07.06.2021

İş Bankası Müşterisi Olmanın En Hızlı ve Dijital Yolu: MOİ

Pandemi süreciyle beraber pek çok alışkanlık değişime uğradı. Kalabalık mekanlardan, yüz yüze görüşmelerden oldukça uzaklaşılan bu dönemde bankacılık işlemleri de mümkün olduğunca “şubeye gitmeden” gerçekleştirildi. 


Türkiye İş Bankası da yeni düzenin ortaya çıkardığı bu ihtiyaçlara yeni çözüm yolları bulmak için MOİ’yi geliştirdi! Oldukça pratik ve hızlı bir hizmet olan MOİ (Müşteri Olmak İstiyorum) ile ıslak imza gibi fiziksel hiçbir gereklilik olmadan İş Bankası müşterisi olma adımlarını tamamlayabilir ve tüm kolaylıkları keşfedebilirsiniz. 


MOİ Nedir? Şubeye Gitmeden İş Bankası Müşterisi Olun!


Yeni bir özellik olan MOİ, İş Bankası müşterisi olmanın en hızlı ve dijital yolu. İşCep’te yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” özelliğiyle nerede olursanız olun görüntülü görüşme sayesinde şubeye gitmenize gerek kalmadan ve ıslak imza ihtiyacı olmadan dakikalar içinde İş Bankası ailesine katılabilirsiniz. 


O halde, “MOİ ile İş Bankası müşterisi nasıl olunur?” sorusunun cevabını verelim. 

 


MOİ ile İş Bankası Müşterisi Olma Adımları


En hızlı şekilde İş Bankası müşterisi olmak için öncelikle NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliği olan cep telefonunuza İşCep uygulamasını indirin. Sonrasında da aşağıdaki adımları tamamlayın ve kolayca İş Bankası müşterisi olun. 


●    Öncelikle uygulamada yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” butonuna tıklayın. 

●    Bankanın size uygun hizmetler sunması için sizi daha iyi tanıması gerekir. Bu nedenle karşınıza çıkacak olan kısa formu doldurun. 

●    Yeni tip Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınızda bulunan çipi, NFC uyumlu cep telefonunuza okutun. 

●    Ardından “Yüz Tanımayı Başlat” butonuna tıklayıp yüzünüzü kameraya tanıtın. Bu aşamada yüz biometrisinin alınabilmesi için yüzünüzde herhangi bir aksesuarın olmaması gerektiğini hatırlatalım. 

●    Daha sonra “Müşteri Temsilcisine Bağlan” butonuna tıklayın ve müşteri temsilcisiyle anında görüntülü görüşme yaparak müşteri olma sürecini hızlıca tamamlayın. 


Bu süreci tamamladıktan sonra cep telefonunuza geçici bir müşteri şifresi gönderilir. Bu şifreyle İşCep uygulamasında yer alan kolay hizmetlerden (örneğin fatura ödeme) yararlanmaya başlayabilirsiniz. 


Ayrıca esnaf, gerçek kişi ya da şahıs şirketiyseniz bireysel hesabın yanı sıra ticari hesabınızı da aynı yöntemle açabilirsiniz. 


İş Bankası Müşterisi Olduktan Sonra…


İş Bankası müşterisi olduktan sonra ise ayrıcalıklardan yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Fiziki şubelerin yanında İş Bankası internet şube, İşCep, Maximum Mobil ve yaygın Bankamatik ağından yararlanıp ihtiyaç ve beklentilerinize uygun çözümleri kullanabilirsiniz. 


İşCep: Her Türlü Bankacılık İhtiyacını Karşılayın


İşCep, ihtiyaç duyacağınız birçok bankacılık işlemini, bulunduğunuz yerden hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Örneğin İşCep sayesinde Bankamatikleri kullanarak kartsız para çekip yatırabilir, para transferi yapabilir, faturalarınızı yatırabilir ya da kart işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 7/24 Anında Kredi’ye başvurabilir, Ek Hesap/Taksitli Hesap ile acil nakit ihtiyaçlarınızı da İşCep üzerinden rahatlıkla karşılayabilirsiniz. 


Maximum Mobil: Avantajlı Alışverişler Yapın


İş Bankası müşterisi olduktan sonra Maximum Mobil sayesinde çok daha avantajlı alışverişler yapabilirsiniz. Maximum anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız tüm alışverişlerde MaxiPuan kazanabilir, Maximum kampanyalarına katılarak ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda ise işlemlerinizi ve hesap özetinizi taksitlendirebilir, erteleyebilir ya da acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. 


