14.06.2022

Konfeksiyon Makineleri Sektörü IGM'de Bir Araya Gelecek

Konfeksiyon ve hazır giyim üretiminde kullanılan birçok teknolojinin yer alacağı IGM 2022 Fuarı, 8-11 Eylül’de, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


“Geleceği Tasarlayalım” sloganıyla yola çıkılan IGM 2022 İstanbul 27. Uluslararası Konfeksiyon Makine, Yedek Parça ve Yan Sanayi Fuarı’nda, dikişten kesime, ütüleme sistemlerinden paketlemeye, nakıştan baskıya kadar konfeksiyon ve hazır giyim üretiminde kullanılan birçok teknoloji yer alacak. Ayrıca lojistik hizmetleri, askı ve depolama sistemleri, kalite kontrol makinelerinin yanı sıra dikiş ipliğinden düğme ve fermuara, kumaştan etikete, üretimde kullanılan tüm aksesuarlar da fuarda sergilenecek. Dünya tekstil ve hazır giyim ticaretinin merkezinde olan İstanbul, bu büyük buluşmaya ev sahipliği yapacak. IGM Fuarı ile katılımcı firmalar marka bilinirliğini artıracak ve dünyanın dört bir yanından gelecek alım heyeti ve ziyaretçilerle iş birliklerini başlatma fırsatı bulacaklar.


8-11 Eylül 2022'de TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek IGM 2022 Fuarı'na katılacaklarını açıklayan Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneği (KOMİD) Başkanı Haluk Akın, "IGM 2022 Fuarı’nın yerli makine üreticilerine hak ettiği değeri vereceğini düşünüyorum. Ayrıca yaptığı uluslararası tanıtımlar sayesinde yurt dışından çok sayıda alım heyeti ve ziyaretçinin gelmesi ile ihracatın artacağını düşünüyoruz.” dedi.


İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe de, “Türkiye’de düzenlenen IGM 2022 gibi uluslararası kapsamlı markalaşmış fuarlar ülke ekonomisine ve ihracatına büyük katkı sağlıyor. Böyle markalaşmış fuarların kendi sektörleri içinde önemli paydaşları, alıcıları, satıcıları ve üreticileri bir araya getirerek önemli bir platform teşkil ediyor ve bu paydaşlar arasında ciddi bir sinerji oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.


X