22.04.2021

KOBİ'ler İçin Dijitalleşmede İş Birliği

İstanbul Ticaret Odası ile Türk Telekom, KOBİ’lerin teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanarak, rekabette öne çıkmalarını sağlamak amacıyla iş birliği yaptı.


Türkiye-AB İş Diyaloğu Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) koordinatörlüğü ile Paris Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında yürütülen KOBİ’lerin Dijitalleştirilmesi İçin Eşleşme Projesi’nin bir aşaması olan dijitalkobim.org platformunun stratejik ortağı Türk Telekom oldu.


https://dijitalkobim.org web sayfası üzerinden yürütülen proje ile İstanbul’daki 430 bin üyenin dijital dönüşüm ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Platform, imalat ve hizmet sektörlerindeki KOBİ’lere 9 farklı dönüşüm alanında eğitim ve danışmanlık gibi hizmetleri sunarak, işletmelerin dijital dönüşümlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.


Yapılan iş birliğiyle Türk Telekom, işletmelere dijital dönüşümlerini kolaylaştıracak ürün, hizmet ve çözümler sunacak. Türk Telekom, ayrıca uluslararası ekonomi ve rekabet koşullarında fayda sağlayacak içerik, sunum ve eğitimleriyle KOBİ’leri destekleyecek.


“KOBİ'lerin inovasyon yetenekleri artacak”


İTO Başkanı Şekib Avdagiç, “KOBİ'lerimiz verimliliklerini artırmak, yeni iş imkanları oluşturmak için dijitalleşme imkanını kullanıyorlar. Dijital KOBİ'm projemizi dijital ekonomide Türk KOBİ'lerinin rekabet gücünü artırmak için önemli görüyoruz. Proje ile KOBİ'lerimizin dijital potansiyellerini ve inovasyon yeteneklerini artırmayı hedefliyoruz.” dedi. 


Türk Telekom CEO’su Ümit Önal da, “Türkiye’de KOBİ’ler, ekonomik ve sosyal kalkınmamızın temel taşını oluşturuyor. Biz de ülkemiz için çok büyük bir potansiyel oluşturduğuna inandığımız esnaf ve KOBİ’lerimize daha verimli çalışmaları ve uluslararası pazarlara açılmaları için oldukça kapsamlı bir teknoloji desteği sağlıyor, dijitalleşme süreçlerinde de kendimizi KOBİ’lere en yakın çözüm ortağı olarak konumlandırıyoruz.” İfadelerini kullandı.


X