Asya Günal

Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası Uzmanı

HAKKINDA

Profesyonel Tecrübe Sigortacılık Sektörüne 2017 yılında Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. çatısı altında başlayan Asya Günal, Pazarlama Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Uzmanlık -Hayat Sigortaları -Bireysel Emeklilik Sistemi -Otomatik Katılım Nitelikler & Üyelikler Veri Tabanı Yönetimi, SPSS ile Temel Veri Madenciliği, Sunum Teknikleri vb. çok sayıda eğitim programına katılmıştır. Eğitim Lise: Burak Bora Anadolu Lisesi Üniversite: Sabancı Üniversitesi - Endüstri Mühendisliği ; Yan dal: Finans

Merhaba Asya Hanım,

Bireysel emeklilik hesabıma 10 yıl boyunca ödeme yaparsam, emekli olduğumda ne kadar süre boyunca maaş alabilirim? 

14.04.2020

Emeklilik döneminde ulaşacağınız birikim tutarınız; sistemde kaldığınız süre, ödediğiniz katkı payı, fon tercihleriniz ve yatırım getirilerinize göre değişkenlik gösterecektir. Emeklilikte oluşacak tahmini birikim ve maaş hesaplamaları için https://www.anadoluhayat.com.tr/bes-birikim-hesaplama adresini ziyaret edebilirsiniz.

Merhaba Asya Hanım,

İki tane farklı bireysel emeklilik hesabım var, bunları birleştirebilir miyim?

14.04.2020

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde hesap birleştirme işlemi sadece emeklilik hakkının kullanılması halinde mümkündür. Diğer durumlarda bireysel emeklilik hesapları birleştirilemez.


X