Canel Madencilik Başarı Hikayesi

Canel Münip Çoker Madencilik

Sahibi olduğu mermer ocaklarıyla lider bej mermer üreticilerinden biri olan Canel Madencilik; ürünlerini blok, plaka, fayans, döşeme, basamak gibi pek çok ebatta temin edebilmektedir. Turkiye’nin ocak içerisinde fabrikası bulunan ilk firması olan Canel'in ürünlerinin sert ve dayanıklı yüzey yapısı, yoğun insan trafiğinin bulunduğu ve makinelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biridir...Devamı

Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası Uzmanı - Defne Canadinç Yanıtlıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

Bireysel Emeklilik Fon Seçimi

09.05.2012 11:00
Merhaba Defne Hanım,

Ben Teoman Sadioğlu. Ben 3 yıl 3 aydır Anadolu Hayat Emeklilik Bireysel Emeklilik Sistemine dahilim. Şimdiye kadar düzenli olarak katkı paylarını ödedim. Belli bir para birikti. Fakat biriken paranın getirisinden hiç memnun değilim. Neredeyse 3 yıldır yatırdığım toplam tutar aynen duruyor. Herhalde ben fonları yanlış kullanıyorum. Gerçi şimdiye kadar fon değiştirmedim ama değiştirmeye de korkuyorum bu seferde eksiye düşerim diye. Ne yapmam gerekiyor fonları nasıl kullanmalıyım? Bu birikimin daha fazla bir getiri sağlaması için ne gibi bir yol izlemeliyim. Ben bu sistemden belli bir süre sonra ayrılmayı değil kısmet olursa ekonomik durum elverirse sürdürüp emekli olmayı düşünüyorum. Ama bunun içinde kişileri teşvik edici bir şeylerin olması gerekiyor.

Saygılarımla.

Teoman Sadioğlu
Merhaba Teoman Bey,

Bireysel emeklilik sisteminde katılımcılar emeklilik şirketi tarafından sunulan, değişik risk ve getiri düzeyine sahip emeklilik fonları arasından kendilerine en uygun fonlara karar verip, kendi yatırım tercihleri doğrultusunda yatırım yapmaktadır. Ancak sistem fonlara ilişkin bir getiri garantisi öngörmemektedir.

Sistemde az riskli, orta riskli ve çok riskli olmak üzere üç değişik risk kategorisinde emeklilik yatırım fonu bulunmaktadır. Riskli kategoride olan fonlar piyasadaki değişikliklere göre pozitif getiri sağlayabileceği gibi, dönemsel olarak negatif getiri de getirebilmektedir.

Sizlere sisteme dahil olduktan sonra Anadolu Hayat Emeklilik tarafından web ve Takasbank şifreleriniz gönderilmektedir. Bu şifreler ile Anadolu Hayat Emeklilik'in web sitesinden, sesli yanıt sisteminden ve Takasbank'tan tüm bilgilerinize ulaşabileceğiniz gibi Anadolu Hayat Emeklilik Call Center'ı (444 55 00) arayarak da hesabınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda numarası verilen Çağrı Merkezimizi arayarak fonlarınızla ilgili bilgi alabilir ve uygun görmeniz halinde fon dağılımınızı değiştirebilirsiniz.

 

 

Defne Canadinç


İşin Uzmanları bölümünde İŞ'TE KOBİ kullanıcıları tarafından sorulan sorulara verilen cevaplar öneri niteliğinde olup, burada yer alan önerilerden yola çıkılarak yapılacak uygulamalarda karşılaşılabilecek maddi ve manevi zararlardan, Türkiye İş Bankası, Türkiye İş Bankası çalışanları, İŞ'TE KOBİ İnternet Sitesi ve/veya soruları cevaplayan uzmanlar sorumlu değildir.

Bireysel Emeklilik Şirketini Değiştirmeli miyim?

Soran: Sinan Günaydın
Yayın Tarihi: 24.02.2016
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

Bireysel Emeklilik Sisteminden Ayrılırken Ne Kadar Kesinti Yapılır?

Soran: Meltem Polat
Yayın Tarihi: 08.02.2016
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

BES'te10 Yılı Tamamladıktan Sonra Kesinti Yapılır mı?

Soran: Ersin Erol
Yayın Tarihi: 08.02.2016
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

BES Firmaları Arası Aktarma Yapabilir miyiz?

Soran: Taner Seren
Yayın Tarihi: 19.01.2016
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

Bireysel Emeklilik Sisteminden Nasıl Ayrılabilirim?

Soran: Aydın Özkaran
Yayın Tarihi: 22.12.2015
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

BES'imi Başka Bir Bankaya Nakletsem Kayıp Yaşar mıyım?

Soran: Mehmet Kumaş
Yayın Tarihi: 16.12.2015
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

Bireysel Emeklilik Sistemi'nden Çıksam Ne Kadar Kesinti Olur?

Soran: Hayrettin Taşcı
Yayın Tarihi: 07.12.2015
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

Bireysel Emeklilik Firmaları Arası Geçiş Olur Mu?

Soran: Ali Hayrabolu
Yayın Tarihi: 09.11.2015
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

BES Hesabının Ödemesini Farklı Bir Banka Kartından Yapabilir miyim?

Soran: Özge Kot
Yayın Tarihi: 20.10.2015
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

BES Üyeliği için Ödediğim Giriş Aidatını Geri Alabilir miyim?

Soran: Seyit Ali Kılınç
Yayın Tarihi: 21.09.2015
Cevaplayan Uzman: Defne Canadinç

Geri 1 2 3 4 5 İleri