21.06.2022

Kantarcı: 2022 Hedefimiz 1,5 Milyar Dolarlık İhracat

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nin yılda 1,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini ve 14 bin kişiye istihdam sağladığını anlatan Kantarcı, 2022’de 1,5 milyar dolarlık ihracat yapmayı hedeflediklerini açıkladı.


Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koray Kantarcı, yüzde 99 doluluğa ulaşan GEPOSB’un, genişleme alan yatırımıyla üretim kapasitesini artırarak, ülke ekonomisine katkı sunmak istediklerini belirtti.


Başkanlığa yeni seçilen Kantarcı, GEPOSB’la ilgili yeni projeleri ve yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Kantarcı, “Ulaşım kolaylığı, pazara yakınlığı, teknolojik alt yapısı ve tedarik kolaylığı ile Türkiye sanayisinin odağında olan GEPOSB, gıda, tekstil, plastik, elektrik- elektronik, makine, kimya, otomotiv, petrokimya, metal, madeni eşya, cam, sağlık ve bilişim sektörlerine hizmet veren firmalara ev sahipliği yapıyor. Yılda 1,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren GEPOSB, 14 bin kişiye istihdam sağlıyor.” dedi. 


“Üretimi, ihracatı ve istihdamı artıracağız”


GEPOSB’un yüzde 99 doluluk oranına ulaştığını ve sanayicilerden gelen talepler doğrultusunda 2021 yılında başlanan genişleme alanı çalışmalarının devam ettiğini belirten Kantarcı, en kısa sürede genişleme alanının GEPOSB sınırlarına dahil edilerek üretimi, ihracatı ve istihdamı artıracaklarını söyledi. GEPOSB’un, yılda 1,1 milyar dolarlık dış satım gerçekleştirdiğini söyleyen Kantarcı, 2022’de 1,5 milyar dolarlık ihracat yapmayı ve yeni açılacak fabrikalarla birlikte istihdam sayısını 15 bine çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.


Kantarcı, “GEPOSB Yönetim Merkezi’nde sanayicilerimizin ürünlerinin sergilendiği fuar alanımız var. Söz konusu fuar alanımızın kapasitesini artırdık ve ihtiyaç duyulması halinde fuaye alanını da fuar alanı olacak şekilde düzenledik. Fuar alanında kümelenme etkinliklerine başlanacak ve sosyal faaliyetler de devam edecek.” diye konuştu.


X