22.09.2020

Yapay Zeka ile Büyüyen Girişimler: Etiya

Süreçleri kolaylaştıran, müşterilerle iletişimi ve tüm operasyonu hızlandıran yapay zekayı bir ürün olarak şirketlere sunan birçok girişim halihazırda Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Bunlar arasında en önemlilerden biri olan Etiya ise hizmet verdiği şirketlere, müşterilerinin duygusal davranışlarını ve bağlamsal tahminleme ile tavsiye mekanizmalarını inceliyor. Böylece şirketler, Etiya yardımı ile kişisel hizmet ve teklif sunabiliyor.

 

Etiya Yapay Zeka ile Hangi Çözümleri Üretiyor?

 

Etiya, temel olarak şirketlerin ihtiyaç duydukları doğal dil işleme ve tahmin kurgularını merkeze alıyor. Yapay zeka ile hayatımıza giren doğal dil işleme kavramı, tüketicilerin verilerinin analizi, anlamlandırılması ve elde edilen sonuçlarla uygun kampanyalar oluşturulması anlamına geliyor. Yani Etiya ile bir şirket, binlerce farklı kullanıcısı için özel kampanyalar geliştirebiliyor. 

 

Etiya Nasıl Başarılı Oldu?

 

Etiya doğal dil işleme ve tahmin kurguları dışında yapay zekadan yararlanarak şirketler için farklı kurgular da sunmayı başarıyor. Etiya’nın geliştirdiği sistemler sayesinde projeksiyonlar oluşturulabiliyor ve şirketlerin, yaptıkları bir eylemin sonucunda müşteri kaybı oranı gibi eksi yönlü dalgalanmaları görmesi sağlanıyor. Buna ek olarak müşteri segmentasyonu, ürün ve hizmet önerisi, sahtecilik tespiti ve müşteri için bir sonraki en iyi aksiyon belirlenebiliyor. Böylece Etiya, bir şirketin müşterileri ile ilgili ihtiyaç duyabileceği her şeye ulaşmasını sağlıyor. Bu da şirketlerin, günümüzde on milyonlarla ifade edilen Türk internet kullanıcılarına nasıl yaklaşabileceklerini belirleyebilmelerini ve geniş bir hareket alanına sahip olmalarını sağlıyor. 

 

Etiya’yı diğer birçok şirketten ayırıp başarılı bir girişim haline getiren diğer bir nokta ise yapay zekadan farklı noktalarda da yararlanması. Etiya’nın öne çıkan bir diğer çözümü olan video analitiği, yapay zekanın şirketler açısından nasıl kullanılabileceğine dair iyi bir örnek. Görüntü işleme teknolojisinden yararlanan sistem, müşteri hareketlerinin takip ve analiz edilmesini sağlıyor. Böylece pazarlama faaliyetleri için birçok içgörüye ulaşılabiliyor ve bir sonraki adım kolayca belirlenebiliyor. Etiya’nın sunduğu diğer çözümler ise şöyle sıralanıyor: 

  • Veri analitiği
  • Dijital servis platformu
  • Müşteri etkileşimi çözümleri

Veri Analitiği Nedir?

Verilerin önemi işletmeler için her geçen gün artıyor. Ancak verilerin toplanması kendi başına büyük bir anlam ifade etmiyor. Etiya’nın sunduğu veri analitiği çözümü, şirketlerin topladıkları verileri kolayca işleyebilmesini, modeller oluşturmasını ve analizler ile kolay karar alma süreçleri işletmesini sağlıyor. Böylece büyük veri kümelerinden anlamlı sonuçlar çıkıyor ve pazarlama ya da satış gibi süreçler, müşterilerin davranışlarına göre şekilleniyor.  

Dijital Servis Platformu Nedir?

Etiya, şirketlerin akıllı teknolojilerden yararlanarak dijital dönüşümlerini sağlamasına yardım ediyor ve şirketlerin dijitalleşen dünyaya ayak uydurmasını kolaylaştırıyor. Böylece kârlılıkta artış başta olmak üzere birçok pozitif sonuç elde ediliyor.  

Akıllı 5G Platformu Nedir?

4.5G’den sonra hayatımıza giren 5G, internetin hızının artmasının yanı sıra çeşitli özelleştirmelere de izin veriyor. Ancak bu işlem oldukça meşakkatli ve hata kaldırmadığı için Etiya, şirketlere bu hizmeti özel bir API ve yapay zeka yetenekleri ile beraber sunuyor. Böylece şirketler altyapılarını özelleştirebiliyor ve geleceğe emin adımlarla ilerleyebiliyor. 

Kısacası Etiya, geliştirdiği yapay zeka çözümleri ile şirketlerin ihtiyaç duydukları sistemleri sunuyor. Sunduğu hizmetlerle şirketlerin dijital altyapılarını güçlendiriyor ve yüksek katma değerli çıktılar elde etmelerini sağlıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

X