Esnaf Dünyasına Hoş Geldiniz

Haberler

TÜİK Verilerine Göre İnternetten Alışveriş %36,5 Oldu
Türkiye'de bu yıl itibarıyla 16-74 yaş grubundaki kişilerin internet kullanım oranı %79 olarak belirlendi. İnternetten alışveriş oranı ise %36,5 oldu.
Cumhurbaşkanı Esnafa Yönelik Destekleri Açıkladı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 milyon 239 bin 438 esnafa 3 ay süreyle hibe olarak ayda 1000 lira destek ödemesi yapacaklarını belirterek ayda yaklaşık 1 milyar 240 milyon liradan toplam 3 milyar 718 milyon liralık desteği esnafın hizmetine sunacaklarını bildirdi.
15.12.2020
Türkiye ekonomisinin en temel sermayesi güvendir
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali Türkiye ve Dünya ekonomisi hakkında açıklamalarda bulundu.
Enflasyon Aralık Ayında %14,60 Oldu
Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Aralık 2020'de aylık bazda %1,25; Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ise %2,36 artış gösterdi. Yıllık enflasyon; tüketici fiyatlarında %14,60 yurt içi üretici fiyatlarında ise %25,15 olarak gerçekleşti.
Hububat ve Bakliyat İhracatında 2020’de Rekor Kırıldı
İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, 2020'de 7,3 milyar dolarla sektör olarak tüm zamanların ihracat rekorunu kırdıklarını söyledi.
Bakan Pakdemirli:
Bakan Pakdemirli'nin hamsi avlama yasağıyla ilgili açıklamalarını sizin için derledik.
2021 Ocak Ayı Sektörel Güven Endeksleri Açıklandı
Güven endeksi ocakta Aralık 2020'ye göre, hizmet sektöründe %2,9 artarken, perakende ticaret sektöründe %0,1 ve inşaat sektöründe %5,2 azaldı.
Gıdada Gramaj Oyununa Para Cezası Geliyor
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gıda ve temel tüketim ürünlerinde gramaj azaltarak tüketicileri mağdur eden gizli zam uygulamalarına idari para cezası uygulanacağını söyledi

Blog Yazıları

En Hızlı Büyüyen Sektörler: Mobil Oyuna
İlk olarak Türkiye’de atari salonları ile büyük kitlelere yayılan dijital oyunlar, zamanla konsol ve bilgisayarların fiyatlarının önemli ölçüde düşmesi ile evlere kadar girdi.
08.06.2020
Taksi, Minibüs ve Otobüs Esnafı İçin Salgın Sonrası İçin Yol Haritası
Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse tüm dünyada farklı önlemler alınması gerekti. Bunların başında sosyal mesafe kurallarına uymak geliyor.
08.06.2020
Esnafın Koronavirüsten Daha Az Etkilenmesi İçin 5 Öneri
Covid-19 pandemisi ya da halk arasında sıkça kullanılan ismiyle yeni tip koronavirüs pandemisi, insanların uzun süre evlerinde kalmasına ve ekonomik olarak çeşitli zorluklar yaşanmasına neden oldu. İnsanların büyük kısmı zorunlu olarak sokağa çıkmadıkları için esnaftan yapılan alışverişler önemli ölçüde düştü. Bu nedenle esnafın koronavirüs pandemisinden daha az etkilenmesi için yapabileceklerini sıraladık.
Borç Verme ve Borç Ödeme
Borç para verirken nelere dikkat edilmelidir ve borçlunun üzerinde mal yoksa ne yapılır?
Fiyat Farkı Faturası Nasıl Kesilir?
Fiyat farkı, birçok farklı nedenle oluşabilen ve oluşması durumunda fatura kesilmesi gereken bir durumdur. Fiyat farkı faturasına da Katma Değer Vergisi gibi farklı hususlara değinilen bir konu olduğu için dikkatli hareket edilmesi gerekebiliyor. Bu nedenle fiyat farkı faturasının nasıl hazırlanıp kesildiğini anlattık.
24.11.2020
Dijital Esnaf Olmak İsteyenler İçin 4 Kural
Türkiye'de 2000’den başlayarak hemen her alan dijitalleşmeye başladı. İlk olarak gazete ve dergiler dijitalleşti, daha sonra devlet hizmetlerinde dijitalleşmeye başladı ve bugün artık tüm işletmelerin dijitalleşmesi gerekiyor. Bu nedenle esnafın dijitalleşmek için yapması gerekenleri ve uymaları gereken en önemli kuralları derledik.
Kahvaltı Salonu Açmak İçin KOSGEB Desteği Almak Mümkün mü?
Kahvaltı, kültürümüzde çok önemli bir yere sahip. Bu nedenle de ülkemizin dört bir yanında çeşit çeşit yiyecekler sunan kahvaltı salonları oldukça fazla talep görüyor.
Evde Gıda Üretim İzni Nedir? Nasıl Alınır?
Evde gıda üretimi yapmadan önce bilinmesi gerekenler neler? Evde gıda üretim izni alınması gerekir mi? Tüm detaylar yazımızın devamında.

Kampanyalar

Kadın Girişimci Kredisi Kampanyası
İş Bankası'ndan elinden her iş gelen kadınlara destek!
Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası
İşini dijitalleştirmek isteyen müşterilerimize ihtiyaç duyacakları finansmanı sağlamak için İş Bankası’ndan Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası!
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İmzalanan İhracatçılarımıza Destek Protokolü
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İmzalanan İhracatçılarımıza Destek Protokolü
Esnaf ve KOBİ'lere Destek Kredisi
Esnaf ve KOBİ'lere Destek Kredisi
X