Esma Hun Toker

Finansal Kiralama (Leasing) Uzmanı

HAKKINDA

Profesyonel Tecrübe Leasing Sektörüne 1995 yılında Halk Yaşam Sigorta firmasında Satış Sorumlusu başlayan ve 1996 yılında İş Finansal Kiralama firmasına geçen Esma Hun Toker, şu an aynı firmada Satış Müdürü olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık Finansal Kiralama İşlemleri Nitelikler & Üyelikler Pazarlama, yönetim, liderlik, kurumsal kredi analizi, KOBİ kredilerinin değerlendirilmesi, satış vb. çok sayıda eğitim programına katılmıştır. Eğitim İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İşletmecilik Bölümü’nde ihtisas yapmıştır.

Merhaba Sat - Geri kirala yaptığımız bir asramiz bulunmakta olup bu işlemin uzerinden 30 ay geçti. Arsamizin değeri arttığı için mevcut devam eden borcunu yeni Sat- Geri kiralama işlemi yaparak kapatmayı artan arsa değer artışından dolayı doğacak nakti ise almak istiyorum. Böyle bir işlem mümkün müdür? Aslında devam eden bir kredini borcunu yeni kredi çekerek kapatarak aradaki farkı kullanmak gibi

24.09.2021

Merhaba,


Sat-geri kiralamaya konu ettiğiniz arsanızı tekrar sat ve geri kiralamaya konu edebilirsiniz. Öncelikle mevcut sözleşmenizi erken kapama yapma şartı ile üstünüze devrini almanız gerekmektedir.

Akabinde mevcut arsanızın yeni değer tespiti yapılması gerektiğinden, yeniden ekspertiz çalışması yapılacaktır. Daha sonra ekspertiz değeri üzerinden örnek bir leasing teklifimiz 

tarafınıza iletilecektir. Leasing teklifimizi  kabul etmeniz durumunda kredi çalışması yapılmak amacıyla şirket evraklarınız talep edilecek olup, ancak kredi çalışmasının sonucunda kredi şartlarımız belirlenebilecektir.

Kredi şartlarımızı tarafınızca kabul edilirse yeniden sizinle leasing sözleşmesi imzalanarak ,tapu devri sonrası arsa bedeli tarafınıza ödenecektir.


Daha detaylı bilgi istemeniz durumunda www.isleasing.com.tr adresimizde bulunan size en yakın temsilciliğimiz numaralarımızı aramanızı rica ederim.


Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim.


X