MOİ sayesinde kolayca İş Bankası müşterisi olarak tüm bu ayrıcaklıklardan yararlanmaya hemen başlayın. 


Aramıza şimdiden hoş geldiniz!İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

Esnafın Koronavirüsten Daha Az Etkilenmesi İçin 5 Öneri
Covid-19 pandemisi ya da halk arasında sıkça kullanılan ismiyle yeni tip koronavirüs pandemisi, insanların uzun süre evlerinde kalmasına ve ekonomik olarak çeşitli zorluklar yaşanmasına neden oldu. İnsanların büyük kısmı zorunlu olarak sokağa çıkmadıkları için esnaftan yapılan alışverişler önemli ölçüde düştü. Bu nedenle esnafın koronavirüs pandemisinden daha az etkilenmesi için yapabileceklerini sıraladık.
Sağlıklı Şirketler: Kurumsal Wellness ile Verimliliği Artırın
Kurumsal wellness, birçok veriden yararlanıp iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayan uzun süreli şirket politikalarının bütünüdür.
Kadın Girişimcilerin Yararlanabileceği Kredi ve Hibeler Nelerdir?
Türkiye’de istihdamın artması ve kadınların iş gücüne aktif olarak katılabilmesi için uzun yıllardır devam eden çok sayıda proje bulunuyor. Türkiye İş Bankası gibi bankalar ve KOSGEB gibi devlet kurumlarının destekleri ile birçok kadının iş sahibi olması ve istihdamı büyütmeleri hedefleniyor. Bu nedenle kadın girişimcilerin yararlanabileceği çok sayıda farklı kredi ve hibeyi sizin için derledik.
Yeni İş Kuracaklar İçin 6 Öneri
Yeni bir iş kurmak birçok kişinin hayalidir. Türkiye her gün, farklı sektörlerde yüzlerce farklı KOBİ ya da büyük ölçekli şirket kuruluyor. Başka bir deyişle her gün yüzlerce kişinin hayali gerçekleşiyor. Ancak herkesin hayali sonuna kadar devam edemeyebiliyor ve kurdukları şirketler başarılı olamıyor. Bunun önüne geçmek adına yeni iş kuracak kişilerin başarılı olabilmesi için dikkat etmesi gerekenleri derledik.
Melek Yatırımcıları Etkileyen 3 Nokta
Start-up’ların kuruluşlarından itibaren en büyük ihtiyaçlarından biri finansal destektir. Start-up’lar finansal destek konusunda genellikle 3 farklı noktadan yardım alır. Bunlar kitlesel fonlama, banka ya da kamu kredileri ve hibeleri ile melek yatırımcılardır. Kitlesel fonlama ile banka ya da kamu kredileri ve hibeleri, şartları sağlayan hemen her kurumun alabildiği finansal desteklerdir.
İhracatçıların Yararlanabileceği Krediler Nelerdir?
Türkiye İş Bankası ihracatçılara yönelik birçok farklı ürün ve hizmet sunuyor. İş Bankası’nın KOBİ’lere yönelik hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin ise en yakın İş Bankası şubesine gidip gerekli başvuruları tamamlaması gerekiyor.
Workup Girişimcilik Programı Nedir? Nasıl Başvurulur?
Girişimcilik ekosistemi ve girişimciliğe verilen destek tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişiyor. İş Bankası da ülkemizin en önemli ihtiyaçlarından birisi olan teknoloji odaklı iş yapış biçimlerinin ve katma değerli iş modellerinin ölçeklenebilmesi amacıyla 2017 yılında Workup Girişimcilik Programı’nı hayata geçirdi.
Yapay Zeka ile Büyüyen Girişimler: Etiya
İnternetin ve dijital dünyanın 1990’lı yıllardan itibaren hızla gelişimi, birçok alanda yapay zekanın öneminin artmasını sağladı.
KOBİ'lerin Geleceği: Covid-19 Sonrasında Dünyada Yaygınlaşacak 4 Teknoloji
Yeni tip koronavirüs (Covid-19), Aralık 2019’da dünyanın gündemine girdi ve 2020’nin başlarından itibaren tüm dünyayı etkisi altına aldı.
22.09.2020
Hızla Büyüyen Sektörler: Akıllı Ev Teknolojileri
İnternetin 90’lı yıllardan başlayarak hızla gelişip Avrupa, Kuzey Amerika ve Uzak Doğu gibi bölgelerde neredeyse her eve girmesiyle beraber farklı teknolojilerde de gelişmeler yaşanmaya başladı. Bunların başında da IoT ve buna bağlı olarak akıllı ev teknolojileri ilk sıralarda yer alıyor.
22.09.2020
X