Grubu CEO'su M. Akın Akçalı, "Avrupa'da kuracağımız üretim tesisi 2019'da üretime başlayacak" dedi. ... Devamı