03.09.2021

WorldFood İstanbul, 1 Milyar Dolarlık İş Hacmi Bekliyor

9-12 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan WorldFood İstanbul fuarının 1 milyar dolar iş hacmi yaratması hedefleniyor.


Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood İstanbul, bu yıl 9-12 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 29’uncu kez kapılarını açacak. Fuara 300’ün üzerinde firma ve 40 ülkeden 200’den fazla uluslararası satın almacının 1000’den fazla markanın katılması bekleniyor. WorldFood Fuar Direktörü Semi Benbanaste, fuarın 1 milyar dolar iş hacmi yaratması hedeflendiğini belirtti.


Hyve Group olarak 14 ülkede 1000’den fazla deneyimli profesyonel ile dünya genelinde 120’nin üzerinde etkinlik düzenlediklerini aktaran Benbanaste, WorldFood Istanbul’da, birçok uluslararası satın almacıyı, firmalarla hem fiziken hem de Hyve Connect uygulaması sayesinde online platformda da buluşturacaklarını iletti.


Benbanaste, “Söz konusu platform, akıllı telefon ve internet uygulaması üzerinden kullanıcı eşleştirme aracı ile katılımcıların hızlı ve etkili bir şekilde bağlantı kurabilmelerini sağlayacak. Müşterilerle ve tedarikçilerle bağlantı kurabilmeleri ve etkinlik alanında ağlarını genişletebilmeleri için olanak tanıyacak. Böylelikle fuar sürecinde kurulan ilişkileri dijitalleştirerek sürdürülebilir bir hale getirmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.


2020’de fuara 139 firmanın katıldığını ve 145 ülkeden ziyaretçilerin yüzde 29’unu yabancıların oluşturduğu 6 bine yakın kişinin ağırlandığını açıklayan Benbanaste, “13 ülkeden 90’ın üzerinde alıcı, sanal ticaret platformu Hyve Connect ile katılımcılarla yeni iş birliklerine imza attı. Bu yıl 31 bin metrekarelik bir alanda, 300’ün üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleşecek. Fuar İHBİR ile olan güçlü iş birliği çerçevesinde; Ortadoğu, Kuzey Afrika (MENA), Balkan ülkeleri, CIS ülkeleri, Güney ve Kuzey Amerika ülkeleri, Güneydoğu Asya gibi önemli bölgelerden 200’den fazla satın almacıyı misafir edecek. WorldFood İstanbul, özellikle Ortadoğu coğrafyasındaki en büyük fuar olma özelliği taşıyor. 1 milyar dolar civarında iş hacmi yaratmasını bekliyoruz” diye konuştu.


X