KOBİ Dünyasına Hoş Geldiniz

Haberler

KOBİ destekleri sanayiyi güçlendirecek
İMES Yönetim Kurulu Başkanı Küçükay, salgınla mücadele sürecinde KOBİ'lere yönelik açıklanan teşviklerin, KOBİ'lerin ekonomik sıkıntılarını iyileştirerek, sanayiyi güçlendireceğini söyledi.
03.06.2020
HESİAD Başkanı Fahrettin Arman, Türkiye'de henüz plan ve programa alınmamış ekonomik açıdan yatırım yapılabilir yaklaşık 30 milyar kWh'lık hidroelektrik üretim potansiyeli bulunduğunu belirterek bunun ekonomiye kazandırılması gerektiğini söyledi.
Moody's: Kovid-19 Tedarik Zinciri Değişikliklerini Hızlandıracak
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, tedarik zinciri değişikliklerini hızlandıracağını belirterek tedarik zincirlerinin daha sağlam, parçalı ve bölgesel odaklı hale geleceğini bildirdi.
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası'ndan pandemiden etkilenen işletmelere 300 milyon dolarlık destek
Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop: - "Bankamız tarafından kalkınma finansmanı kuruluşlarından temin edilen uluslararası kaynaklar, ülkemizin üretim potansiyelinin artırılması ve koronavirüs salgınının ekonomik faaliyet ve istihdam üzerindeki etkilerinin dengelenmesi için ülke olarak topyekün yürüttüğümüz çabaya destek olacak"
18.08.2020
Türk Ürünleri
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk ürünlerinin dış pazarlara en hızlı ve uygun maliyetlerle ulaştırılmasını amaçlayan yurt dışı lojistik merkezlerini (YDLM) Afrika, Amerika, Avrupa, Rusya ve Uzak Doğu'daki stratejik bölgelerde kurmayı planladıklarını bildirdi.
Türk Tüketicilerin Elektrikli Araç Tercihi Artıyor
Türkiye otomobil pazarında yılın 10 aylık döneminde 314 adet elektrikli ve 15 bin 151 adet hibrit otomobil satışı gerçekleşirken geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli otomobil satışları %105,2, hibrit otomobil satışları da %73,9 yükseldi.
Eylülde 1127 Yatırım Teşvik Belgesi Verildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, eylülde 1127 yatırım teşvik belgesi düzenledi.
Bakan Dönmez, Maden Sektörünün Temsilcileriyle Görüştü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2019'da Türkiye'deki toplam 91 bin 431 megavatlık kurulu gücün %12,4'ünün linyit ve taş kömürü, %10'unun ise ithal kömürden oluştuğunu belirterek, "2020 Ekim sonu itibarıyla elektrik üretimimizin %34'ünü kömürden karşılıyoruz." dedi.

Blog Yazıları

KOBİ'ler İçin Normalleşme Kredileri
Kovid-19 salgınına karşı alınan önlemlerle beraber ekonomik faaliyetlerde geçici bir yavaşlama yaşandı. Normalleşme sürecine girilmesinin ardından ise işletmelerin nakit akışının devam etmesi için bazı ekonomik destek paketleri açıklandı. KOBİ’lerin büyüyüp gelişmesine destek veren bu krediler hakkında bilgi alarak siz de işletmenizin pandemi sürecinden etkilenmeden faaliyetlerine devam etmesini sağlayabilirsiniz.
İşletmeler İçin Etkili Satış Öncesi Sunum Hazırlama Teknikleri
Ticari işletmelerin tümü için güçlü bir fikir bulmak kadar o işi pazarlayabilmek ve müşteriyi ikna edebilmek de çok önemlidir. Müşteriler ise fikirlerin gücünü ve güvenirliğini genellikle işletmelerle bir araya geldikleri tanıtım sunumlarında keşfeder. Başarılı ve etkileyici sunumlar, müşteriler için çok daha akılda kalıcı olur.
2021’de İşletmelerin Yeni Yıl Hedefleri Nasıl Şekillenmeli?
Zorlu geçen 2020'den sonra 2021 ile birlikte işletmeler kendilerini nasıl hazırlamalı, hangi alanlara odaklanmalı konularını sizler için ele aldık.
Paket Servis Operasyonu Nasıl Daha Verimli Hale Getirilir?
Paket servis üzerinden restoranlardan alışveriş yapılan bu dönemde, işletmeler hız ve paketleme gibi unsurları nasıl daha iyi hale getirip paket servisten istedikleri verimi alabilirler? “Paket servisi nasıl yapılır?” sorusunun cevapları ve uygulanması gereken adımlar

Kampanyalar

Knawat E-ihracat Paketi Kampanyası
Knawat'ın B2B2C Gold Supplier paketi İş Bankası müşterilerine 12 ay boyunca ücretsiz!
İş Bankası Müşterilerine İndirimli E-İmza!
İş Bankası müşterilerine TÜRKTRUST 3 yıllık e-imza paketi sadece 199 TL!
KOBİ'lerimize Destek Kredisi
Üretim hep devam etsin diye KOBİ'lere Destek Kredisi İş Bankası’nda!
X