Haberler

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), geçen yılın aralık ayında bir önceki aya kıyasla %0,76 azalırken yıllık bazda %37,56 arttı.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle gıda fiyatlarında yaşanan artışın ilkbaharla düşeceğine inandığını söyledi. Pakdemirli ayrıca, “3 ay içerisinde, dünyanın ilk elektrikli traktörünü hazırlayacağız” dedi.
Bakan Pakdemirli'nin 2020 tarım ihracatı hakkındaki açıklamalarını sizin için derledik.
Bakan Pakdemirli'nin hamsi avlama yasağıyla ilgili açıklamalarını sizin için derledik.
Kasım 2020 sanayi üretim endeksi ve ayrıntıları hakkındaki haberimizi sizler için derledik.
Otomatik şanzımanlı otomobiller geçen yıl 436 bin 208 adetle toplam satıştan yüzde 71,5 pay alırken, manuel şanzımanlı otomobillerin payı 173 bin 901 adetle yüzde 28,5 oldu
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tüm hibe ve desteklerde gençlere pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek, "Tarımı plazalarda çalışmaktan, devlet dairelerinde çalışmaktan daha cazip bir iş alanına dönüştürmek istiyoruz. Yani biz girişimci bir gençlik, kendi işinin patronu bir gençlik var etmeye çalışıyoruz." dedi.
OSTİM’in 2021 yılı için belirlediği ‘Ekonominin Aşısı İhracat Projesi’nin ilk aşamasında ücretsiz ihracat eğitimi verilecek.
İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, 2020'de 7,3 milyar dolarla sektör olarak tüm zamanların ihracat rekorunu kırdıklarını söyledi.
Ticaret Bakanlığının bu yılın ilk çeyreğine ilişkin İhracat Beklenti Endeksi, önceki çeyreğe göre 6,5 puan artarak 114,9 seviyesinde gerçekleşti. İthalat Beklenti Endeksi ise 6,9 puan artarak 112,8 oldu.
Otomotiv endüstrisi,2020'de, 2019'a göre ihracatındaki %16,5'lik düşüşe karşın 25 milyar 548 milyon 566 bin dolarla yine en fazla dış satım gerçekleştiren sektör oldu.
Sermaye Piyasası Kurulunca (SPK) belirlenen gayrimenkul değerleme hizmetlerine ilişkin tarife kapsamında; brüt metrekaresi 250'yi aşmayan konut, ofis veya bürolar için değerleme ücreti 738 lira olacak.
X