27.06.2020
AgriVirtual sanal fuarını 100 bin kişi görüntüledi

Tarım ve hayvancılık makineleri sektöründe uluslar arası alanda ilk sanal fuar olmasının yanı sıra hem Türkiye'nin ilk 3 boyutlu sanal fuarı hem de yerli ve milli yazılımla gerçekleştirilen ilk sanal fuar olma özelliklerini taşıyan "AgriVirtual-Tarım ve Hayvancılık Makineleri Sanal Fuarı"na ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği bildirildi.  


Sanal gerçeklikle üç boyutlu olarak fuar alanında gezmeye imkan tanınan sanal fuar 3 gün içinde 100 bin kişi tarafından görüntülendi. Firmaların, aynı zamanda sanal ortamdaki ziyaretçi ve potansiyel müşterileri ile anlık mesajlaşma veya görüntülü görüşme imkanına sahip oldukları fuarda Türkiye'de sektörde önde gelen 61 firmanın açtığı stantlarda 45 bin ziyaretçi konuk edildi.       


Sanal fuarın web sitesi 4 dilde hizmet verirken, ABD, Cezayir, Rusya, Irak ve İngiltere'den katılan 25 binin üzerinde ziyaretçiye Türkiye üretimi tarım ve hayvancılık makineleri tanıtılmış oldu. AgriVirtual fuarı yarın sona erecek.     


Makine İhracatçıları Birlikleri organizasyonunda Selçuk Üniversitesi tarafından yerli ve milli yazılımla hayata geçirilen ilk "AgriVirtual-Tarım ve Hayvancılık Makineleri Sanal Fuarı"nın açılışı 22 Haziran Pazartesi günü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla gerçekleştirilmişti. X