ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Dubacı Tarım Başarı Hikayesi

Dubacı Tarım Ürünleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

Tarım Sektörü'ne Edirne'nin İpsala İlçesi'nde, çeltik yetiştiriciliği ile 1979 yılında, babadan kalma 30 dekarlık bir sahada başlayan ve bugün 2.000 dekarlık modern bir çeltik çiftliğine ulaşan Dubacı Ailesi, kiralamış olduğu araziler ile birlikte, yıllık 4.000 dekarlık bir sahada çeltik tarımı gerçekleştirmektedir...Devamı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlanıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

18.05.2010 Salı - ANKARA

TBMM'nin 90. kuruluş yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta kutlanıyor.

 

TBMM'nin 90. kuruluş yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta ve KKTC'de kutlanıyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 09.00'da Anıtkabir'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve askeri erkanın katılacağı devlet töreni yapılacak.

Tören hazırlıkları ve güvenlik tedbirleri dolayısıyla Anıtkabir'e, yarın saat 10.00'a kadar ziyaretçi alınmayacak. Akdeniz Caddesi ve Gençlik Caddesi, yarın tören süresince trafiğe kapalı olacak.

Devlet kortejine dahil araçlar, Anıtkabir'e 1 nolu nizamiyeden, sivil ve askeri personel ile öğrenciler ise kimlik kontrolü ile yaya olarak 2 nolu nizamiyeden giriş yapacak. Devlet erkanı ve törende görevli personel dışında, hiçbir şahıs araçlı olarak Anıtkabir'e alınmayacak.

Kortejde yer almayan, mozole önündeki bayrak meydanında yer alacak sivil ve askeri personel, Anıtkabir'e saat 08.30'a kadar girişlerini tamamlayarak kendilerine ayrılmış bölümlerde yerlerini almış olacak. Törene katılacak bu grupta yer alanlar, yanlarında eş ve çocuklarını veya buna benzer ziyaretçi getirmeyecek.

Etkinliklerle kutlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı nedeniyle bugün saat 20.30'da Devlet Resim ve Heykel Müzesinde, "Klasik Dönem ve Cumhuriyet Dönemi Bestekarları" özel konseri verilecek. Konseri, Bakanlığın Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları icra edecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Üniversitesinin işbirliğiyle ilki geçen yıl gerçekleştirilen 19 Mayıs Gençlik Konseri'nin ikincisi yarın saat 19.30'da Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak. Şef Rengim Gökmen yönetiminde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının repertuvarından eserlerin seslendirileceği konserde "Üç Tenor" olarak Ankaralıların beğenisini kazanan Ayhan Uştuk, Şenol Tanıllı ve Aykut Çınar sahne alacak.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Yaz saati sürecek saatler sabit kalacak

03.10.2018 - İSTANBUL

Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3) her sene, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.... Devamı

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı