Haberler

‘Yeşil Mutabakat Hedefleri, Mobilya İhracatında İtici Güç Olabilir’
Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç'in, Yeşil Mutabakat 'ın mobilya sektörüne etkileri hakkında yaptığı açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
17.09.2021
Züccaciyecilerin İhracat Hedefi 6 Milyar Dolar
Küresel anlamda züccaciye sektörünün en büyük etkinlikleri arasında yer alan ve Tüyap Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açan 31. Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı'nda ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz'ün sektörün ihracat hedefleri hakkında yaptığı açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
17.09.2021
Konut Fiyat Endeksi Yüzde 31 Arttı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan Konut Fiyat Endeksi yıllık yüzde 31 artış gösterdi. Konut Fiyat Endeksi hakkında ayrıntılı bilgi almak için haberimizi okuyabilirsiniz.
16.09.2021
“Türkiye de Kendi Emisyon Ticaret Sistemi’ni Oluşturmalı”
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye - Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay'ın, Yeşil Mutabakat ve AB - Türkiye ilişkileri üzerine yaptığı açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
16.09.2021
Yaş Meyve ve Sebze İhracatı Yüzde 14 Arttı
Yaş meyve sebze ihracatında Türkiye, geçen Ağustos ayına göre %14 artışla 148 milyon doları aştı. Ağustos ayı yaş meyve sebze ihracatı verilerinin ayrıntılarını haberimizden okuyabilirsiniz.
15.09.2021
Gülle: Şimdi İhracatımızın Katma Değerini Artırma Vakti
Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da katıldığı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında ihracat hedefleri ve Orta Vadeli Program (OVP) ihracat hedefleri hakkında TİM Başkanı Gülle'nin yaptığı açıklamalarını haberimizden okuyabilirsiniz.
15.09.2021
Ağustosta 141 Bin 400 Konut Satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan Ağustos ayı konut satış verileri ve ayrıntılarını haberimizden inceleyebilirsiniz.
14.09.2021
Makine İhracatı Yüzde 43 Arttı
Makine ihracatında Ağustos ayında yaşanan keskin yükseliş hakkında Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu'nun açıklamalarını haberimizden okuyabilirsiniz.
14.09.2021
Sanayi Üretimi Yıllık Yüzde 8,7 Arttı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Temmuz ayı Sanayi Üretim Endeksi rakamlarını haberimizden okuyabilirsiniz.
13.09.2021
‘Dayanıklı KOBİ’ler Güçlü Yarınlar’ Projesi Tamamlandı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından hayata geçirilen ve sonlanan “Dayanıklı KOBİ’ler Güçlü Yarınlar” projesi ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olmak için haberimizi okuyabilirsiniz.
13.09.2021
Güneydoğu'dan 8 Ayda 1,8 milyar Dolarlık Hububat ve Bakliyat İhracatı
Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya'nın yaptığı yazılı açıklamada ihracata dair notlarını haberimizden okuyabilirsiniz.
09.09.2021
‘Deniz Taşımacılığı Yatırımları Sürekli Kılınmalı’
Küresel COVID - 19 salgını sonrası Türk denizciliğinde yeni fırsatların ortaya çıktığını söyleyen Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) Geçmişten Geleceğe Ekibi Sözcüsü Dr. Kayıhan Özdemir Turan'ın açıklamalarını haberimizden okuyabilirsiniz.
09.09.2021
X