Kadın Girişimci Dünyasına Hoş Geldiniz

Haberler

ARYA RETREAT PITCHING CHALLENGE 2019 başvuruları açıldı
İş Bankası’nın ana sponsorları arasında yer aldığı ARYA RETREAT PITCHING CHALLENGE 2019 başvuruları açıldı!
Bakan Pekcan: Kadın Girişimci Network Platformu Oluşturulacak
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulusal Kadın İhracatçı Network Platformu oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, "Online iletişimlerimizde ve sahada illerde yaptığımız görüşmelerle hem Kadın Girişimci Network Platformu'nu hem de Ulusal Kadın İhracatçı Network Platformu'nu oluşturmak için gayret sarf ediyoruz." dedi.
Arya Retreat 2020 Sonuçlandı
Fark Holding ve Türkiye İş Bankası sponsorluğunda her yıl Bodrum Casa dell’Arte Hotel’de düzenlenen ve kadın girişimciler için gelişim - dönüşüm odaklı yatırım etkinliği olan Arya Retreat; hızlandırma programı sonrası finale kalan 5 girişimciyi, bu yıl dijital platformda yatırımcı karşısına çıkardı.
“Arya İş Atölyeleri” Serisi Kayıtları Başladı
Teknoloji Odaklı İş Fikirleri olan Kadın Girişimcilere Özel Ücretsiz “Arya İş Atölyeleri” Serisi Kayıtları Başladı
“Arya İş Atölyeleri” Serisi 2. Dönem Kayıtları Başladı
Arya Kadın Yatırım Platformu ve ana sponsorlarından Türkiye İş Bankası, bu sene de kadın girişimcilerin en çok karşılaştığı problemleri çözmeye yönelik pratik bilgiler ve vakalar içeren Arya İş Atölyeleri eğitim serisinde, kadın girişimcileri alanlarında güçlü konuşmacılar ve Türkiye’nin başarılı kadın şirket sahipleri ile online olarak bir araya getiriyor.
“Arya İş Atölyeleri” Serisinin Kadın Sanayicilere Özel 3. Dönem Kayıtları Başladı
Arya Kadın Yatırım Platformu ve ana sponsorlarından Türkiye İş Bankası, her yıl düzenledikleri İş Atölyeleri ile Türkiye’nin başarılı kadın şirket sahipleri ile kadın girişimcileri bir araya getiriyor.
Türkiye ekonomisinin en temel sermayesi güvendir
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali Türkiye ve Dünya ekonomisi hakkında açıklamalarda bulundu.
Türkiye ile Birleşik Krallık Arasında Ticaret Serbest Olacak
Türkiye ve Birleşik Krallık arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması'nın (STA), yakın gelecekte daha iddialı bir ticaret ilişkisinin zeminini oluşturmasının hedeflendiği belirtildi.

Blog Yazıları

Kadın Girişimcilerin Yararlanabileceği Kredi ve Hibeler Nelerdir?
Türkiye’de istihdamın artması ve kadınların iş gücüne aktif olarak katılabilmesi için uzun yıllardır devam eden çok sayıda proje bulunuyor. Türkiye İş Bankası gibi bankalar ve KOSGEB gibi devlet kurumlarının destekleri ile birçok kadının iş sahibi olması ve istihdamı büyütmeleri hedefleniyor. Bu nedenle kadın girişimcilerin yararlanabileceği çok sayıda farklı kredi ve hibeyi sizin için derledik.
Türkiye'nin Öne Çıkan Kadın Girişimcileri
Dünyada öne çıkan Google, Facebook ve Oracle gibi birçok şirketin birer girişim olarak başlayıp bugünlere geldiği görülüyor. Aynı durum Türkiye’de de benzer bir şekilde devam ediyor. Günümüzde Türkiye’nin en büyük markaları arasına girmeyi başaran Trendyol, Yemeksepeti, Getir, PEAK Games gibi çoğunlukla teknoloji odaklı birçok şirket son 20 yılda girişim olarak başlayıp bugünlere geldi. Tabii ki bu başarılar arasında kadın girişimcilerin de önemli bir yeri bulunuyor.
Kadın Girişimcilere Sağlanan Vergi Avantajları ve Destekler
Kadın girişimciler kendilerine en uygun finansal desteği bulduklarında vizyonları ve dinamik yapıları sayesinde işlerini büyütüp daha ileriye taşıyacaklardır.
İşletmeler Vergi Yapılandırmasını Nasıl Yapabilir?
Vergi borcu yapılandırmaları neleri kapsar, nasıl yapılır ve hangi kurumlara başvurmak gerekir, detaylarıyla inceleyelim.
Hobi Atölyesi Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler
Hobi atölyeleri nasıl açılır? Hobi atölyesi açmak için gerekli evraklar neler?
Alışverişini Tamamlamadan Sitenizden Ayrılan Müşterileri Nasıl Kazanabilirsiniz?
e-ticaret siteleri sepet terk oranını düşürmek, yeni müşteriler kazanmak ve satışlarını iyileştirmek için hangi yöntemlere başvurabilir?

Kampanyalar

Kadın Girişimci Kredisi Kampanyası
İş Bankası'ndan elinden her iş gelen kadınlara destek!
Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası
İşini dijitalleştirmek isteyen müşterilerimize ihtiyaç duyacakları finansmanı sağlamak için İş Bankası’ndan Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası!
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İmzalanan İhracatçılarımıza Destek Protokolü
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İmzalanan İhracatçılarımıza Destek Protokolü
Esnaf ve KOBİ'lere Destek Kredisi
Esnaf ve KOBİ'lere Destek Kredisi
X