ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Kayadağ Gıda Başarı Hikayesi

Kayadağ Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle yakın çevresine adeta bir ticaret okulu olan Maksut Kaya, ticaret hayatına 1963 yılında Ağrı'da başlamıştır. Bugün Kaya Ailesi tarafından yönetilen Kayadağ Gıda, bulunduğu bölgedeki büyük gıda toptancıları arasında yer almaktadır...Devamı

40 ülkeden 300 yatırımcı BADEER zirvesinde buluştu

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

06.12.2018 Perşembe - İSTANBUL

BADEER İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi'nden 3 milyar dolarlık yatırım bekleniyor.

 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Ticaret Bakanlığı'nın destekleriyle gerçekleştirilen BADEER İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi 40'dan fazla ülkeden 300'e yakın yabancı yatırımcıyı İstanbul'da 100'e yakın yerli yatırımcıyla bir araya getirdi. BADEER'in Türkiye'de ilkini gercekleştirdiği bu zirveyle birlikte yaklaşık 3 milyar dolara yakın yatırım bekleniyor. Çeşitli panel ve etkinliklerin olduğu toplantı 6 Aralık'a kadar devam edecek.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan BADEER Kurucusu Bader Al Saeed, "Türkiye yatırımların beşiği . Türkiye'deki yatırım fırsatlarını hiçbir ülkede bulamazsınız. BADEER olarak Türkiye'de yatırım yapmak isteyenlere yardım ve destekte bulunacağız" dedi. BADEER Yatırım Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Ali Ercoşkun zirve öncesi çeşitli açıklamalarda bulundu.

Ercoşkun, "Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya arasında bir köprü görevi gören Türkiye, İstanbul'dan 4 saatlik uçuşla 60'dan fazla ülkeye ve dünya ekonomisinin dörtte birini oluşturan geniş bir pazarla iç içe. Türkiye'de 58 bin 954 yabancı sermayeli şirket faaliyet gösteriyor. Yerli ve yabancı ortaklı olan şirket sayısı da 34 bin 573'tür. Ülkemiz dünyadaki en iddialı yatırım teşvik sistemlerinden birine sahip" dedi. Ercoşkun bu zirveyle birlikte 3 milyar dolarlık yatırımı Türkiye'ye çekmek ve 1 milyar dolarlık yatırım fonunu hayata geçirmek istediklerini belirtti. Damsco şirketi adına konuşan Muhammed El Musri ise "Biz Türkiye'de bulunmaktan son derece mutluluk duyuyoruz. 2008'de Suriye'deki yatırımlarımıza başladık ve halen devam ettiriyoruz" dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Güven, hizmette arttı, perakende ve inşaatta geriledi

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında hizmet sektörü güveni yüzde 1,9 artarken; perakende ticaret ve inşaatta güven sırasıyla yüzde 0,1 ve yüzde 0,3 geriledi.... Devamı

Reel kesim güveni Nisan'da arttı

24.04.2019 - ANKARA

Nisan ayında reel kesim güveni 3,4 puan artarak 105,5 oldu.... Devamı

Geleceğin ihracatçıları EVTEKS'i açtı

24.04.2019 - İSTANBUL

İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 120 ülkeden 50 bini yabancı 120 bin alıcının katılımı ile başladı. ... Devamı

Tüketici güveni Nisan'da arttı

22.04.2019 - ANKARA

Tüketici güveni Nisan ayında yüzde 6.9 arttı ve 63.5 değerini aldı.... Devamı

ÇAYKUR, tanıtım için 81 ilde çay tadım satış mağazası kuracak

19.04.2019 - RİZE

ÇAYKUR, tanıtım, bilinirlik ve satışların artırılması için 81 ilde çay tadım ve satış mağazası kuracak.... Devamı