Haberler
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve iş birliğinde, 30 banka ve e-para kuruluşunun desteğiyle hayata geçirilen İşimi Yönetebiliyorum eğitimleri webinar serisine dönüştü.
İş Bankası, işletmeleri desteklemek amacıyla "Geleceğe Öde" platformunu hayata geçirdi.
Dijital Anadolu ve Dijital Dönüşüm Merkezi’nin ortak projesinin lansmanı yapıldı
İş Bankası, 539 milyon euro ve 207,5 milyon dolarlık sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin, "Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın" projesiyle üreticilerin fındığını toplamayı hedeflediği bildirildi.
21.05.20
ÇAYKUR'un, beyaz çay üretiminde kullanılan çay tomurcuğunu üreticilerden 575 liradan alacağı açıklandı.
21.05.20
TÜİK'in son 10 yıl verilerine göre, Türkiye'de tereyağı, inek sütü ve peynir üretiminde artış meydana gelirken, tereyağı üretiminde son 10 yılın en iyi ilk çeyreği yaşandı.
15.05.20
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Nişasta Sanayicileri Derneği ile protokol imzaladı. Protokole göre, sanayicilerin dane mısır ihtiyacını, Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçileri üretecek.
14.05.20
Çin'e geçen sene haziran ayı itibariyle kiraz ihracatı yolunun açılmasından sonra şimdi de Türk elması Tayland pazarına giriyor.
UYMSİB Yönetim Kurulu üyeleri, Pekin Ticaret Müşavirliği, Guanco Ticaret Ataşeliği ve Çin Halk Cumhuriyeti'ne kiraz ihraç eden firma temsilcilerinin katılımı ile online toplantı gerçekleştirdi.
21.05.20
Koronavirüs salgını bazı ülkelerde tarımsal üretimi vururken, Türkiye sera ve erkenci dönem karpuz ihracatını geçen yıla göre yüzde 287 artırdı.
19.05.20
Salgın nedeniyle toplu taşımadan kaçarak özel araç tercih edenlerin sayısı artıyor. Sıfır araç pazarındaki stok sorunu ve yüksek fiyatlar ise tüketiciyi ikinci ele yöneltiyor. Sektör, iyi senaryoda 8 milyon adetlik yeni rekor öngörüyor.
20.05.20
Supsan Genel Müdürü Salih Alson haziran ayı itibarı ile yedek parça taleplerinde artışların olacağını ve sonraki aylarda da artış trendinin devam edeceğini öngördüklerini söyledi.
19.05.20
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, model fabrikadan eğitim alacak KOBİ'lere 70 bin liraya kadar destek verecek.
15.05.20
Türk Eximbank'ın 678 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi temin ettiği açıklandı.
18.05.20
Salgın nedeniyle villa ve bahçeli evlere talep artınca İstanbul'un çevre bölgelerinde yer alan özelikle Uskumruköy, Zekeriyaköy ve Kilyos'ta konut fiyatları yüzde 20'ye yakın artış gösterdi.
X