KOBİ Dünyasına Hoş Geldiniz

Haberler

EYMSİB’in 2022 İhracat Hedefi 1,3 Milyar Dolar
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (EYMSİB) Başkanı Hayrettin Uçak, sektörün 2022 ve 2023 hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.
19.01.2022
Kuraklık Uyarısı: Bakliyatın Önemi Daha da Artacak
Ulusal Baklagil Konseyi (UBK) 10’uncu Olağan Genel Kurulu Mersin’de toplandı. Genel Kurul'da bakliyat sektörünün yönü ve yaşanan kuraklık hakkında açıklamalar yapıldı.
13.12.2021
‘Yağda Yeterli Stok Bulunuyor’
Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, sektör değişkenleri hakkında açıklamalarda bulundu.
08.12.2021
Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatı 6 Milyar Doları Aştı
Türkiye'ni mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatı ilk 11 ayda 6,2 milyar doların üzerinde gerçekleşti. İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (İİB) Başkanı Ahmet Güleç, sektör dinamikleri hakkında açıklamalarda bulundu.
07.12.2021
‘Dijitalleşen Ticarete Destekler de Ayak Uydurmalı’
Küresel COVID-19 salgını ile pazarlama fonksiyonunun dijital kanallarda yoğunlaştığı tespitinde bulunan TİM Sektörler Konseyi Maden Sektörü Başkanı Rüstem Çetinkaya, dijital pazarlama hakkında yapılabilecek iyileştirmeler hakkında açıklamalarda bulundu.
06.12.2021
Bakan Muş: Potansiyeli Yüksek Ülkelerle Ticareti Geliştireceğiz
Savunma ve Havacılık Sanayii’nde Küresel Stratejiler Konferansı kapanış oturumuna katılan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, savunma sanayii ve ihracat hakkında açıklamalarda bulundu.
06.12.2021
Gençer: Tohuma Erişimde Endişe Yok
Küresel İklim Değişikliği ve Tarımın Geleceği konulu panelde tohumculuk sektörü ele alındı.
03.12.2021
‘AB’deki Hediyelik Eşya Tedarikçileri Yönünü Türkiye’ye Çevirdi’
2-5 Aralık’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı öncesi açıklamalarda bulunan ROTA Exhibitions Turkey Fuarcılık AŞ. Ülke Müdürü Erdal Usta, Avrupa'ya hediyelik eşya ihracatının Noel öncesinde Uzak Doğu'dan Türkiye'ye kaydığını vurguladı.
29.11.2021

Blog Yazıları

KOBİ'lerin Operasyonel Süreçlerini Kolaylaştıracak İş Yazılımları
Küresel COVID-19 salgının getirdiği hızlı dijital dönüşümle beraber KOBİ'lerin dijitalleşme ihtiyaçları artıyor. Türkiye İş Bankası tarafından KOBİ'lere sunulan DijiKolay dijitalleşme paketi ile siz de iş süreçlerinizi dijitalleştirebilir, hızla değişen ekonomik dinamiklere karşı rekabetçiliğinizi ve sürdürülebilir büyümenizi artırabilirsiniz.
11.01.2022
KOBİ Gelişim Destek Programı Nedir, Kimler Faydalanabilir?
KOBİ Gelişim Destek Programı hakkında ayrıntılı bilgi alarak siz de işinizin KOBİ Gelişim Destek Programı uygunluğunu değerlendirebilir ve teşviklerden yararlanabilirsiniz.
06.12.2021
Nakit Sermaye Artışlarında Faiz İndirimi Uygulaması
Vergi Uzmanı Recep Çetin'in "Nakit Sermaye Artışlarında Faiz İndirimi Uygulaması" yazısını okuyarak nakit sermaye artışı süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
01.10.2021
İklim Krizine Karşı KOBİ'lerin Uygulayabileceği Stratejiler
Sonuçları son yıllarda gittikçe daha da somutlaşan iklim krizi karşısında KOBİ'lerin atabileceği adımları yazımızda okuyabilirsiniz.
27.09.2021
KOBİ'lerin Kredi Kullanımında Teminat Sorununu Çözme Yolları
Finansman arayışında teminat sorunuyla karşılaşan KOBİ'lerin teminat sorununu çözmek için seçebilecekleri yolları yazımızdan okuyabilir ve farklı finansman kaynaklarıyla tanışabilirsiniz.
27.09.2021
Af Kanunu ile Emtia, Makine, Teçhizat ve Demirbaşların Düzeltilmesi
Uzmanımız Selahattin Gökmen'in "Af Kanunu ile Emtia, Makine, Teçhizat ve Demirbaşların Düzeltilmesi" yazısını sunuyoruz.
Çevik Yönetim
Hakan Okay'ın kaleminden Çevik Yönetim felsefesini okuyabilirsiniz.
09.09.2021
KOBİ Beyannamesi Nedir, Nasıl Hazırlanır?
KOSGEB KOBİ Beyannamesi hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızdan okuyabilirsiniz.
08.09.2021

Kampanyalar

Denizleri Koruyalım Kredisi Kampanyası
İş Bankası atık su artıma ve atık su geri kazanım tesisi yatırımı yapmak veya mevcut tesislerini iyileştirmek isteyen firmalara finansman desteği sunuyor.
WorqCompany’den İş Bankası Müşterilerine Özel Şirket Kuruluş ve Ofis Çözümleri Hizmetlerinde %20’ye Varan İndirim!
İş Bankası müşterileri WorqCompany hizmetlerinden %20’ye varan indirim ayrıcalıklarıyla yararlanıyor!
Anında Ticari Kredi
Artık kredi çekmek için işinizin başından ayrılmanıza gerek yok! Haftanın her günü ve saatinde nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm üretiyoruz.
X