Tarım Dünyasına Hoş Geldiniz

Haberler

Çandır: Antalya Tarımda Uluslararası Merkez Olmaya Hazır
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır'ın Antalya ekonomisi hakkında yaptığı açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
27.04.2021
Çiğ Sütte 2021-2022 Destekleme Esasları
2021 ve 2022'de uygulanacak çiğ süt desteği ve süt piyasası düzenlemelerinin ayrıntıları için haberimizi okuyabilirsiniz.
27.04.2021
Tarımsal Girdi Fiyatlarında Yüzde 19,60’lık Artış
TÜİK tarafından yayınlanan Şubat 2021 Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi rakamlarının ayrıntıları için haberimizi okuyabilirsiniz.
21.04.2021
Tarımsal Girdi Fiyatları Yüzde 18,5 Arttı
TÜİK'in açıkladığı Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi rakamlarının ayrıntılarını haberimizden okuyabilirsiniz.
Erken Uyarı ile 20 Milyon Lira Çiftçinin Cebinde Kaldı
İş Bankası ve Vodafone Business tarafından hayata geçirilen Dijital Tarım Çözümü kapsamında İş Bankası destekli kurulan istasyonlar sayesinde 20 milyon liraya yakın tasarruf sağlandı.
Gıdada Gramaj Oyununa Para Cezası Geliyor
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gıda ve temel tüketim ürünlerinde gramaj azaltarak tüketicileri mağdur eden gizli zam uygulamalarına idari para cezası uygulanacağını söyledi
Tüketici Güven Endeksi Ocak Ayında %4 Arttı
Tüketici güven endeksi ocakta aylık bazda %4 artarak 83,3 değerine yükseldi.
YD-ÜFE Aralık 2020'de Aylık %0,76 Azaldı
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), geçen yılın aralık ayında bir önceki aya kıyasla %0,76 azalırken yıllık bazda %37,56 arttı.

Blog Yazıları

Tarım Sigortası Emekliliği İçin Gerekli Şartlar Neler?
Tarım sigortası hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.
23.03.2021
Sülük Yetiştiriciliği Hakkında Merak Edilenler
Bu yazımızda sizlere sülük yetiştiriciliği hakkında merak edilenleri derledik. Sülük yetiştiriciliği hassas bir alan olduğundan sülük yetiştiriciliği ve ticareti yapmaya karar verdikten sonra detaylı bir araştırma yapmanızı ve eğitim almanızı tavsiye ederiz.
Aloe Vera Nasıl Yetiştirilir?
Aloe vera yetiştiriciliği nedir ve nasıl yapılır?
Hazine Arazisi Nedir? Hazine Arazisinin Tespiti Nasıl Yapılır?
Hazine arazisi denildiğinde birçok kişi bu arazilerin tam olarak ne olduğunu ya da isimlerinin neden hazine arazisi olduğunu bilmez. Biz öncelikle “Hazine arazisi nedir?” sorusuna cevap verip daha sonra bu konudaki detayları sizinle paylaşacağız. İşte, hazine arazileri ile ilgili bilmeniz gerekenler.
09.12.2020
Dijital Tarım İçin Kullanabileceğiniz Uygulamalar
Dijital uygulamalar ile çiftçiler; tarım hastalıklarından ürün satışına kadar birçok hizmetten yararlanabiliyor. Çiftçiler için öne çıkan dijital uygulamaları derledik.
02.12.2020
Kaz Yetiştiriciliği ve Pazarlama
Kaz yetiştiriciliği avantajları nelerdir? Kaz çiftliği nasıl kurulur? İhracat fırsatları nelerdir?
Sürdürülebilir Tarım Nedir, Çiftçiler İçin Avantajları Nelerdir?
Dünya Bankası verilerine göre 1960 yılında 3 milyar olan dünya nüfusu 2020 yılında 8 milyar kişiye ulaştı. Fakat aynı dönemde dünyanın tarımsal kapasitesinde bu kadar büyük bir sıçrama yaşanmadı. Çiftçilerin uzun yıllar boyunca rekolteyi artırmak için tarım alanlarına büyük bir hızla ekim ve dikim yapması nedeniyle de bazı bölgelerde doğal yaşam zarar gördü. Bunun önüne geçmek için geliştirilen sürdürülebilir tarım adı verilen yöntem ile de tarım alanlarının korunması ve gelecek kuşaklara iletilmesi hedefleniyor.

Kampanyalar

Denizleri Koruyalım Kredisi Kampanyası
İş Bankası atık su artıma ve atık su geri kazanım tesisi yatırımı yapmak veya mevcut tesislerini iyileştirmek isteyen firmalara finansman desteği sunuyor.
Anında Ticari Kredi
Artık kredi çekmek için işinizin başından ayrılmanıza gerek yok! Haftanın her günü ve saatinde nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm üretiyoruz.
İşCep’ten müşterimiz olun, birçok avantajdan anında faydalanın!
İşCep “Müşteri Olmak İstiyorum” özelliğiyle; nerede olursanız olun, görüntülü görüşme ile şubeye gitmeden ve ıslak imzaya gerek kalmadan dakikalar içinde hesabınızı açarak İş Bankası ailesine katılın.
X