Haberler

Türkiye'de 'Kontrollü Normalleşme' Dönemi
Türkiye, salgın tedbirlerinin kısmi olarak gevşetilmesiyle birlikte, yeni normalleşme dönemine geçti.
Türkiye Ekonomisi 2020 Yılında Yüzde 1,8 Büyüdü
Ekonomi, pandemi yılında yüzde 1,8 büyüme kaydetti. Ekonomik büyüme 2020 yılının son çeyreğinde yüzde 5,9 oldu.
01.03.2021
Türkiye Ekonomisi Kendisini Tamir Edebilen Bir Ekonomidir
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, pandemi sürecinde karşılanamayan ihtiyaçların ve ertelenmiş taleplerin devreye girmesinin söz konusu olduğunu ifade ederek, “Pandemi sürecinde olumlu gelişmelerle ve aynı zamanda risklerin başarılı bir şekilde yönetilmesi, yabancı sermaye hareketlerinin de hızlanması suretiyle daha yüksek büyümelere ulaşmak mümkündür” dedi.
Küresel Ham Çelik Üretimi Ocak Ayında Yüzde 5 Arttı
Küresel ham çelik üretimi, Ocak Ayı' nda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,8 artarak yaklaşık 162,9 milyon tona yükseldi.
Türkiye Rüzgar Enerjisi Kapasitesinde 7. Sırada
Türkiye'nin rüzgar enerjisinde kurulu gücü, geçen yıl bir önceki yıla göre 1224 megavat artarak 9 bin 305 megavata ulaştı.
51 İldeki ‘6 Puanlık İlave Teşvik’ Süresi Uzatıldı
51 il ile Gökçeada ve Bozcaada ilçelerinde 5510 sayılı Kanun’da öngörülen 5 puanlık sigorta prim desteğine ilave olarak verilen 6 puanlık ek teşvikin uygulama süresi 31 Aralık 2021’e kadar uzatıldı.
TCMB, Türk Lirası Zorunlu Karşılık Oranlarını Artırdı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), TL zorunlu karşılık (ZK) oranlarını tüm vadelerde 200 baz puan artırdı.
Erken Uyarı ile 20 Milyon Lira Çiftçinin Cebinde Kaldı
İş Bankası ve Vodafone Business tarafından hayata geçirilen Dijital Tarım Çözümü kapsamında İş Bankası destekli kurulan istasyonlar sayesinde 20 milyon liraya yakın tasarruf sağlandı.
Birleşik Krallık' a Satılabilecek 2 Bine Yakın Ürün Var
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM), pandemi süreci ve sonrasında ticaretin yönünü çizmek hedefiyle büyükelçilerle düzenlediği “TİM Export Talks” online panellerini “Brexit Sonrası Birleşik Krallık’ta Hangi Fırsatlar Var?" başlığı ile sürdürdü. Etkinliğe, TİM Başkanı İsmail Gülle ve Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın katıldı.
TCMB Politika Faizini Değiştirmedi
Merkez Bankası yılın ikinci Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında piyasanın beklentilerine paralel politika faizini yüzde 17’de sabit tuttu.
X