Bilgi Merkezi

Kapasite Kullanım Oranı 1 Puan Arttı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayınlanan Kapasite Kullanım Oranı (KKO) Eylül'de 1 puan artarak yüzde 78,1 oldu. Kapasite Kullanım Oranı verilerini ve ayrıntılarını haberimizden inceleyebilirsiniz.
24.09.2021
Egeli İhracatçılardan ‘Gıdada Sürdürülebilirlik UR-GE Projesi’
"Gıdada Sürdürülebilirlik Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi Projesi (UR-GE), Ege İhracatçı Birlikleri tarafından başlatılıyor. Gıdada Sürdürülebilirlik UR-GE Projesi hakkında EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi'nin açıklamalarını ve proje kapsamının haberimizden okuyabilirsiniz.
24.09.2021
TCMB, Faizi Yüzde 18'e İndirdi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplandı. 23 Eylül 2021 tarihli toplantısında politika faizini 100 baz puan (yüzde 1) indiren TCMB'nin toplantı metnini ve faiz kararının ayrıntılarını haberimizden okuyabilirsiniz.
23.09.2021
Mersin İçin Lojistik Köy Talebi
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, ülkemizin en büyük lojistik kentlerinden biri olan Mersin'de lojistik köy olması gerekliliği hakkında açıklamalar yaptı.
23.09.2021
e-Ticaretin Liderleri İstanbul'da Buluşacak
21 Ekim'de yapılacak WORLDEF E-Commerce Forum hakkında WORLDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Nart'ın yaptığı açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
22.09.2021
Tüketici Güveninde Yüzde 1,8’lik Artış
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan "Tüketici Eğilim Anketi" sonucu açıklanan Eylül ayı Tüketici Güven Endeksi verileri ve ayrıntılarını haberimizden okuyabilirsiniz.
22.09.2021
Güneydoğu’dan 172 Milyon Dolarlık Kuru Meyve İhracatı
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz, 2021 yılının ilk sekiz ayında yapılan kuru meyve ve mamulleri ihracatıyla ilgili açıklamalar yaptı.
21.09.2021
GTİP Çağrısı: Değişikliğe Gerek Olmadığına İnanıyoruz
GTİP değişikliğinden kuru domates ihracatının gerekli olmadığını belirten Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak'ın açıklamalarını haberimizden okuyabilirsiniz.
21.09.2021
Akıllı KOBİ Platformu Hizmete Açıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa tarafından hayata geçirilen Akıllı KOBİ Platformu ve hakkında yapılan açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
20.09.2021
Tekstilciler ABD’deki Fuarlara Katılacak
ABD'de üç fuara katılacak olan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB)'nin katılacakları fuarlar hakkında bilgi sahibi olmak için haberimizi okuyabilirsiniz.
20.09.2021
‘Yeşil Mutabakat Hedefleri, Mobilya İhracatında İtici Güç Olabilir’
Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç'in, Yeşil Mutabakat 'ın mobilya sektörüne etkileri hakkında yaptığı açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
17.09.2021
Züccaciyecilerin İhracat Hedefi 6 Milyar Dolar
Küresel anlamda züccaciye sektörünün en büyük etkinlikleri arasında yer alan ve Tüyap Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açan 31. Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı'nda ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz'ün sektörün ihracat hedefleri hakkında yaptığı açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
17.09.2021
Konut Fiyat Endeksi Yüzde 31 Arttı
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan Konut Fiyat Endeksi yıllık yüzde 31 artış gösterdi. Konut Fiyat Endeksi hakkında ayrıntılı bilgi almak için haberimizi okuyabilirsiniz.
16.09.2021
“Türkiye de Kendi Emisyon Ticaret Sistemi’ni Oluşturmalı”
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye - Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay'ın, Yeşil Mutabakat ve AB - Türkiye ilişkileri üzerine yaptığı açıklamaları haberimizden okuyabilirsiniz.
16.09.2021
Yaş Meyve ve Sebze İhracatı Yüzde 14 Arttı
Yaş meyve sebze ihracatında Türkiye, geçen Ağustos ayına göre %14 artışla 148 milyon doları aştı. Ağustos ayı yaş meyve sebze ihracatı verilerinin ayrıntılarını haberimizden okuyabilirsiniz.
15.09.2021
Gülle: Şimdi İhracatımızın Katma Değerini Artırma Vakti
Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da katıldığı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında ihracat hedefleri ve Orta Vadeli Program (OVP) ihracat hedefleri hakkında TİM Başkanı Gülle'nin yaptığı açıklamalarını haberimizden okuyabilirsiniz.
15.09.2021
Ağustosta 141 Bin 400 Konut Satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan Ağustos ayı konut satış verileri ve ayrıntılarını haberimizden inceleyebilirsiniz.
14.09.2021
Makine İhracatı Yüzde 43 Arttı
Makine ihracatında Ağustos ayında yaşanan keskin yükseliş hakkında Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu'nun açıklamalarını haberimizden okuyabilirsiniz.
14.09.2021
Sanayi Üretimi Yıllık Yüzde 8,7 Arttı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Temmuz ayı Sanayi Üretim Endeksi rakamlarını haberimizden okuyabilirsiniz.
13.09.2021
‘Dayanıklı KOBİ’ler Güçlü Yarınlar’ Projesi Tamamlandı
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından hayata geçirilen ve sonlanan “Dayanıklı KOBİ’ler Güçlü Yarınlar” projesi ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olmak için haberimizi okuyabilirsiniz.
13.09.2021
Güneydoğu'dan 8 Ayda 1,8 milyar Dolarlık Hububat ve Bakliyat İhracatı
Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya'nın yaptığı yazılı açıklamada ihracata dair notlarını haberimizden okuyabilirsiniz.
09.09.2021
‘Deniz Taşımacılığı Yatırımları Sürekli Kılınmalı’
Küresel COVID - 19 salgını sonrası Türk denizciliğinde yeni fırsatların ortaya çıktığını söyleyen Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) Geçmişten Geleceğe Ekibi Sözcüsü Dr. Kayıhan Özdemir Turan'ın açıklamalarını haberimizden okuyabilirsiniz.
09.09.2021
Gayrimenkul Değerleme Ücretlerinde Artış
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyelerinin yapacağı değerlendirmelerde ücret artışı kararı aldı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren karar hakkında bilmeniz gerekenleri haberimizden okuyabilirsiniz.
07.09.2021
İstanbul Sanayi Odası’ndan Yeşil Blog
İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hayata geçirilen ve sürdürülebilir ve yeşil ekonomi hakkında içerikler üretecek İSO Yeşil Blog yayına başladı.
07.09.2021
X