Tarım Dünyasına Hoş Geldiniz

Haberler

Bakan Pakdemirli'den Organik Süt Üreticisi Kadın Çiftçiye
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün olduğu gibi bugün ve yarın da hayvancılığı desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
07.12.2020
Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri Sektöründen 11 Ayda 4,9 Milyar Dolarlık İhracat
Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörünün ihracatı yılın 11 aylık döneminde 4,99 milyar dolar olarak gerçekleşti ve mobilyanın söz konusu rakam içinden aldığı pay ise 3,1 milyar dolar oldu.
Bakan Pakdemirli: İpek Böceği ve Tiftik Desteklemeleri Ödemelerine Başlıyoruz
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ipek böceği yetiştiricilik desteğinin bugün, tiftik üretim desteğinin ise gelecek hafta yetiştiricilerin hesaplarına yatırılmaya başlayacağını bildirdi.
Tarım ÜFE Kasımda Aylık %3,52, Yıllık %20,76 Arttı
Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) kasımda bir önceki aya göre %3,52, geçen yılın aynı ayına kıyasla %20,76 arttı.
Gümrük Kanunu Kapsamında Ödenecek Ücretler ve Verilen Cezalar Değişti
Gümrük Kanunu ve buna ilişkin çıkarılan ikincil düzenlemelerle getirilen hükümlere aykırı hareket edenlere uygulanacak usulsüzlük cezası 1 Ocak 2021'den itibaren 173 lira olacak.
17.12.2020
E-ticaret 2020'de Rekor Kırdı
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, pandeminin etkisiyle e-ticaretin bu yıl rekor bir büyüme gerçekleştirdiğini ifade ederek e-ticaretin Türkiye'de 2020 yılını %65 büyüme ve 250 milyar TL'lik hacimle kapatmasını beklediklerini, bu rakamın 2021 yılında 400 milyar TL'yi geçmesini öngördüklerini bildirdi.
22.12.2020
Pandemiye Rağmen Sebze Üretimi %0,3 Arttı
Bitkisel üretim bu yıl geçen yıla göre tahıllar ve diğer bitkisel ürünlerde %8,7, sebzelerde %0,3 ve meyveler, içecek ve baharat bitkilerinde ise %5,8 artış kaydetti.
Türkiye ekonomisinin en temel sermayesi güvendir
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali Türkiye ve Dünya ekonomisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Blog Yazıları

Tarımda Dijitalleşmeyle Verimliliği Yükseltin
İlk olarak Hollanda gibi Batı Avrupa ülkelerinin başlattığı tarım ve hayvancılıkta dijitalleşme, hayvan yetiştiriciliği ya da zirai yöntemlerle elde edilen ürünlerin hem kalite hem de sayısal olarak artmasını sağlıyor.
08.06.2020
Sürdürülebilir Tarım Nedir, Çiftçiler İçin Avantajları Nelerdir?
Dünya Bankası verilerine göre 1960 yılında 3 milyar olan dünya nüfusu 2020 yılında 8 milyar kişiye ulaştı. Fakat aynı dönemde dünyanın tarımsal kapasitesinde bu kadar büyük bir sıçrama yaşanmadı. Çiftçilerin uzun yıllar boyunca rekolteyi artırmak için tarım alanlarına büyük bir hızla ekim ve dikim yapması nedeniyle de bazı bölgelerde doğal yaşam zarar gördü. Bunun önüne geçmek için geliştirilen sürdürülebilir tarım adı verilen yöntem ile de tarım alanlarının korunması ve gelecek kuşaklara iletilmesi hedefleniyor.
Kaz Yetiştiriciliği ve Pazarlama
Kaz yetiştiriciliği avantajları nelerdir? Kaz çiftliği nasıl kurulur? İhracat fırsatları nelerdir?
Dijital Tarım İçin Kullanabileceğiniz Uygulamalar
Dijital uygulamalar ile çiftçiler; tarım hastalıklarından ürün satışına kadar birçok hizmetten yararlanabiliyor. Çiftçiler için öne çıkan dijital uygulamaları derledik.
02.12.2020
Hazine Arazisi Nedir? Hazine Arazisinin Tespiti Nasıl Yapılır?
Hazine arazisi denildiğinde birçok kişi bu arazilerin tam olarak ne olduğunu ya da isimlerinin neden hazine arazisi olduğunu bilmez. Biz öncelikle “Hazine arazisi nedir?” sorusuna cevap verip daha sonra bu konudaki detayları sizinle paylaşacağız. İşte, hazine arazileri ile ilgili bilmeniz gerekenler:
09.12.2020
Aloe Vera Nasıl Yetiştirilir?
Aloe vera yetiştiriciliği nedir ve nasıl yapılır?
Sülük Yetiştiriciliği Hakkında Merak Edilenler
Bu yazımızda sizlere sülük yetiştiriciliği hakkında merak edilenleri derledik. Sülük yetiştiriciliği hassas bir alan olduğundan sülük yetiştiriciliği ve ticareti yapmaya karar verdikten sonra detaylı bir araştırma yapmanızı ve eğitim almanızı tavsiye ederiz.

Kampanyalar

Kadın Girişimci Kredisi Kampanyası
İş Bankası'ndan elinden her iş gelen kadınlara destek!
Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası
İşini dijitalleştirmek isteyen müşterilerimize ihtiyaç duyacakları finansmanı sağlamak için İş Bankası’ndan Dijital Dönüşüm Kredisi Kampanyası!
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İmzalanan İhracatçılarımıza Destek Protokolü
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İmzalanan İhracatçılarımıza Destek Protokolü
Esnaf ve KOBİ'lere Destek Kredisi
Esnaf ve KOBİ'lere Destek Kredisi
X