Hüma Hastanesi Başarı Hikayesi

Hüma Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

2004 yılının Mart ayında Kayseri’nin ilk Kadın Sağlığı Merkezi olarak kurulan Hüma Hastanesi, 2006 yılının Şubat ayında Anadolu’nun ilk Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır...Devamı

Tariş Pamuk Sezonun İlk Ürününü Teslim Aldı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

23.09.2009 Çarşamba - AYDIN

İlk pamuk, borsa mahlıç değeri üzerinden TARİŞ Söke Pamuk Kooperatifi tarafından peşin satın alındı

 

Türkiye'nin en verimli ovalarından biri olarak bilinen Söke'de sezonun ilk makineli pamuk hasadı yapıldı.

TARİŞ'ten yapılan açıklamaya göre, Tuzburgazı köyünden Erol Körpe, 9 dekar alanda makine ile topladığı 3 bin 750 kilo pamuğu Söke TARİŞ'e teslim etti. Sezonun ilk pamuğu Borsa mahlıç değeri üzerinden kültü olarak 2,5 lira sembolik fiyatla TARİŞ Söke Pamuk Kooperatifi tarafından peşin satın alındı.

TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği Başkanı M. Beliğ Azbazdar, TARİŞ'in pamuk alım sezonuna hazır olduğunu, fiyat ve ödemeler konusunda üreticiyi sıkıntıya sokmamak için yoğun çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yeni sezonun pamuk üreticileri ve ortaklara hayırlı olmasını dileyen Azbazdar, Söke'nin artık tamamen makineli toplamaya geçtiğini, Söke Ovası'ndan gelecek pamukların sağlıklı ve sorunsuz alımının yapılabilmesi için tüm çalışmaları yaptıklarını bildirdi.

Azbazdar, Söke'den yeni sezonda 120 milyon kilo rekolte beklediklerini, bunun yüzde 95'inin makineli hasatla gerçekleşeceğini, yüzde 5'lik bölümün ise makinenin giremeyeceği küçük alanlar olduğunu kaydetti.

Beliğ Azbazdar, "Üretici ortaklar adına TARİŞ önemli bir kurumdur. Piyasaya zamanında ve etkin olarak girerek görevini yerine getirecektir" dedi.
Sezonun ilk makine ile toplanan pamuğunu TARİŞ'e teslim eden çiftçi Erol Körpe'ye TARİŞ ürünlerinden oluşan hediye paketi verildi.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Mednetic'ten 10 ülkeye endoskopi aksesuarı

25.05.2018 - TEKİRDAĞ

Technocast Genel Müdürü Murat Öney, Ar-Ge merkezimizde üzerinde çalışılan 15 ürün var. Bunların ikisini TÜBİTAK, birini de Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleştiriyoruz" dedi. ... Devamı

CW Enerji'den Antalya'ya güneş paneli fabrikası

25.05.2018 - ANTALYA

CW Enerji'nin güneş paneli fabrikası 125 milyon dolarlık yatırımla hayata geçiyor. ... Devamı

Yücesoy Mühendislik, İzmir'in en büyük villa sitesini kuracak

25.05.2018 - İZMİR

Yücesoy Mühendislik, 350 villadan oluşan İzmir'in en büyük villa projesine start verecek. ... Devamı

Turkish Cargo'ya en iyi hava kargo taşıyıcı ödülü

25.05.2018 - İSTANBUL

Turkish Cargo, "Dünya Hava Kargo Ödülleri" Töreninde "Yılın Hava Kargo Taşıyıcısı" Ödülünü aldı.... Devamı

Divonette, Balkanlar ve Avrupa pazarına açılacak

25.05.2018 - BURSA

Yaklaşık 40 ülkeye direkt ve dolaylı ihracat gerçekleştiren Divonette, bu yıl da yüzde 15 seviyesinde büyüme planlıyor. ... Devamı