Mes Metal Başarı Hikayesi

Mes Metal Ekstrüzyon San. ve Tic. A.Ş.

İstanbul/Beylikdüzü'nde toplam 7.000 m² alanda uzman personeli ve gelişmiş makine parkıyla üretimini sürdüren Mes Metal, müşterilerine birinci kalite pirinç çubuk ve bronz ürünleri sunmanın yanı sıra, güvenilir iş ortağı konumunda, pirinç ve bronz üzerindeki birikimini paylaşarak çözümler yaratan, yüksek kalite ürünleri ve günlük 70 tonluk üretim kapasitesi ile Türkiye'nin önde gelen bakır alaşımları üreticisidir...Devamı

'Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı' Urfa'da açıldı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

06.04.2011 Çarşamba - ŞANLIURFA

TEGV'in 12. Eğitim Parkı, Müteveffa Sevgi Gönül'ün vasiyeti üzerine Vehbi Koç Vakfı tarafından yaratılan fon ile Şanlıurfa'da kuruldu.

 

Türkiye'nin eğitim alanında en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) 12. Eğitim Parkı, Müteveffa Sevgi Gönül'ün vasiyeti üzerine Vehbi Koç Vakfı tarafından yaratılan fon ile "Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı" adı ile Şanlıurfa'da kuruldu.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında faaliyetlerine başlayan "Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı"nın resmi açılış töreni dün Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç'un yanı sıra, Koç Holding üst düzey yöneticileri ile TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu ve TEGV Genel Müdürü Nurdan Şahin'in katılımı ile gerçekleşti.

Törende bir konuşma yapan Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel, insanlık kültürünün oluşumuna ve gelişimine mekan olmuş önemli merkezlerden biri olan Şanlıurfa'nın kendileri için de özel bir yere sahip olduğunu söyledi. Arsel, Sevgi Hanım'ın çok istemesine rağmen bazı bürokratik engeller nedeniyle sağlığında gerçekleştirilemeyen Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı'nın açılışını bugün Şanlıurfa'da yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Arsel konuşmasına şöyle devam etti:

"Sayın Suna Kıraç TEGV'i kurduğunda bizden de ona destek vermemizi istedi. Biz de vakfın misyonuna bütün kalbimizle inanarak elimizden geleni yaptık. Suna Hanım Antalya'daki Eğitim Parkı'nı, ben de Ankara Sincan'daki Eğitim Parkı'nı yaptım. Rahmetli kardeşimiz Sevgi Hanım'ın vasiyetini ise Şanlıurfa'da bu Eğitim Parkı açılışı ile yerine getirmiş olmaktan memnuniyet duyuyorum".

Açılışta söz alan TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu ise TEGV'nin kuruluşundan bu yana 1,5 milyon çocuğa verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştirdiğini söyledi.

 

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı

Türkiye'nin nüfusu 80 milyonu geçti

01.02.2018 - İSTANBUL

Türkiye'nin nüfusu, 2017'de bir önceki yıla göre 995 bin 654 kişi artarak 80 milyon 810 bin 525 kişi oldu.... Devamı

Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

15.01.2018 - İSTANBUL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahını açıkladı. Proje, Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridorunda gerçekleştirilecek.... Devamı

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı