Tarım Dünyasına Hoş Geldiniz
Haberler
Altunkaya, mayısta 161 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek, "Yılın ilk beş aylık diliminde bölgemizden geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 2’lik artışla 847 milyon 369 bin dolarlık ihracat yapıldı." dedi.
Karadeniz Fındık Mamulleri ve İhracatçıları Birliği, Türkiye'den 9 ayda 1 milyar 964 milyon 965 bin dolarlık fındık ihracatı yapıldığını açıkladı.
03.06.20
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle bir süredir kapalı olan başta Habur ve Gürbulak olmak üzere İran ve Irak’a açılan gümrük kapılarının uluslararası yük taşımacılığına yeniden açıldığını bildirdi.
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, önümüzdeki dönemde girişimcilik ekosistemini daha etkin bir yapıya kavuşturmak için ek somut adımlar atacaklarını belirterek, “Girişim sermayesi uygulamalarına desteğimizi artırıyoruz, fonlar ve melek yatırımcılar vasıtasıyla finansal çeşitliliği sağlayacağız.” dedi.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde evden çalışmanın yaygınlaşmasıyla daralan yemek sektörü, normalleşme sürecinin başlamasıyla hareketlenmeyi bekliyor.
04.06.20
TÜBİTAK'ın iş birliği gerektiren ortak projeleri desteklemek amacıyla açtığı "Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri İçin KOBİ Destekleme" (Sipariş Ar-Ge) ve "Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme" (Patent Lisans) çağrıları için başvurular 15 Haziran-31 Ağustos tarihlerinde yapılabilecek.
02.06.20
Türk oyun şirketi Peak Games, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden olan Zynga’ya geçtiğimiz günlerde 1,8 milyar dolara satılmıştı. Konu ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarda bulundu.
02.06.20
İsfanbul AVM Yönetim Direktörü Kemal Baştürk, geçen yıla göre kişi başı harcamalarda 3 kat, market cirosunda da 2 kat artış gördüklerini bildirdi.
04.06.20
Mayısta gıdada yeni mahsullerin tezgaha çıkmasıyla fiyatlarda düşüş yaşanırken giyim ile ulaştırma grubundaki zamlar tüketici enflasyonunun yüzde 0,8-1 seviyesindeki beklentileri aşarak yüzde 1,36 artmasına neden oldu.
04.06.20
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomiye etkilerini azaltmak için hükümet tarafından hayata geçirilen destek paketlerinin olumlu etkileri görülmeye başlandı.
04.06.20
İş Bankası, blockchain teknolojisiyle dış ticarette ödeme garantisi veren ilk Türk bankası oldu.
İMES Yönetim Kurulu Başkanı Küçükay, salgınla mücadele sürecinde KOBİ'lere yönelik açıklanan teşviklerin, KOBİ'lerin ekonomik sıkıntılarını iyileştirerek, sanayiyi güçlendireceğini söyledi.
03.06.20
Blog Yazıları
Kampanyalar
X