21.05.2020
İşimi Yönetebiliyorum Eğitimleri Online Platforma Taşındı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve iş birliğinde, 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle hayata geçirilen İşimi Yönetebiliyorum eğitimleri webinar serisine dönüştü. KOBİ’lerin dijital yetkinliklerini geliştirerek buradaki fırsatlardan yararlanmaları için dijital ortama taşınan ücretsiz eğitimlerde; dijital yetkinlik, finansmana erişim, risk yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, belirsiz dönemlerde iş planı takibi ve geleceğin ekonomisinde önemli bir yeri olan sürdürülebilirlik konuları uzmanlar tarafından KOBİ’lere aktarıldı. Proje kapsamında bu eğitimlerin yanı sıra, işlerini e-ticaret ortamına taşımak isteyen KOBİ’lere dijitalleşme desteği verilecek. 

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde, 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle 2019 yılında hayata geçen İşimi Yönetebiliyorum Projesi, KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmaya devam ediyor. Bugüne kadar 6 ilde 1.000’e yakın KOBİ dijitalden muhasebeye, uluslararası ticaretten aile şirketlerinin kurumsallaşmasına kadar 10 ayrı başlıkta, Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi öğretim üyelerinden ve sektör uzmanlarından ders aldı.

İşimi Yönetebiliyorum projesi, sağlık gündemi ile birlikte online platforma taşındı.  Dijitalleşme içeriği KOBİ’lerin mevcut işlerini hızlı bir şekilde dijitale taşımalarına yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilen akademik bilgi Türkiye’nin önde gelen online alışveriş platformları ve e-ticaret altyapısı sağlayan firmalar tarafından pratik bilgiyle desteklendi. Bununla birlikte eğitimlere katılan ve dijitalleşme arzusu olan seçilmiş KOBİ’lere dijitalleşmeleri sürecinde danışmanlık verilecek ve dijital pazarlama desteği sunulacak.

Büyükşehirlerden katılım yüksek

29 Nisan – 16 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen webinar serisine farklı sektörlerden toplam 1.040 kişi katıldı. Öne çıkan sektörler ticaret, hizmet, inşaat, gıda ve tekstil oldu. Kadın katılımcıların tüm katılımcılara oranı %41’ken, İstanbul, İzmir, Ankara, Kütahya ve Adana en fazla katılım sağlayan şehirler arasında yer aldı.

Proje ile ilgili bilgi almak ve gelişmeleri takip etmek isteyenler İşimi Yönetebiliyorum projesinin sosyal medya hesaplarından detaylı bilgiye ulaşabilecekler. (https://www.linkedin.com/company/isimiyonetebiliyorum/, https://www.instagram.com/isimiyonetebiliyorum/)


İşimi Yönetebiliyorum Projesi Hakkında: . TÜRKONFED, Visa ve UNDP  işbirliğinde Türkiye’deki 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle 16 Nisan 2019 tarihinde hayata geçti. Projenin amacı KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına destek olmak. 3 yılda 18 ilde 3 bin KOBİ’ye ulaşmak hedefleniyor. Eğitim içeriği Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi öğretim üyeleri tarafından iki temel noktaya odaklanarak geliştirildi. İlk modülde finansal disiplini sağlamak için gereken bilgiler veriliyor. İkinci modülde dijital dünyayı tanımak, hızla gelişen ve dijitalleşen ticaret dünyasına adapte olmayı sağlayacak yöntemler anlatılıyor. İçerikler Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon Merkezi Koordinatörlüğü’nde uzman öğretim üyeleri tarafından sunuluyor. Aynı zamanda interaktif bir tartışma ortamı ile katılımcıların kendi işleri ile ilgili pratik ve faydalı bilgiler almaları sağlanıyor. Uzman konuklar ile başarı hikayeleri derinlemesine inceleniyor ve katılımcıların kendi iş geliştirme planını yapmaları için fırsat sunuluyor.


X