Kadın Girişimci Dünyasına Hoş Geldiniz

Haberler

Yeni bir iş kurmak birçok kişinin hayalidir. Türkiye her gün, farklı sektörlerde yüzlerce farklı KOBİ ya da büyük ölçekli şirket kuruluyor. Başka bir deyişle her gün yüzlerce kişinin hayali gerçekleşiyor. Ancak herkesin hayali sonuna kadar devam edemeyebiliyor ve kurdukları şirketler başarılı olamıyor. Bunun önüne geçmek adına yeni iş kuracak kişilerin başarılı olabilmesi için dikkat etmesi gerekenleri derledik.
Antalya'daki girişimci Mehmet Damar, hobi olarak oltayla tutmaya başladığı yılan balıklarını kurduğu tesisle yurt dışına satmaya başladı.
25.09.2020
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Meksika, Kolombiya, Peru ve Şili’ye yönelik Sanal Ticaret Heyeti programı başlattı.
TÜRKONFED ve Türkiye İş Bankası iş birliğinde hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi, dijital liderler ile KOBİ’leri altıncı kez çevrim içi platformda bir araya getirdi. Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünde düzenlenen etkinlik, DİMES Genel Müdürü Ozan Diren, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ve Findeks İş Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya ve Türkiye İş Bankası Dijital Bankacılık Bölüm Müdürü Hüsnü Mete Güneş’in katılımıyla gerçekleşti. KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik tavsiyelerde bulunan katılımcılar, özellikle veri analizi, siber güvenlik, finansal risk yönetimi ve iş modellerinin dijitalleştirilmesinin önemine dikkat çekti.
Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu, Kolektif House tarafından yürütülen Workup Girişimcilik Programı’nın 7. dönemi kendi alanlarında başarılı 18 yeni girişim ile başlıyor.
05.08.2020
İstanbul Ticaret Odası (İTO), Kovid-19 pandemisinin etkili olduğu 1 Nisan-12 Temmuz tarihleri arasında kurulan 11 bin 165 firmanın sektörel dağılımını açıkladı.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türk Eximbank, Dünya Bankası garantisi altında bankalar konsorsiyumundan 380 milyon euro kredi sağladı" dedi.
29.06.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulusal Kadın İhracatçı Network Platformu oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, "Online iletişimlerimizde ve sahada illerde yaptığımız görüşmelerle hem Kadın Girişimci Network Platformu'nu hem de Ulusal Kadın İhracatçı Network Platformu'nu oluşturmak için gayret sarf ediyoruz." dedi.
KOBİ ve işletmeler, Kolay İK ile çalışanlarının maaş ödemelerini, izin, bordro ve performans yönetimi süreçlerini tek bir uygulamadan kolay ve hızlı şekilde yönetebiliyor.
Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Gürkan Tekin, mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artışla 32,2 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını bildirdi.
09.06.2020
Organik ve organik olmayan bebek, çocuk kıyafetleri, bayan spor kıyafetleri üreten şirket, ürünlerini Fransa, Almanya, İngiltere ve İsveç'e ulaştırıyor.
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve iş birliğinde, 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle hayata geçirilen İşimi Yönetebiliyorum eğitimleri webinar serisine dönüştü.

Blog Yazıları

Kampanyalar

X